Рецепти от "Време за готвене"

  • 122 675
  • 290
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 447
Благодаря  Heart Eyes

# 61
  • Мнения: 4 380
Дона, не съм в България, никога не съм виждала предаването и съпруга ти, дори не знам такава телевизия...Диема ли беше... Embarassed, но рецептите ми харесват. Блазе им на жени с мъже умеещи да готвят! Wink Повече кулинарни предавания да има- успех на съпруга ти и екипа му!

Дона, заинтересува ме пилето от първа страница...Каква е тази подправка "Седем аромата"? Изглежда всички знаят такава- само аз не съм чувала. Знам китайска от пет, но за седем... Embarassed Confused newsm78

# 62
  • Мнения: 3 447
xenia , "Седем аромата" е някаква арабска подправка, Влади си я купува тук от арабските магазини. За съжаление не знам какво точно съдържа и дали можеш да си направиш сама сместа  newsm78 Попитай по арабските магазини, ако има такива при вас. 

# 63
  • Мнения: 3 447
Една съботна супичка  Simple Smile

МЕКСИКАНСКА КРЕМ СУПА ОТ ЧЕРВЕН БОБ С КРИСПИ

Продукти:
2 с. л. доматено пюре
400 гр  сварен червен боб
100 гр червен лук
60-70 гр маслини
червена чушка
2 с. л. доматено пюре
10 мл чили сос
сушена люта чушка
5 гр сол
100 гр моркови
100 мл олио
щипка кориандър
50 гр целина
150 гр бекон
1 кубче зеленчуков бульон
магданоз
чери домати

Приготвяне:
Нарежете на едро лука, морковите и целината. Изсипете в тенджера, разбъркайте и ги запечете за кратко на котлона. Нарежете червената чушка и добавете в тенджерата. Разбъркайте и печете за много кратко време.
Добавете олиото, боба, бульона, доматеното пюре и кориандъра. Когато заври сместа, намалете огъня.
Пасирайте готовата супа.
В дълбок съд изсипете зехтина, бекона, червената люта чушка и сложете на котлона. Сложете задължително капак, защото пръска. Когато звукът утихне,  може да разбъркате и да махнете капака, за да се изпари излишната вода.
Сервирайте крем супата в купичка с бекон.
Украсете с чери домат, люта чушка и клонче къдрав магданоз.

# 64
  • Мнения: 5 873
Браво на Влади!  bouquetИзлежда супер,за вкуса на се съмнявам! Crazy

# 65
  • Мнения: 7 640
да се закове темата Praynig

# 66
  • Мнения: 4 380
xenia , "Седем аромата" е някаква арабска подправка, Влади си я купува тук от арабските магазини. За съжаление не знам какво точно съдържа и дали можеш да си направиш сама сместа  newsm78 Попитай по арабските магазини, ако има такива при вас. 

Ако такава арабска подправка съществува, ще я намеря- няма начин. Но кажи ми как се нарича на арабски и какво пише на нея! Как изглежда? newsm78

# 67
  • Мнения: 3 447
xenia , ще питам Влади и ще ти кажа, аз не съм я виждала.

# 68
  • Мнения: 3 447
Една рецепта от сръбската кухня  Simple Smile

УЩИПЦИ С КАРТОФЕНА МАЧКАНИЦА

Продукти:
за ущипците:
500 гр кайма         
50 гр кашкавал      
40 гр бекон         
1 зелена чушка   
4 щипки универсална подправка за скара      
2 щипки лют пипер      
2 щипки сладък пипер   
2 щипки чесън на гранули
1 щипка черен пипер
20 мл олио
за картофената мачканица:
1 голям картаф
20 гр масло
суха люта чушка
стрък пресен лук
сол
алуминиево фолио
за сръбската трапезна лютеница:
100 гр лютеница      
50 гр доматено пюре   
1 ч. л. чили сос
1 домат
1 глава лук
3 стръка магданоз      
20 - 30 мл зехтин       
листа от маруля за гарниране

Приготвяне:
Нарежете на ситни кубчета кашкавала, бекона и зелената чушка и ги изсипете в купа. Прибавете лютия и сладкия червен пипер, универсалната подправка за скара, чесъна. Разбъркайте много добре. Покрийте съда. Сложете го в хладилника да престои.
Откъснете един голям лист фолио. Сложете в средата един полусварен необелен картоф. Намачкайте фолиото отстрани около картофа. Сложете го в предварително загрята фурна да се запече.
Включете скарата да загрява. Ако е електрическа, сложете няколко дървени шишчета. Запалете ги да изгорят. Така ще ароматизирате скарата.
Откъснете малко топче кайма. Оваляйте го в купата със сместа, която приготвихте. Омесете топчето така, че сместа да остане вътре.
След като дървените шишчета изгорят, намажете скарата с мазнина и може да слагате да се пекат ущипците. Често обръщайте.
В купа сложете лютеницата, доматеното пюре, малко чили сос, нарязан на малки кубчета домат, нарязан на ситно магданоз, червения лук, нарязан на тънки полумесеци. Разбъркайте много добре.
Сервирайте сръбската лютеница в дървена купичка.
Отрежете тьнко капаче на изпечения картоф. Намачкайте вътрешността с вилица. Сложете 20 гр масло, щипка сол, ситно нарязани пера от пресен лук и отново разбъркайте. Затворете капачето.
Сложете картофа с фолиото в единия край на чинията за сервиране.
Нарежете листата маруля на едро и преместете в чинията.
Върху салатата подредете ущипците. Украсете със стръкчета магданоз и суха люта чушка. Сервирайте с лютеницата.

# 69
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
И аз искам темата да се закове.Моля Ви модератори!!!!!!! Praynig Praynig Praynig

# 70
  • Мнения: 3 447
Май досега не съм пускала рецепта за риба... Ето я  Simple Smile

ПЪРЖЕНА САЙРА В ОРЕХОВ СОС

Продукти:
300 гр сайра
20 гр брашно
3 щипки сол
300 мл олио за пържене
60 мл зехтин
3 стръка магданоз
листа целина
100 гр орехи
2 щипки бял пипер
2 лимона
30 мл бяло вино
маслини

Приготвяне:
Овкусете рибата с бял пипер и сол отвътре.
Загрейте в тиган мазнина за пържене.
Сипете брашното и солта в чиния. Разбъркайте. Оваляте рибата в брашното и я изпържете. Извадете я върху домакински салфетки да се отцеди.
Пригответе соса за рибата, като пасирате в съд смлените орехи, зехтина, бялото вино, листата целина, стрък магданоз, лимонов сок, щипка сол.
Пасирайте до получаване на гладка смес.
Нарежете един лимон на кръгчета. В чиния  за сервиране подредете кръгчетата лимон и рибите. Поръсете отгоре от соса. Украсете с магданоз. Аранжирайте с няколко маслини и орехови ядки.


# 71
  • Мнения: 3 447
Виждам, че има интерес към арабската кухня в съседната тема, затова пускам и рецептата на

САМБУСЕК СЪС СИРЕНЕ

Продукти:
400 гр брашно
400 мл олио за пържене
½ кубче мая
3 яйца
150 гр сирене
1 връзка магданоз
1 домат
1 краставица
1 глава червен лук
3 лъжици кисело мляко
3-4 щипки сумак
3 гр захар
сол
джоджен за украса


Приготвяне:
В голяма купа сипете брашното и 50 мл олио. Объркайте с широка лъжица. Прибавете 1 яйце. Долейте вода и разбъркайте. В хладка вода разтворете маята с 1/2 с. л. захар и ½ с. л. сол, добавете към тестото. Месете 3-4 минути.
Оформете топка от тестото. Разточете върху набрашнена повърхност до получаване на тънък лист. С формичка изрежете кръгчета от тестото.
Сложете 300-400 мл олио  да загрее, но не много, за маслената баня.
В купа счупете 1 яйце, прибавете сиренето и щипка сумак. Размесете добре сместа.
Тестените кръгчета разточете на още по-тънко. В края на всяко кръгче поставете от сместа със сиренето. Прегънете на две, като притискате с вилица краищата, за да се запечатат и да не излезе плънката. Пържете на маслена баня или във фритюрник.
За гарнитурата: краставицата и домата нарежете на едри кубчета и сложете в купа. Прибавете лука, нарязан на шайби. Овкусете с 2-3 стръка магданоз, нарязан на едро, щипка сумак и 20 мл олио. Объркайте добре всичко.
Готовия самбусек извадете върху домакинска хартия, да се отцеди от мазнината.
В чинията за сервиране сипете салатата и наредете отцедения самбусек. Гарнирайте с кисело мляко, сумак и пресен джоджен.

# 72
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Ооох,Дона,искам всяка рецепта да я направя,ама тогава 100 кила не ми мърдат ooooh!,но ти пиши,пиши,давай и пилешкото,давай каквото се сетиш,че аз насищане нямам hahaha

# 73
  • Русе
  • Мнения: 410
Хайде и аз да се включа. Да си призная честно като го видях за пръв път това предаване и си казах, абе какво ли може да готви това момченце? Честно казано ми приличаше на ученик, който е на практика. Но сега след като ви чета от доста време тук се загледах в предаването и трябва да призная, че има много хубави рецепти и най-вече приложими и изпълними, а не някакви изгъзици /да ме извините за израза/. Така че вече и аз съм фен на предаването. поздравления за екипа   bouquet
Най-много ми допадат украсите, които прави Влади. Та по този повод, Дона можеш ли да пуснеш някоя рецепта за предястие или салата с интересна украса?

# 74
  • Мнения: 3 447
Веднага пускам предястие с интересна украса и с интересен вкус  Simple Smile Трудоемко е, но си заслужава усилието да го приготвите за гости и после да слушате възхитеното им ахкане  Grinning

СТУДЕНА ПАЛАЧИНКОВА ТОРТА “МАДАМ ДЮКО”

Продукти:
за тестото:
200 гр брашно   
3 яйца
1 щипка бакпулвер
2 щипки сол   
200 мл прясно мляко   
щипка шафран (можете да замените с куркума)   
листа босилек, магданоз,целина
щипка червен пипер   
І плънка:
100 гр шунка
2 сварени яйца
200 гр сварени гъби
горчица
черен пипер
2 с. л. майонеза
ІІ плънка:
100 гр шунка
50 гр грах
1 голям варен картоф
2 с. л. майонеза
ІІІ плънка:
5 печени белени червени чушки
1 пакетче крема сирене
ІV плънка:
150 гр моркови
200 гр кисели краставички
1-2 стръка копър
2 с. л. майонеза
V плънка:
200 гр кашкавал
2 с. л. майонеза
VІ плънка:
50 гр царевица
200 гр броколи   
2 с. л. майонеза
за глазурата:
5 пакетчета крема сирене
100 гр масло
за украса:
1 домат
зелена ябълка
червена ябълка
грах
царевица

Приготвяне:
Сложете гъбите и броколито да се задушат под капак. След като се задушат, ги охладете със студена вода.
Обелете сварените картофи.
Изсипете в купа брашното. Направете в средата кладенче. Счупете яйцата и ги изсипете в кладенчето. Прибавете прясното мляко, бакпулвера и две щипки сол и разбийте сместа с тел. Тестото за палачинките трябва да е малко по-гъсто от боза.
Сложете средно голям тиган на котлона да загрява. Когато е готов, го намажете с помощта на кухненска хартия с мазнина.
Изсипете с черпак малко от тестото. Обърнете след кратко печене.
Намажете тигана с мазнина и изсипете тесто за втората палачинка.
За третата и четвъртата палачинка сложете в тестото щипка шафран. Разбъркайте тестото и ги изпечете.
За петата и шестата палачинка нарежете на много ситно малко зелени подправки: листа босилек, магданоз, целина и сипете малко прясно мляко. Разбъркайте тестото добре и изпечете.
За седмата палачинка сложете щипка червен пипер, разбъркайте тестото и я изпечете.
Нарежете 200 грама шунка на ситно и разделете в две купички на равни части.
Обелете сварените яйца и нарежете на ситно. Изсипете в едната купичка при шунката. Полейте с малко горчица и черен пипер.
Настържете на едро ренде сварения картоф и изсипете във втората  купичка с шунка. Прибавете и граха.
Нарежете печените чушки на ситно. Изсипете ги в трета купичка. Добавете пакетчето крема сирене. Разбъркайте добре.
Нарежете морковите и киселите краставички на дребни кубчета. Нарежете копър и изсипете всичко в четвърта купичка.
Настържете кашкавала на едрото ренде и изсипете в пета купичка.
В шеста купичка изсипете царевицата. Нарежете на ситно само цветчетата на охладеното броколи.
Изстискайте водата на задушените гъби. Нарежете ги на ситно и отново изстискайте от водата. Прибавете ги в купичката с шунката и яйцата.
Изсипете по две супени лъжици майонеза във всички купички, освен при червените чушки. Разбъркайте хубаво.
В дълбока купа сложете петте пакетчета крема сирене и маслото. Разбъркайте добре.
Намажете дъното на голяма чиния с малко масло. Сложете първата палачинка и леко притиснете да залепне. Намажете я с плънката с кашкавал. С намокрена шпатула разнесете плънката равномерно по цялата палачинка.
Сложете втората палачинка и леко натиснете. Намажете с плънката с грах. Загладете.
Сложете третата палачинка, леко притиснете и намажете с плънката с червени чушки.
Положете четвъртата палачинка – намажете с плънката с гъби.
Петата палачинка намажете с плънката с моркови.
Шестата палачинка намажете с плънката с броколи.
Сложете и последната, седма палачинка. Намажете със сместа крема сирене-масло. Загладете хубаво с дълъг нож.
Напълнете шприц със същата смес. Украсете тортата отстрани с къдрави линии по височина.
Отгоре украсете с розичка от домат, ветрилца от зелената и червената ябълки, царевица, грах, маслини и целина.

 

Общи условия

Активация на акаунт