А с какви лекарства сте запасени?

  • 8 462
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 089
Имам почти всичко, което може да спаси спешни състояния като главоболие, гърлобол, настинка, повръщане и запек, махмурлук...в една кошничка ги държа Blush

# 16
  • ново
  • Мнения: 5 958
Винаги имам Парацетамол, Витамин С, нещо за смучена при гърлобол, Алергозан, капки за нос, Бусколизин.
Аз страдам от ниско кръвно+силно главоболие, пия Паракофдал, който задължително имам вкъщи, в дамската чанта, в колата........Мъжът ми върви комплект Simple Smile с Прокто гливенол /за мазане/, има хемороиди.

# 17
  • Мнения: 5 362
  Не се запасяваме с лекарства предварително,имаме само такива,които могат да потрябват спешно за децата ,а и за нас-за температура,разтройство и капки за нослетата на малките  Peace.Ако ни потрябва нещо друго го купуваме,естествено имаме и разни сиропи останали от предишни разболявания.
И ние сме така.

# 18
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
За нас:
Парацетамол, Спазмалгон, вит.С, нещо за гърло-има задължително+разни останали

За детето:
винаги имам-Панадол или Нурофен и Ефералган/свещички/ за температура;
капки за нос;
ентерол, смекта /за разтройство/ и едни свещички против повръщане.
за кашлица и гърло-Суметролим; Хустагил /сироп/ или на др.Тайс /сироп/

Лепенки, марли, левкопласт-задължително

Друго купувам на момента

# 19
  • Мнения: 8 917
Най-основните и които за са "първа помощ" ги има. Както и всички необходими за Гери Peace

# 20
  • Мнения: 3 886
Аналгин,Ефералган.Нуроген,Парацетамол,Мукусолван,Флудитек,Вентолин и Виброцил,АСС 100,АСС200 Вит Си лепенки и бинт Peace

# 21
  • Варна
  • Мнения: 246
Направо ме е срам ама почни с никакви лекарсвени запаси не разполагам в къщи. Все си казвам, че трябва да се заредя и все не го правя. Най-често имам Упсарин, Валериан и Витамини.

# 22
  • Мнения: 1 014
Аналгин, аспирин, алергозан, тантум верде, панадол.

# 23
  • Мнения: 1 546
Аналгин, упсарин, аспирин, витамини, ношпа, аулин, валериана, бусколизин, спазмалгон, парацетамол, разни противоалергични за мъж ми (мисля, че основното се казваше кларитин) плюс спирт, бинт, лекопласт и...май това е.

# 24
  • Мнения: 1 485
Имам почти всичко, което може да спаси спешни състояния като главоболие, гърлобол, настинка, повръщане и запек, махмурлук...в една кошничка ги държа Blush
и ние така Peace

# 25
  • Мнения: 2 386
На мен все ми изписват глупости,които са скъпи, и обикновено остават...и аз си ги пазя  с надеждата,че ще ми спестят някой лев следващия път....и ТОЧНО когато реша,че нещо ми е непотребно  го изхвърля,те ми го предписват отново  ooooh! Съответно у дома и цял шкаф с лекарства,но ми се ще да не беше така  Sad

# 26
  • Мнения: 1 382
Парацетамол, панадол, аспирин, витамин ц и центрум витамини, 2 хомеопатични за хрема и гърло, Африн за нос, спазмалгон, фастум гел, лидокаин, спрей за успокояване от ухапване на комар или др, мужик корен и разни билки за чайчета  Peace

# 27
  • Мнения: 1 612
Ами ето някои от по-важните:
аналгин, аспирин, фервекс, упсарин, амидофен, аулин, парацетамол, витамини (С, В задължително), антибиотици(аксцеф, дотур, и някои други по един блистер), лопедиум, смекта, ентерол, алергозан, мукосолван, ранитидин, капки за нос и т.н.
У нас си имам една мини аптека - не защото ми се иска, а защото непрекъснато боледуваме.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 271
Имам от дадена група лекарства - например от групата на Парацетамола ( с различни търговски наименовани), от групата на Аналгетиците, на Витамините, на Широкоспектърните антибиотици, различни мази и унгвенти пак така по групи, капки за нос, за уши или очи ( те са горе-долу взаимно заменяеми, тези дето стават за очи маже и в ушите да се слагат).

Горе-долу, като ми се наложи имам все нещо Hug

# 29
  • Мнения: 603
  Не се запасяваме с лекарства предварително,имаме само такива,които могат да потрябват спешно за децата ,а и за нас-за температура,разтройство и капки за нослетата на малките  Peace.Ако ни потрябва нещо друго го купуваме,естествено имаме и разни сиропи останали от предишни разболявания.
и ние сме така,не купувам предварително,защото няма смисъл.Когато се наложи тогава

Общи условия

Активация на акаунт