Рецепти от "Време за готвене"

  • 122 757
  • 290
  •   1
Отговори
# 45
  • България Сливен
  • Мнения: 245
Поздрави и от мен за супер темата!

# 46
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Айде сега пък банаови сърми Crossing Arms малеее ще стана 100кила Blush
Със сигурност ще се пробват Crazy
Рецептите са супер и някой ден (скоро надявам се) ще си ги копирам и принтирам, че няма нещо дето да не ми хване окото Crazy
А този Влади верно е много сладък и въобще не прилича на 28-годишен, максимум 18 му давам Mr. Green
Подрави за хубавото предаване и на екипа и в частност на Дона, че ни осигурява рецептите  Hug   bouquet

# 47
  • Мнения: 3 447
Айде сега пък банаови сърми Crossing Arms малеее ще стана 100кила Blush
Хо-хо-хо, аз още не съм вкарала тежката артилерия - сладкишите  Twisted Evil Grinning Тези дни обаче ще я вкарам, а днес пускам едно леко мезенце  Simple Smile

МЛЕЧНИ КЪЛБЕТА С РАЦИ

Продукти:
2 – 3 с. л. цедено кисело мляко   
100 гр рулца от раци   
100 гр кисели краставички   
100 гр сварени моркови   
50 гр масло   
2 стръка копър      
1 щипка анасон   
100 гр орехи      
1 щипка сол
за украсата:   
листа жълта холандска салата
маслини
каперси
1 зелена ябълка   
1 лимон

Приготвяне:
Нарежете на ситно морковите и киселите краставички. Притиснете ги с длани, за да изцедите водата. Сложете ги в дълбока купа. Претрийте с длани необелените ролца. Обелете и нарежете на ситно. Изсипете ги в купата. Смачкайте с нож семето от анасон и изсипете в купата. Прибавете маслото, солта, цеденото кисело мляко и нарязан на ситно копър. С дървена шпатула разбъркайте хубаво.
Настържете орехите на ситното ренде и изсипете в друга купа.
Накъсайте листа и клонки жълта холандска салата и сложете на чиния за сервиране.
С ръце оформете топки от млечно-зеленчуковата смес, оваляйте ги в орехите и поставете между салатата в чинията.
Гарнирайте с маслини и каперси. Украсете с резени ябълка и лимон и стрък копър. Поръсете салатата с орехи.







# 48
  • Мнения: 4 447
Запис в темата! Трябва да съм на диета и само ще си пълня душата, засега!
Пак любопитство, но твоето име има ли нещо общо с името "Диема". Май прекалих, Embarassed

# 49
  • Мнения: 119
тук съм и следя темата  Wink гледах едно предаване (но не от самото начало), в което му гостуваха мъж и жена в студиото. останах с впечатлението, че са му били учители...особено жената, че все нещо му говореше наставнически. никога нямаше да повярвам, че Влади не е учил кулинария. а на дъщеря ми все  казвам, че такъв мъж трябва да си намери  Laughing
а картини излагал ли е?

# 50
  • Мнения: 3 447
Пак любопитство, но твоето име има ли нещо общо с името "Диема".
Има дотолкова, доколкото предването върви по Диема в момента. Но е външна продукция, не се прави от телевизията, ползва я само като канал.

гледах едно предаване (но не от самото начало), в което му гостуваха мъж и жена в студиото. останах с впечатлението, че са му били учители...особено жената, че все нещо му говореше наставнически.
Тези двамата са шефове на колеж по готварство "Братя Вълчеви" (не помня как му беше точното име). Много харесали предаването и решили да го ползват в учебната си програма като помагало  Simple Smile Та по тоя повод бяха гости... и наистина жената се държеше много назидателно  Crazy

# 51
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Доне, само да докладвам, че си копирах рецептите и дори си ги разпечатах - цифром и словом 11 страници, пълни с вкуснотийки Mr. Green Mr. Green
То ясно че ще се погрижиш тези страници да растат Heart Eyes
Даваййй рецептите за десерти Twisted Evil

# 52
  • Мнения: 3 447
Тежката артилерия пристига  Simple Smile

ЕКЛЕРОВА ТОРТА


Продукти:
3 кутии еклерчета
40 гр натурално нишесте
20 гр захар с ванилия
650 гр бял шоколад
200 гр натурален шоколад
200 мл вода
160 гр масло
400 мл прясно мляко
1 пакет обикновени бисквити
200 гр филирани бадеми
2 яйца
30 мл сметана
200 гр захар

Приготвяне:
Налейте 100 мл прясно мляко в голяма тенджера и прибавете 1 с.л. захар. Разбъркайте и сложете на котлон на ниска температура. Млякото трябва да се затопли /не се вари/ и захарта да се стопи.
Потопете обикновените бисквити в млякото и подредете на дъното на тортена форма.
В същата тенджера изсипете и другото мляко, меда,  3 - 4 супени лъжици захар и 50 гр масло и сложете на котлона да загрява.
В друг съд налейте 100 мл вода,  20 гр захар с ванилия и разбийте с тел до еднородна смес.
Когато млякото заври, изсипете нишестето, като бъркате с тел непрекъснато, докато сместа се сгъсти. Отстранете съда от огъня.
Счупете двете яйца в купичка. Изсипете ги в съда с крема, като бъркате с телта. Върнете съда на котлона и продължете да бъркате, за да не се пресекат яйцата. Намалете котлона. Отстранете съда, когато кремът е готов.
Изсипете част от крема върху блата от бисквити. Разнесете с дървена шпатула – така че да покрие бисквитите с тънък пласт.
Отгоре подредете един ред от еклерите, като леко ги притискате да потънат в крема. Залейте отново с крем. Подравнете с шпатулата, така че да се запълнят всички дупки. Подредете още един плътен ред от еклери.
Налейте малко вода в голям тиган и го сложете на котлон да загрява.
В тигана сложете тенджерка. Натрошете белите шоколади на кубчета и ги сложете в тенджерата да се разтопят на водна баня. Прибавете 80 гр масло и разбъкайте. Налейте 100 мл вода, когато шоколада се разтопи. Бъркайте с тел. Отстранете съда от котлона и оставете да се охлади.
Добавете още малко вода в тигана. Сложете в него друг сух съд. В него начупете натуралния шоколад. Когато се разтопи, го извадете от водната баня. 
Натрошете 1 бял шоколад в друг малък съд да се разтопи на водна баня.
Изсипете на голяма стъклена подложка охладения стопен бял шоколад и разнесете на много тънък слой. До него изсипете натуралния и отново разнесете, така че да се смесят. Оставете да се охлади.
Залейте еклерите отгоре с белия течен шоколад с маслото. Подравнете.
Сложете тортената форма в хладилника /фризера/ за около 40 минути да се стегне.
Внимателно освободете тортата от форма, след като я извадите от хладилника.
Облепете тортата от външната страна с филирани бадеми. Преместете я в чиния.
Сложете малък съд на котлона. Сипете около 100 гр захар да се разтопи.
Разклащайте съда и бъркайте непрекъснато, за да не загори. Свалете от огъня, прибавете 30 гр масло и разбъркайте. Върнете съда на котлона. Налейте 30 мл сметана да кипне, като не спирате да бъркате. Готово. Отстранете от котлона. 
Разстелете един лист сладкарска хартия. Полейте на тънки линии карамела върху хартията, така че да образуват решетка. Изчакайте малко да стегне и завите от двата края хартията хлабаво към средата.
След ката се охлади карамела, отлепете от хартията и си отчупете парчета
с форми по ваш вкус, подходящи за украса по височина.
С нож изстържете от стъклената подложка двуцветния шоколад, така, че да се получат фунийки. Подредете и тях върху тортата.
С помощта на цедка поръсете от високо пудра захар. Накапете с топинг карамел.

# 53
  • Мнения: 899
Божкеее, Доне, тези вкусотии ще ме съсипят  ooooh!
А еклеровата торта е невероятна (бях се опитвала сама да правя нещо подобно, но е на светлинни години от тази), смятам в най-скоро време да й се отдам!

Благодаря ти за труда и моите аплодисменти на майстора   bouquet

# 54
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Сега ,като гледам тази прекрасна торта се замислих newsm78,а кой яде всички тези неща ,след като свърши дневният епизод на предаването?! Mr. Green

# 55
  • Мнения: 5 873
Уф,тази рецепта ми трябваше преди 3 дни... TiredПравих еклерова торта(чисто моя измислица Flutter)
Но ,Дона,благодаря ти  bouquet,ще се възползвам от рецептата.

# 56
  • Мнения: 3 447
а кой яде всички тези неща ,след като свърши дневният епизод на предаването?! Mr. Green
Embarassed  Grinning
Ами то само тая радост ми остана - да ровя във форума, докато ям еклерова торта  Laughing
Ванче, Умбра - наистина беше страшно вкусна  Simple Smile Но аз съм много скарана със сладкишите, не смея да пробвам да я направя  Confused

# 57
  • Мнения: 119
Дона, а снимат ли се нови епизоди сега, когато вървят повторения? да кажеш на Влади, че чакаме с нетърпение новите му творения. Само тези телешки меса с кръв не мога да ги ям, няма да стана англичанка  : Sick

# 58
  • Мнения: 3 447
Ще има и нови неща  Simple Smile Влади е контузен в момента - поряза се кофти по време на снимки и сега чакаме да му заздравее пръста, затова вървят повторения  Confused

# 59
  • Мнения: 5 873
Дона,ще направя тази торта Crazy,поводи колкото искаш... Laughing
И на Влади пръста да оздравява.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт