Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 37 отговора

Варна

Здравейе:)
Да ви разкажа накратко от къде тръгна моето голямо чудене. При една от първите разходки на бебчо в Морската Градина, срещам една позната, и тя ме пита"СпиТЕ ли?" Пощипвам се аз-не спя, вярно, имам леко заспал вид, ама чак да спя...Иначе Мартин спи, да. Замълчах си тогава, помислих, че може да съм придремнала, бутайки количката. Ама това обръщение в множествено число продължи...Все ме питат "На колко станаХТЕ?"И аз отговарям-"Аз на 28, таткото на 30, Мартинчо на 5 месеца" И те ме гледат, сякаш съм им разказала "Война и мир". Та по същество-верно, че имам кратък опит в майчинството, но забелязвам доста други майки, които "акат с децата си, пият заедно с тях разни илачи, поникват им първите зъби по на 25-30 години???" Very Happy  Моля Ви, кажете ми, сигурно има някакъв специален смисъл в това да не делим децата си като отделни индивиди, и да отъждествяваме ТЕХНИТЕ самостоятелни действия, заедно с нашите? Не смея и да си помисля, че става въпрос на НЕправилен говор или НЕправилен правопис Very Happy, защото доста хора около мен се изразяват по този начин?

п.п. Дано не съм засегнала някого с чуденето си, просто ако така е правилно, да побързам и аз да се впиша в правоговора на съвременните майки newsm78
Цитирай

Старата столица

Много мами говорят така.В началото и на мен ми беше странно,но сега и аз говоря в множествено число Very Happy
Така сме като едно цяло! Very Happy WinkОтъждествяваме се с децата си.
Няма нищо нередно,според мен,а за неправилен говор и дума не може да става(поне не на сериозно).Просто си обичаме децата и за това. Wink
Цитирай

В полите на Пирин планина

Много мами говорят така.В началото и на мен ми беше странно,но сега и аз говоря в множествено число Very Happy
Няма нищо нередно,според мен,а за неправилен говор и дума не може да става(поне не на сериозно).Просто си обичаме децата и за това. Wink

И аз се повлиях от тази тенденция  ooooh!, но вече се излекувах, че синът ми не е бебе  Peace
Цитирай

Добрич

Уф преди да забременея, толкова се ядосвах на този начин на говорене, в множествено число, но сега Sick, често се хващам, че и аз го правя,и аз казвам СТАНХМЕ на две години, БОЛНИ сме и т.н.
Цитирай

София

Така е Hug
Цитирай

На погрешната планета

Така мисля и аз Peace. Просто, когато децата са малки, правиш всичко с тях и това множествено число в един момент от самосебеси се появява в речта ти Wink. И аз говорех така до скоро. Сега Руми е по-самостоятелна и се усещам, че все по-често говоря за нея в единствено число.
Цитирай

софия

и аз говоря в множествено число, така съм свикнала защото постоянно съм с моята Мимка. веднъж бях излязла сама на вън, защото Мими спеше, и ме среща една приятелка и ме пита къде съм тръгнала а аз и казвам" отиваМЕ за хляб" Embarassed. и от тогава гледам да се ограничавам с м.ч. но не се справям добре Smile
Цитирай

Варна

Ами и мен ме дразни, защото някои мами прекаляват с това мн. число. Не отричам , случвало ми се е и на мен. И мисля , че е следствие още от периода на бременността, когато майката и бебето са едно цяло. Това продължава и след раждането, макар и несъзнателно може би. С течение на времето нещата се променят, и с израстването на децата спираме да говорим за тях като за неразделна част от себе си. Все пак от момента , в който поемат първата си глътка въздух самостоятелно те вече не са част от нас, те имат своята индивидуалност. И дори да не ни се иска трябва да го приемем!!!
Цитирай

Плевен

Напълно подкрепям     202uu
Цитирай

София

Не говоря по този начин. По този въпрос имам твърда позиция Wink. Вече не се дразяня на други майки, които използват "ние", но аз не го употребявам. Peace
Цитирай

под голямата лоза

Откакто децата ми са излязли от утробата ми и са станали самостоятелни индивиди, оттогава говоря за тях в единствено число.
Нещо не можах да се заразя от този синдром, но пък не ме и дразни  Peace
Цитирай

София

... "отиваМЕ за хляб" Embarassed. и от тогава гледам да се ограничавам с м.ч...

35

Старая се да говоря в ед. ч. и ми се отдава, понеже не съм говорила често в множествено. По-сериозна битка проведох със себе си, за да се откажа да си мамосвам детето на всяко изречение. "Кажи, мамо.. ела, мамо" и т.н.
Цитирай

София

Здравейе:)
 "На колко станаХТЕ?"И аз отговарям-"Аз на 28, таткото на 30, Мартинчо на 5 месеца"
По същия начин реагирам и аз 35 35 35. Не ми харесва това отъждествяване, и гледам че хората около мен започват да се усещат и да се коригират, когато ми задават въпроси свързани с бебка.
Цитирай

NL

Защо пък ще ме дразни как говорят другите майки-ми некА си говорят така,на мен също ми се е случвало ,това си е  напълно нормален факт,при положение че всичко правят децата с нас.
А също така има хора ,копито по диалект си говорят в множествено число,сега и на тях ли да взема да се ядосвам,ами те нервите няма да ми стигнат  ooooh!
Всеки говори както си иска  Peace
« Последна редакция: пт, 12 яну 2007, 10:57 от Мис КаприЗ »
Цитирай

София

Посмях се малко. Ами май е така, отъждествяваме се със своите деца, едно цяло сме. Така и не разбрах, кога започнах да говоря в мн. ч. Понякога се хващам, че целия постинг е в мн. ч. ние плакахме, станахме на 6 месеца, хранихме се и т.н. 
А сега, ние заспахме и мама ще може на спокойствие да се поразходи из Форума!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 37 отговора