Отговори
  • Мнения: 1 531
след много мислене реших, че ще раждам там - на ЖК ходя в клиниката на Мазнейкова, без да плащам, но самото раждане се плаща и не само това, ами нямам познат там, а и ми се струва, че държавните болници са по-добре подготвени от частните, не искам заради предишния ми лекар в Тина Киркова, в МД пък било малко гнусничко... в Шейново също нямам познат, но самото то ми е познато от ТВ-предаването, популярна е като опитна и добра АГ и най-вече наистина вярвам, че ВСИЧКИ там са специалисти и то съвестни / и тъй като нямам познат и съответно не държа да раждам точно при някой определен, си мисля просто като ми дойде раждането, да си отида с документите там и да си раждам по нормалния ред - не виждам причина да плащам реално... освен притесненията ми, които стават ясни от въпроса ми...

конкретен е -
дали рискувам да не ме наглеждат пълноценно или пък да ме оставят да ме боли ПОВЕЧЕ ОТ ПЛАТИЛИТЕ  Rolling Eyes  дали рискувам доброто бебено и мое здраве, ако не платя  Rolling Eyes

сигурно много от вас са минали по нормалния път, много пък са виждали директно разни ситуации - моля МАКСИМАЛНО МНОГО ОТ ВАС да споделят
    bouquet

Последна редакция: пт, 12 яну 2007, 11:23 от ninochka

# 1
  • София
  • Мнения: 978
Всеки решава сам за себе си. Аз раждах в Шейново, с уговорка с лекар и не съжалявам за това, че съм платила. Мисля обаче, че спокойно можеш да се довериш на специалистите там и без да плащаш. Желая ти леко раждане

# 2
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Съвестни са споко - ще ти обърнат внимание и без да плащаш. Но и в Майчин дом е същото - аз раждах и на двете места и съм по-доволна от Майчин дом, но ти сама ще си решиш.

# 3
  • Мнения: 8 505
Родих без уговорка с никой.В Шейново.Дори за миг не се е случило

да не ме наглеждат пълноценно или пък да ме оставят да ме боли ПОВЕЧЕ ОТ ПЛАТИЛИТЕ 

Ако се притесняваш от болката,можеш да си поискаш епидурална упойка.тя не е обвързана с избора на лекар.

# 4
  • Мнения: 864
Позната роди преди 20 дена в Шейново и е доволна.

# 5
  • Мнения: 999
аз раждах в Шейново и съм мнго доволна Peace

# 6
  • Мнения: 34
Аз раждах в Шейново с уговорка - платено и съм много доволна, но се случи с мен да раждат две девойки без никакви познати и уговорки - бях много впечатлена от отношението на целия екип , който беше дежурен.Не се притеснявай много човешки се отнасяха както с мен така и с тях.Но ти препоръчвам да ползваш епидурална , ако имаш възможност - анестезиолозите в Шейново са много добри!Леко и безболезно раждане от мен  Wink !

# 7
  • Мнения: 26
Родих в Шейново преди повече от 2 месеца. Не съм имала уговорка, не съм плащала и съм доволна. Просто като дойде момента си взех сакчето и отидох за постъпване. Не мога да кажа, че преливат от любезност, но работят професионално и отговорно. Никой не ме е гледал накриво, затова че нямам уговорка или не си плащам.  Упойка също не съм искала да ми поставят. А с бебетата се отнасят добре- чисти са, всеки ден ги преобличат и къпят, правят ем нужните изследвания. Мисля, че изборът ти на Шейново е много добър.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 672
Раждах там,без уговорка,без да плащам.../Но да уточня че моя гинеколог беше на смяна за раждането и той ме изроди/
Преди и след това не съм имала оплаквания от хората от персонала-всички бяха мног мили и разбрани

# 9
Здравей! Раждах скоро в Шейново и имам пресни впечатления. Аз имах уговорка с лекарка, която дойде, когато мен вече ме бяха качили на магарето и за една месечна заплата стоя до мен половин час докато се напъвах и след това ме заши за около час. Аз ли се бях уговорила калпаво или това са уговорките - не знам, но горещо те съветвам да не даваш излишни пари, освен на лекар, който ти е близък. Иначе по време на 10 часа контракции и въпреки че бях с уговорка, разчитах изцяло на екипа, който беше на смяна - всички бяха МНОГО МИЛИ И ВНИМАТЕЛНИ. Дори имам чувството, че вече към края, когато казах, че моята лекарка идва, им стана леко неприятно. Но след раждането ги почерпих, така че се надявам да са останали удовлетворени, защото наистина те свършиха по-голямата част от работата и ме окуражаваха през дългите часове на раждането!
Каквото и да решиш, ти пожелавам едно леко раждане и сладко бебче!
Да ти споделя и за стаите след раждане- аз бях на третия етаж в ремонтираните стаи и въпреки че миеха по 2 пъти на ден, гъмжеше от хлебарки, но пък момичета, които са били на първия, неремонтиран етаж, казаха, че там мизерията била пълна. За ВИП май не си заслужава да плащаш, все пак само три дена си там и е хубаво да имаш компания, та да видиш, че не само ти си на това дередже!

# 10
  • Мнения: 374
PeaceНе съм имала уговорка, не съм плащала и съм доволна. Просто като дойде момента си взех сакчето и отидох за постъпване. Не мога да кажа, че преливат от любезност, но работят професионално и отговорно. Никой не ме е гледал накриво, затова че нямам уговорка или не си плащам.  Упойка също не съм искала да ми поставят. А с бебетата се отнасят добре- чисти са, всеки ден ги преобличат и къпят, правят ем нужните изследвания. Мисля, че изборът ти на Шейново е много добър.

# 11
  • Мнения: 1 531
о - много ви благодаря   bouquet   толкова много и подробни мнения   bouquet  колкото-повече толкова-повече  Peace   bouquet  Hug

kala678, мисля си именно, ако платя на непознат,че не е гаранция: той взима такива пари толкова често, че с какво аз ще съм поразлична... 

reflex, "дори за миг не се е случило" какво? а иначе да се поясня, че не е ме е страх от болката, но защо да я има излишна...

в крайна сметка получавам болки, отивам и казвам 'добър вечер - ще раждам" и те ме поемат, така ли??? нося си и всички документи де, аз съм астматичка и алергичка, но нали ще раждам без упойки при спешно секцио правят спешни алерготестове, предполагам  Rolling Eyes  и туй де - здрасти, а  Laughing

отново много ви благодаря на всички дотук и на всички следващи - наистина точно сега вземам решение и искам да го взема и точка - да си знам!

и да питам - дали да не отида предварително там не само на разходка, ами и да се представя някъде, да кажа нещо, че там ще раждам, да говоря с някого?!?! да не взема да досадя на някого, да не е няква лудница пък... 

# 12
  • София
  • Мнения: 1 391
Родих в Шейново преди повече от 2 месеца. Не съм имала уговорка, не съм плащала и съм доволна. Просто като дойде момента си взех сакчето и отидох за постъпване. Не мога да кажа, че преливат от любезност, но работят професионално и отговорно. Никой не ме е гледал накриво, затова че нямам уговорка или не си плащам.  Упойка също не съм искала да ми поставят. А с бебетата се отнасят добре- чисти са, всеки ден ги преобличат и къпят, правят ем нужните изследвания. Мисля, че изборът ти на Шейново е много добър.

Идентичен случай съм. Единственото, което си платих беше епидуралната упойка

# 13
  • Мнения: 62
PeaceНе съм имала уговорка, не съм плащала и съм доволна. Просто като дойде момента си взех сакчето и отидох за постъпване. Не мога да кажа, че преливат от любезност, но работят професионално и отговорно. Никой не ме е гледал накриво, затова че нямам уговорка или не си плащам.  Упойка също не съм искала да ми поставят. А с бебетата се отнасят добре- чисти са, всеки ден ги преобличат и къпят, правят ем нужните изследвания. Мисля, че изборът ти на Шейново е много добър.
Peace Аз си поисках упойката и ми я сложиха без проблеми.

# 14
  • Мнения: 62
Само да добавя, аз бях от втория неремонтирания етаж, наистина е мизерия, но за 12 дена не видях нито една хлебарка! Леко и безболезнено раждане!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт