Какво ще кажете за новата система на болничните?

  • 17 242
  • 254
  •   1
Отговори
# 210
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
И аз пробвах днес следобед, но дава само заето.
Утре отново, че за 2 месеца и половина имам над от 270 лв. получени по-малко получено обезщетение

# 211
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Малее, само като чета и направо избеснях  #Cussing out
Не ми се мисли, като се върна на работа и недай си боже ми се наложи да взимам болнични  #Cussing out

Тоя дето я е измислил тая система за плащане на болничните трябва да го застрелят. Егати болните мозъци ! Няма да измислят как да се увеличи благосъстоянието на държавата ни и на нейните поданици /данъкоплатци/, ами мислят как да ни вгорчават живота все повече и повече !  Close

# 212
  • Мнения: 781
Това е още една от големите простотии на нашето нормотворчество. Така стана, че точно като си болен и имаш нужда от пари, не ги получаваш-пълна гавра с данъкоплатеца.От 20 януари съм в майчинство, а първите пари ги получих за Великден  #Cussing out

# 213
  • София
  • Мнения: 1 603
То не, че не звъня, звъня си аз ... но то човек за да се свърже трябват наистина здрави нерви, а моите вече са на привършване.  При мен проблема уж не бил в НОИ /те мотаят само един месец  #2gunfire/ а работодателя, че не бил подал Декларация 1. Той /чак се сърди, че го занимавам с глупости/ звъни на счетоводителката - тя била подала - той повече не се интересува ... и така още цял месец.... а аз като куче следотърсач търся проблема ... / а 29-та г.с. и съм болнични за да лежа/. Та проблема /поне за сега - щот пари още не съм видяла/ е в НАП център - софтуера им се скапал и било възможно тъпата патка да била подала а то да не се отчело /не че ще и стане нещо ако пак подаде, все пак я моля два месеца вече/... те пък подавалт данни на НОИ /въпросната Д1/...............

# 214
  • София
  • Мнения: 6 541
И аз пробвах днес следобед, но дава само заето.
Утре отново, че за 2 месеца и половина имам над от 270 лв. получени по-малко получено обезщетение
превеждат частично бе. и като питам защо - няма логично обяснение. не ми остава да си мисля нищо друго , освен че нямат пари  Rolling Eyes

# 215
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
И аз да се разпиша тук. Бях в болничен 29.01-02.02 и все още чакам. Болничният е внесен в НОИ на 03.02.
По телефона направих няколко опита да се свържа, но неуспешно и им писах писмо. Веднага ми отговориха, че им трябва ЕГн-то ми за справка, но оттогава пак нямам отговор.

# 216
  • Мнения: 550
Вече станаха два месеца,а още на съм си получила болничните!!!Тези от НОИ #Cussing outОт едно време си ги знам,ама... #2gunfire

# 217
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Единствената идея, която ми идва /и която щях да осъществя, ако не ми бяха изплатили болничните/ е да се пише жалба с копие до: Омбудсмана, Министерски съвет, Председателя на Върховния административен съд, канцеларията на Президента и който там още се сетите. Щом им трябва критична маса - да им я осъществим. Още повече, че примерно Омбудсмана за това яде от парите на данъкоплатеца - да ни защитава от държавата. За да се самосезира обаче му трябва повод Wink Ето ви идеален такъв.

Последна редакция: ср, 18 апр 2007, 16:38 от Ян Бибиян

# 218
  • Мнения: 4 546
Омбудсмана за това яде от парите на данъкоплатеца - да ни защитава от държавата.
това пък какво е  newsm78

# 219
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Омбудсмана за това яде от парите на данъкоплатеца - да ни защитава от държавата.
това пък какво е  newsm78

Това е омбудсман Simple Smile

А това е формулярът за онлайн жалба Wink

Ако се потрудим достатъчно, със сигурност ще има проверк на НОИ Wink

Последна редакция: ср, 18 апр 2007, 23:28 от Ян Бибиян

# 220
  • София
  • Мнения: 7 097
На мен ми е чудно как още няма нито един репортаж от нито една телевизия... newsm78 Правят журналистически разследвания за щяло и нещяло, а за този наболял проблем - пълно мълчание  Crossing Arms
Да вземем да сигнализираме БТВ или Нова... newsm78
Аз не съм влизала в сайтовете им, но предполагам, че има възможност да пишем там  Thinking

# 221
  • Мнения: 4 546
на мен също ми е интересно. бих писала, но засега не мога да дам пример със себе си. а е добре да пише някой, който си е изпатил - и не по вина ан работодател или лекар, а изцяло по вина на НОИ

# 222
  • Мнения: 7 109
На мен ми е чудно как още няма нито един репортаж от нито една телевизия... newsm78 Правят журналистически разследвания за щяло и нещяло, а за този наболял проблем - пълно мълчание  Crossing Arms
Да вземем да сигнализираме БТВ или Нова... newsm78
Аз не съм влизала в сайтовете им, но предполагам, че има възможност да пишем там  Thinking
Сигурно причината се крие в това как си получават възнагражденията.  Grinning

# 223
  • Мнения: 2 716
Това с Омбудсмана е супер идея.
И аз да споделя. В началото на темата писах, че чакаме болнични. Няма за сега. Съпругът ми е в болнични от 01.10.2006 до края на Март. Накараха го да си направи банкова сметка. Направи. Нося една дебитна карта и през ден, през два проверявам. Нъц. Голяма фирма, счетоводителката свестна. Обаче няма. Наскоро стана ясно, че понеже...тинтириминтири...заварено положение....нямало да му приведат пари по банков път, а щели да ги дадат на работодателя. И още нищо. Моят отпуск също ще се окаже неплатен, защото през миналата година не съм осигурявана на правилния %.
Амбицирана съм да взема пари от НАП, та ако ще свиня в джамия да влезе. (Не че имам нещо против свинете да ходят където си искат, ама такава е приказката)

# 224
  • Мнения: 3 091
подкрепям ви за пускане на сигнал до медиите!
моят болничен още не е преведен - минаха почти два месеца...
утре ще звъня, ама на кой телефон  newsm78 newsm78 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт