Какво ще кажете за новата система на болничните?

  • 17 180
  • 254
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 716
А аз като съм и от двете страни какво да кажа? Къде мога да открия информация, защото ми се очертава от 03.01 за доста дълъг срок да ползвам болничен.

# 16
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Ми и аз съм счети. И от новите промени съм бясна. Колежката на ТРЗ-то направо ще й се подпали главата. За всичко - описи, писма, ходене до тия гадове. А персонала ни хич не е малко  #Crazy #Crazy #Crazy

# 17
  • Мнения: 229
Работя в Бургас, най-близкия ни офис е във Варна, а счетоводството ни е в София. Не виждам как болничния ми лист ще е представен в НОИ за 2 дни и как ще ми изплатят болничните. Ще си имам сериозни продлеми с това нововъведение. В същото време при нас работодателя е коректен и никога не сме имали проблеми с осигуровки, болнични и майчинство. За мен това е поредната недомислица.

# 18
  • Мнения: 2 716
Вече ходя по мъките. Не си взех болничен лист от Пирогов. Съответно закъснях и при Джи-пи-то. Сега имам болничен от 25.01 до 31.01. Оказа се, че миналата година съм се осигурявала върху %, който не ми разрешава да ползвам болничен. Освен това, в НОИ отнесохме 4 различни формуляра. Трябва да имам и отделна от фирмената сметка  #Crazy Сега чакаме.
От поликлиниката ме пратиха в съседната, защото нямали детска комисия. А оттам, в поликлиника на 20 км от нас. Изобщоооо. Очертавасе да не ми изплатят нищо.  #Cussing out
Но пък, от 01.07 се заклевам да съм болна до края на света. Егати бюрокрацията. ЗА счетоводителите - ако носите повече от 5 болнични листа, задължително трябва да са на дискета. И внимавайте коя програма ползвате ( защото били няколко).
Ще пиша пак когато има развитие.

# 19
Какъв е този процент, който не позволява болничен? За първи път чувам такова нещо. И какво става ако отсъстваш повече - 2-3 месеца например? Кога започват да изплащат болничния?

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
като човек, от другата страна на бариерата съм супер удовлетворена.
newsm78 newsm78 newsm78 .... това мъдрост ли беше някаква или заблудено изречение....

да, хубаво би било да поясниш.
Ами момичето просто е работодател и сега има едно гайле по-малко на главата, какво толкова  не разбирате Laughing

# 21
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 303
На мен ми е все едно. В тази фирма не бях ползвала болничен до сега, но в предишната пак ми ги изплащаха, коато НОИ ги преведе. А това си беше дъъъългоооо чакане. Сега поне директно на картата ще ми ги превеждат. Само при първия се носи документ от банката и декларация, след това си е като преди.

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Какво да кажа - нищо хубаво не направиха, освен да ни накарат да си взимаме болнични, само ако сме на смъртно легло. Още си чакам изплащане на болничен от средата на януари. Имам колежки, които са с Т и гнойна ангина, едва говорят, но не смеят да си вземат болничен.
Иначе здравните осигуровки си ги вземат (НОИ) без закъснение.

# 23
  • Мнения: 22
А откъде се взема декларацията? newsm78

# 24
  • Мнения: 899
При нас как е - вземаш си болничен, още първия ден (не може после със задна дата да ти го издаде лекаря), като оздравееш го носиш на работодателя или локалния счетоводител. Откривате си сметка/дебитна карта, ако нямате и искате удостоверение от банката за пред НОИ, че тази сметка е ваша. Давате и удостоверението на четоводството, там се попълват някакви декларации (при нас  жената ги попълва) и всичко отива при НОИ. До 30 дена се чаката парите...

В общи линии е досадно само първия път. За кратко боледуване ми изглежда по-добре взимането на отпуска.

# 25
  • Мнения: 4 546
трябваше да го направят по избор. например, задължен си да подадеш декларация, в която да посочиш кой искаш да ти изплаща болничните. ако ти е некоректен реботодателят, избираш НОИ и чакаш.
направо ми се изправя косата като си помисля как ще я караме като дойде време да излизам в болнични  ooooh!
с огромно удоволствие бих подписала петиция да се спре това малоумие

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А откъде се взема декларацията? newsm78
От счетоводителя на работодателя. Има ги и в сайта на НОИ.

# 27
До 30 дена се чаката парите...

В общи линии е досадно само първия път. За кратко боледуване ми изглежда по-добре взимането на отпуска.

А дали енергото ще е благосклонно към мен да ме изчака като си взема парите, тогава да си платя тока, или банката ще почака с парите за кредита, а може и да не се яде месец време, колко му е  Thinking
Малоумна държава с малоумни депутати  #2gunfire

# 28
  • Мнения: 22
А откъде се взема декларацията? newsm78
От счетоводителя на работодателя. Има ги и в сайта на НОИ.
  Благодаря!

# 29
  • Мнения: 76
Заради тази нова система с болничните, направо съм бясна! #Cussing out Аз съм в майчинство, а на татето ни се наложи да ползва болничен за месец - оперираха го!
Надали енергото ще приемат обяснение, че трябва да купувам памперси, или пък хората в къщи трябва да се хранят. Обърка ни се целия бюджет, а съпругът ми не искаше да се разболява, "вервайте ми". Не зная кой я измисли тази система ама си е за  #2gunfire Щяло да се спре безпричинното вземане на болнични!На който не му се работи пак ще му намери цаката.  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт