Какво ще кажете за новата система на болничните?

  • 17 206
  • 254
  •   1
Отговори
# 225
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
подкрепям ви за пускане на сигнал до медиите!
моят болничен още не е преведен - минаха почти два месеца...
утре ще звъня, ама на кой телефон  newsm78 newsm78 newsm78
Ами както казах - пиши жалби до който ти се стори подходящо Wink

Като за начало на омбудсмана Wink А това е формулярът за онлайн жалба Wink
Може да изнамерим мейлите и на други институции  Twisted Evil
Все пак нали уж имаме електронно правителство  Sick

Последна редакция: ср, 18 апр 2007, 23:28 от Ян Бибиян

# 226
  • София
  • Мнения: 7 097
утре ще звъня, ама на кой телефон  newsm78 newsm78 newsm78

Ако имаш предвид телефони в НОИ - аз се отказах... Tired
Вече не помня откога звъня и все заето... ooooh! Знам ги наизуст - от сън да ме бутнеш...9261990; 9261986; 9261939

Днес си пуснах писмена молба за проверка до НОИ - да видим... Thinking Crossing Arms

# 227
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
утре ще звъня, ама на кой телефон  newsm78 newsm78 newsm78

Ако имаш предвид телефони в НОИ - аз се отказах... Tired
Вече не помня откога звъня и все заето... ooooh! Знам ги наизуст - от сън да ме бутнеш...9261990; 9261986; 9261939

Днес си пуснах писмена молба за проверка до НОИ - да видим... Thinking Crossing Arms

Нати как си пусна молбата до НОИ лично в деловодството или по пощата? А какво писа в нея?

# 228
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати как си пусна молбата до НОИ лично в деловодството или по пощата? А какво писа в нея?

Там, където работя, в деловодството ни идва периодично куриер от НОИ и я оставих да му я предадат.
По-добре я пусни лично в деловодството им, защото по пощата много се бавят понякога.
Писах, че не ми е изплатено обезщетение за временна неработоспособност /демек болничен/, ЕГН-то и трите имена, с молба за проверка.

# 229
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Мерси много за инфото. Аз ще отида в събота да подам молба до деловодството.

# 230
  • София
  • Мнения: 7 097
Мерси много за инфото. Аз ще отида в събота да подам молба до деловодството.

Пък, ако ни отговорят или вземат, че ни изплатят болничните, ще се похвалим тук...То даже си е за почерпка направо... ooooh!

# 231
  • Русе
  • Мнения: 98
И моите февруарски болнични все още не са изплатени,ходих в НОИ за справка и се оказа,че осигуровките ми са подадени два пъти и то върху различни суми.Поради тази причина болничния ми не подлежи на обработка,засега.Искам да ви питам работодателите плащат ли ви първият ден от болничния?Защото в нашата фирма на никого досега не са плащали този ден.А от НОИ ми казаха,че работодателя е длъжен да плаща този ден.

# 232
  • София
  • Мнения: 1 603
Само да се отчета. Снощи си взех част от парите за февруари. Само част, защото не било подадено инфо, че се осигурявам на 500 лв., та са изчислени в/у 180..... ма пак е нещо. Другите - друг път.
А за работодателя - 2,5 месеца вече му нося болнични, а не ми е изплащал никакви първи дни  newsm78 . То кво ли се чудя де... осигуровките до 500 лв. си му ги давам аз ...

# 233
  • София
  • Мнения: 6 522
За статистиката - 10 дни (2 Х 5 дни) болнични през февруари.
Първото обазщетение получено на 42 -рия ден след 2 скандала на горецитираните телефони.
Второто на 49 тия ден (демек вчера) след допълнителен скандал и заплахи от моя страна. Нямам разумно обяснение от тяхна страна защо ги бавят (след проведени 5-6 телефонни разговора с 3-ма различни служители).
Въоръжете се с търпение и звънете на телефоните настойчиво, ако всичко ви е наред с документите - сте съвсем в правото си да им държите сметка защо не превеждат парите в срок. Ако ние закъснеем има санкции, ако някоя държ. институция закъснее - санкции йок.
Напълно съм съгласна да се раздуха проблема чрез всички възможни ЗАКОННИ методи и средства.

Последна редакция: пт, 20 апр 2007, 14:17 от bibi

# 234
  • Мнения: 121
И тук да се разпиша моят болничен е от 15 януари до момента. От работата занесли болничните за януари и февруари  на 20.03 #Crazy. Та днес си проверих картата и имам преведени към 100лв. Осигурявам се на 480.
Supi4ka възможно ли е и на мен да са ми ги изплатили на база 180лв, защото сметките ми нещо не излизат Shocked ти как разбра че не е подадени инфо и кой не го е подал. Не мога да ходя да се разправям по НОИ  защото съм в края на 9 месец и въобще не знам какво да правя жалба ли какво ли. Или да взема да родя в НОИ най-добре rotfImbo така поне ще се разчуе.

# 235
  • София
  • Мнения: 6 625
Болничният ми за бременност започва от 22 януари 2007, до момента не съм получила нищо /а вече предадох на нашата счетоводителка и последният болничен за отглеждане на дете от педиатъра на дъщеря ми/. След около 3-4 разговора със служителка от НОИ в стил "някакъв проблем има с Вашия болничен, но не мога да кажа какъв точно, сигурно ще се върне за поправка от лекаря" до "а, проверих пак, всичко е наред, тази седмица или другата най-късно си чакайте парите" до днес пари няма. #2gunfire Днес я чакам да провери при шефа си защо все още не е изплатен. Наистина май трябва да се включат тв репортери, днес ще проверя на сайтовете на бтв и нова как стои въпроса и ще се свържа с някой. Ще ви уведомя Mr. Green

# 236
  • София
  • Мнения: 7 097
Въоръжете се с търпение и звънете на телефоните настойчиво

bibi , как успя да се свържеш, при това няколко пъти... newsm78
Вече на когото и да тръгна да звъня, набирам по инерция телефоните на НОИ, по толкова пъти на ден им звъня, че вече издрънчах...  ooooh! Винаги дава заето, само няколко пъти ми даде свободно, но никой не вдигна... #Cussing out

# 237
  • София
  • Мнения: 1 603
И тук да се разпиша моят болничен е от 15 януари до момента. От работата занесли болничните за януари и февруари  на 20.03 #Crazy. Та днес си проверих картата и имам преведени към 100лв. Осигурявам се на 480.
Supi4ka възможно ли е и на мен да са ми ги изплатили на база 180лв, защото сметките ми нещо не излизат Shocked ти как разбра че не е подадени инфо и кой не го е подал.
Ми как разбрах - след хиляди разговори с НОИ и НАП ...
Схемата е следната : за да ти дадат парите освен болничен и 2-те декларации от счетоводството на фирмата трябва да подадат и Декларация 1 /подава се в НАП, а те пращат данни до НОИ - тя именно показва сумата в/у която, са внесени осигуровките/. Без нея - няма пари. Аз чаках тъпата счети да се натутка 2месеца  #2gunfire и след цялото туткане подала за м. дек. за мен 180 лв, а за ян. и февр. по 500 ... и то чак преди няколко дни ... бе нямам думи...
При теб май има 2 варианта: или да са ти изплатили само част от болничните нпр. 15-31 ян. или да са ти смятали парите в/у 180 лв. /казаха ми, че като нямат данни плащат в/у 180 лв. за да не бавят парите на хората ... #Crazy..а после доплащали...
Пълен ужас, дано тъпата им система заработи, че ако следващите две години е така.....
Обади им се по телефона и питай какъв ти е случая. Стискам палци.
Ако палците не помогнат - жалби се подават в 103-та стая /някой беше казал някъде/ . Още не съм ходила, но ако ти трябва компания за там съм насреща....

# 238
  • Мнения: 121
Supi4ka Звъня ама никой не вдига и тъй като нямам време защото края на другата седмица ми е термина. След малко ще си вдиган д-то да подам молба ми казаха в другата тема в 103. А пък дано не се разраждам по трасето rotfImbo.

# 239
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Преди малко се връщам от НОИ. Има отделни гишета само за проверка на неизплатени болнични.
Не са ми изплатили единия болничен защото декларация 1 е подадена на следващия ден, а самия болничен е одобрен. Служителката ми направи разпечатка и го пусна отново за препотвърждение.

На адрес www.Benefits@sofia.noi.bg можете да задавате въпроси свързани с изплащането и изчисляването на болнични листове.

Общи условия

Активация на акаунт