Какво ще кажете за новата система на болничните?

  • 17 179
  • 254
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1
Да знаете случайно някой телефон на ДАП - Държавна агенция по приходите, защото се оказва, че от ДАП не са пратили информация до НОИ по моята декларация1 и затова НОИ не ми плаща болничните

# 241
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Да знаете случайно някой телефон на ДАП - Държавна агенция по приходите, защото се оказва, че от ДАП не са пратили информация до НОИ по моята декларация1 и затова НОИ не ми плаща болничните

Данните с декларация 1 се подават в НАП - НАЦИОНАЛНА АГЕНЦИЯ ПО ПРИХОДИТЕ.
Тази информация може да се подава във всеки от офисите на НАП в София независимо къде е регистрирана фирмата. Трябва да се свържете със счетоводството на фирмата където се водите на работа и там да проверите дали е подадена информация и какво и подадено.
Иначе можете да проверите в сайта на НОИ каква информация е подадена за вашето ЕГН само ако имате ПИН код.

# 242
  • София
  • Мнения: 1 603
Да знаете случайно някой телефон на ДАП - Държавна агенция по приходите, защото се оказва, че от ДАП не са пратили информация до НОИ по моята декларация1 и затова НОИ не ми плаща болничните
Пробвай да говориш със счетоводството на фирмата, може да са подали Декл. 1, но в някои НАП имали проблеми със софтуера /нпр. център/... та от там пълна боза... най-добре пак да се подаде. Аз заради тази Д1 чаках 2 месеца пари и накрая... половината... та още сигурно 2 месеца ще чакам другите.
Иначе тел на НАП 070018700 - за инфо или виж в сайта им за НАП, който ти е по месторабота - най-вероятно там вашето счет. подава Д1 и питай.

# 243
  • Мнения: 1
Нашите счетоводителки казаха че са подали декларацията в НАП. В НОИ ми казаха, че я няма при тях и затова искам да проверя в НАП какво става.

# 244
  • Мнения: 2 716
Нашите счетоводителки казаха че са подали декларацията в НАП. В НОИ ми казаха, че я няма при тях и затова искам да проверя в НАП какво става.
Направо отиди в НАП и поискай справка. Става за 5 минути. Или в интернет, в сайта на НОИ. Там ще разбереш дали има подадена информация в момента. Можеш веднага да провериш.
http://www.nssi.bg/

# 245
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Нашите счетоводителки казаха че са подали декларацията в НАП. В НОИ ми казаха, че я няма при тях и затова искам да проверя в НАП какво става.

Информацията се подава с ПРОТОКОЛ на който се слага датата на която са подадени данните. Поискайте от счетоводството да ви го покажат.

# 246
  • София
  • Мнения: 7 097
Въпреки че си пуснах молба до НОИ, днес реших пак да се пробвам и звъннах...Взех, че се свързах веднага и какво се оказа - болничният ми е с входящ номер от 4.4, а е издаден на 26.2, т.е. нашата касиерка го е занесла почти месец и половина по-късно... Shocked #Cussing out Сега докато ги чакам и от НОИ да се натуткат - ще си имам парички за морето... hahaha Тъй че преди да звъните там, проверете от фирмата ви дали са били изрядни.

# 247
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Вчера са ми изплатили болничния (от 27.01), поне сумата е точна Crazy

# 248
  • Мнения: 550
 smile3511За новата система за изплащане на болничните!Цензура:тииит тит -тит тииииииит!и т.н.

# 249
  • София
  • Мнения: 9 083
Бях обещала да пиша като получа отговор на жалбата до НОИ. Е получих- не са ми платили болничните за януари в 30 дневен срок, защото независимо, че работодателят е представил документите на 9.02, някакви декларации е подал чак на 26.02 (пиша малко по памет, че нямам много време). Та затова са се забавили.
Това е.
Иначе да предупредя и тук- сметнали са ми грешно 45-те дни преди раждане, защото има някаква програмна грешка при тях. Ще преизчисляват след 10-ти май и ще доизплащат разликата. Ако и при вас се е получило- да не се шашнете.

# 250
  • Мнения: 3 091
за протокола: месец май - превели са ми болничния за март!!! хич и не знам за кои дни са платили... къде мога да направя справка? на телефоните, на които никой не вдига ли? Mr. Green

# 251
  • Мнения: 234
Новата система за болничните е голяма глупост.Също като многото други безумства в нашата така наречена държава.

# 252
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз продължавам да си чакам и паричките /болничният ми е от февруари.../ и отговора на жалбата... Crossing Arms

# 253
  • София
  • Мнения: 18 679
колежката ми Ани днес сподели, че още не са й изплатили болничен от февруари Shocked

# 254
  • София
  • Мнения: 1 603
За съжаление, не е само тя....
Аз от два месеца слушам от НОИ - питайте в НАП при нас всичко е о.к., от НАП- питайте работодателя... от него - ми аз съм о.к. пък  НОИ и НАП  не са си свършили работата... а до тук равносметката е половината от парите за февруари.... и всички уж са изрядни.....А имам кредити... то ако ще е така следващите две години  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт