Леонардо да Винчи

  • 1 163
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 214
По новините казаха че има изложба в София.
Ако някой знае къде е тази изложба помагайте.
Мъже обажава го, искам да му направя изненада.

# 1
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
         Изложбата е в Софийска Градска Художествена ГАлерия, за посетители от 12 януари!  Peace

# 2
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
В СГХГ.
Опс, pozor ме е изпреварила.

# 3
  • Мнения: 2 214
Това на желтите ли павета беше?

# 4
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
До градинката на театъра "Иван Вазов", ето виж http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=c332e70f3ef115c851503bcaf3ae1a … m=1&aid=53271
Входът е откъм Батенберг.

# 5
  • Мнения: 2 214
Мнооооооооооооогоо благодаря Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 1 100
До кога е?

# 7
  • Мнения: 1 063
До 25.03. 2007г. Вход 1 лв. (за ученици, студенти, пенсионери - безплатен).
Изложбата е с концепция Леонардо - учен и изобретател.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 917
Ама има ли творби на Леонардо?

# 9
  • Мнения: 5 877
В градската галерия е. Ако трябва, ще дам допълнителни координати.

Изложбата е разкошна. Тя е на техническите изобретения на Леонардо - летателния апарат, нещо като хеликоптер, парашут с формата на пирамида, велосипед, нещо като кола без теглене, различни мостове, скрипец, печатарска машина...
освен оригиналните скици на Леонардо да Винчи в различни тефтерчета зад стъклото на витрините могат да се видят и изпълнения на тези чертежи от дърво и метал. Някои са доста големи, Ането успя да се промуши под един от мостовете.
Страхотно е. Ще ида пак.
Който иска да се образова, има някакви конзоли, където си пъхаш главата и ти обясняват за Ренесанса, да речем  Laughing ама е по-интересно да не си я пъхаш, а да се разхождаш...

има го това
http://www-03.ibm.com/ibm/history/exhibits/attic3/images/169.jpg
и това

и това

и това

# 10
  • Мнения: 6 315
Ooo, обезателно ще идем. И детето мога да заведа, нищо че е малък Simple Smile.

# 11
  • Мнения: 1 063
Анда ме е изпреварила с отговора си. Но аз писах - като изобретател. Галерията е малка, но добре подредна.
Ето малко повече тук: http://sghg.cult.bg/newsite/index.php?module=exhibitions&lg= … &page=history

# 12
  • Мнения: 7 640
и аз дебна плакатите из града и ще отидем, може би още този уикенд.
Има ли вход?

# 13
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 909
Изложбата наистина си заслужава. Че Леонардо е бил гений, това за сетен път се убеждавам. Както вече Анда писа, има факсимилета (тоест копия) от оригиналните му скици на най-различни теми: от анатомическите през оръжейните до техническите. Любопитни са макетите на най-известните му изобретения: велосипед, автомобил, картечница, парашут, вертолет, различни мостове, кораби, мерител на силата на вятъра, танк и т.н. Естествено, те не са с размерите, които Леонардо е предвидил, но и така са доста внушителни.
Сега ще ви разкажа една малко смешна ситуация. Изложбата имаше две официални откривания: на 10 и на 11-и. Първото беше с ренесансова музика и специални светлинни ефекти. Имах покани и за двете откривания, но като човек безкрайно любопитен отидох още на първото. Въпросните светлинни ефекти се изразиха в това, че близо 15 минути залата с експонатите стоеше тъмна и пускаха само пушеци. А хората щъкаха наоколо и си светкаха с мобилните телефони, за да видят някое изобретение. После както казва Гьоте дадоха повече светлина и успяхме да разгледаме всичко. Ефектът с тъмнината обаче нещо не ми стана много ясен.  Laughing За първи път ми се случва да "разглеждам" изложба на тъмно.
А иначе си спомням една изложба на Леонардо преди доста години - поне двайсетина, на "Шипка" 6. Беше прекрасна и го представяше в различните му светлини: на художник, на изобретател и т.н. Въртяха и документален филм. Помня и че по единствената ни телевизия тогава пуснаха някакъв сериал за Леонардо, също много добър.

# 14
  • Мнения: 9 899
защо я изкараха уникална и за пръв път в България тази изложба, не разбрах. Лятото я показаха в Сливен.

Общи условия

Активация на акаунт