Намериха дом за 9-те деца на Димитрина

  • 2 606
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 370
Няма да коментирам това за апартамента, дано им го дадат имат нужда, най-вече заради децата. Ама да поздравяваш мъж, направил 9 деца, че си седи вкъщи и домакинства, вместо да изкарва пари, за да ги гледа, нещо не го разбирам! Значи жена му бременна работи, а той си домакинства! Това ако ми е мъж, ще го изгоня след второто дете, камо ли 9 да му родя!

Абсолютно е така !
Интересно въпросният Ануар Хамзе , защо не се напъне да поработи нещо , все пак има 9 деца ...
Могъл да ги направи , ама дотам...
И тук ще кажа , че майката каза в едно интервю , че " Толкова много се обичаме с мъжа ми , затова му родих толкова деца , за да му докажа любовта си ...
Ако това е причината да родиш 9 деца , да доказваш нещо на някакъв мъж ...

Четох, четох, мислех да не пиша, не мога се сдържа.
Ами съгласна съм с ПИПИНКА и с МАмица, що да си кривя душата? Embarassed
Снощи даже в конфликт влязох с майка ми, тя ме обвини, че сме били егоисти с мъжа ми и добре, че не всички разсъждавали като нас.
Да, ама и тя на времето е мислела да ме остави само дете..........защо ли?
Пък за това, че бащата седи безработен, въобще не ми се говори. И то в София, моля ви се.
Мигар ролята на един баща се изчерпва само с това да осемени няколко пъти жена си?
Има и друг момент.
Възпитанието.
Една жена, за да възпитава повече от 3 -4 деца, трябва да се откаже от всякаква кариера и да си седи само у дома. Да се грижи за децата, да ги контролира, възпитава...и т.н.
Ясно е до какво води перманентното седене у дома.
Аз искам да отправя едно питане към подкрепящите фамилията-Вие лично бихте ли се жертвали до дупка и да се обречете доживот на професията "Майка +домакиня"?
Ама честен отговор искам, щото иначе на слова е много лесно да се бием в гърдите и да обвиняваме другите какви лоши егоисти били.

# 31
  • Мнения: 3 740
От къде на къде пък 'бравосвате' на Бойко Борисов?  newsm78

Да не си е дал собствения апартамент нещо??

Като го намерили от Нова Телевизия обещал да даде - ми то обещаването не е като даването - нали? А и какво значи 'най-големия"? Едва ли е над 150 кв. въпросният апартамент - дали ще им е чак толкова широко на 11 човека там...

Между другото никой ли не прочете, че жената преди е търсила връзка с него, но 'глас в пустиня'. "Великия" Бойко Борисов помага само, когато ще го покажат "на телевизора" иначе какъв е смисъла  Mr. Green Mr. Green

Мога да се басирам, че 'даването' на въпросния апартамент ще бъде отразено поне от 3 вестника с национално покритие и поне 1 телевизия. Задължително ще има ухилени снимки на ББ гушнал детенце.

Иса, съгласна съм с теб по всяка точка.
Нямаме нужда от показни акции и благотворителност на парче, а от държавна политика в подкрепа на децата и семейството. На всички деца, подчертавам.

Европейска сврака, последният ти постинг го срещнах и в другата тема. И понеже частта за жените, които не ходят на работа, за да си гледат децата, я чета като лична нападка, пак ще те попитам - на основата на какво са тези обобщения?

# 32
  • Мнения: 4 195
само аз ли копнея да имам много деца и да си стоя у дома да ги гледам.... Rolling Eyes

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
само аз ли копнея да имам много деца и да си стоя у дома да ги гледам.... Rolling Eyes
Да! Пожелавам ти да имаш поне 20 деца и всяка година да си бременна   bouquet

# 34
  • Мнения: 9 990
Смелост и аз имам да родя толкова, но имам и акъл поне малко в главата....
Не им трябва апартамент 150-200 квадрата.Трябва им къща с двор, че да запретне ръкави оня ми ти мъж-домакин-като не бачка за пари, поне да вдигне дом на децата си собственоръчно.Да гради, да достроява към това, което е дадено като помощ....Щото, като се роди 15-то дете след време-за къде с апартамента, питам аз? ooooh!Апелирам, заради децата-Бат Бойко-дай им къща с двор, не апартамент 150 квадрата.В него пак няма да има място за всички...прекалено много са!

# 35
  • Мнения: 2 567
Не мисля да се впускам в подробности, защото нито разбирам, нито искам да съдя тази жена.
Въпреки, че повечето ми приятели имат по три деца, не разбирам жена, която има 9 деца в държава като нашата.
За мене между 3 и 9 деца разликата е огромна.

Включих се най-вече заради изказването на Свраката, от което секстет също явно е засегната  Simple Smile
Тъй като и аз съм майка+домакиня, смея да твърдя, че това не е равно на тъпа +изтрещяла. Не смятам, че е много лесно, но чак пък огромна жертва не мисля  и че е.
По добре да се жертвам за детето/децата и домът си отколкото за шеф и колеги.

# 36
  • Мнения: 2 784
само аз ли копнея да имам много деца и да си стоя у дома да ги гледам.... Rolling Eyes
Не, и аз мечтая за същото. Ако мъжът ми, който е военен печелеше колкото прадядо ми, който е бил военен и аз щях да си седя в къщи, да си родя 9 деца и хич нямаше да ми пука, че майките кариеристки ще ме мислят за човек второ качество. Stop

# 37
  • Мнения: 9 990
Защото не сте разбрали смисъла, затова ми се струва, че така реагирате.И на мен ми се стои вкъщи, но именно заради децата си ходя на работа.Системата ни е такава.Дори и финансово имам опора, имам възможността да остана, но един ден, когато съм изпаднала вече от тази система, а децата-тръгнали по своят път-аз оставам в нищото и реално-на тяхното отглеждане-те да се грижат за мен вече...А и смисълът беше-родителите да работят, да имат осигуровки, да поемат адекватно толкова деца.Те за себе си нямат подобен социален статус, какво остава за децата...Не става въпрос да си човек второ качество, защото не ламтиш за кариера, а да положиш усилия за децата си.Тази жена, майката-няма кариера,но реално няма и работа и стаж-колкото и да е учила и чела....тя е перманентно по майчинство от 10 години реално.Бащата-още по-зле...Иначе няма лошо в това да си домакиня, никой не е казал това точно.Но тази домакиня няма дом, за който да полага грижи.Дайте им къща-да тичат на двора децата, да засади тя домати/ че купешки едва ли са яли скоро/Мъжът да се стегне, да намери-тухли, вар-да направи още няколко стаи....Тогава ще ги призная... newsm78

# 38
  • Мнения: 2 567
Пенелопа, поне аз не говоря за случаят домакинята Димитрина.
Ставаше дума за думите на Свраката - майка и домакиня, равно на .....

А един ден живот и здраве, когато децата ми нямат нужда от мене, аз поне не смятам да остана на тяхното отглеждане.
Сребърните си години виждам по екскурзийки и почивки  Simple Smile

# 39
  • Мнения: 4 195
само аз ли копнея да имам много деца и да си стоя у дома да ги гледам.... Rolling Eyes
Да! Пожелавам ти да имаш поне 20 деца и всяка година да си бременна   bouquet
това искренно ли го написа, защото аз искренно си изказах желанието Peace. Уважавам правото на всеки човек, да живее както намери за добре, ако с това не вреди а другите. Уважавам безкрайно много хората кариеристи. Аз самата в момента съм кариерист - раста в йерархията дори без да го искам - просто въпреки факта, че искам да съм си  дома при детето, давам всичко от себе си тук и го ценят. Но само ако можех финансово да си го позволя и трябваше да направя избор - щях да си стоя у дома и да се отдам на децата си и да съм най-щастливата жена на земята. разни хора - разни идеали Peace
извинявам се за спама...........
днес си мисля за това семейство - дали ще разберем какъв им е случая наистина. Дали са някакви луди сектанти, дали просто нямат елементарна култура на "пазене". Гледам мъжа не е българин - сириец, нали? Съвсем нормално за тяхната религия - жената ражда всеки път , когато е бременна. Иска ми се да вярвам, че са свестни хора, които си гледат децата сериозно и им дават всичко необходимо за да растат нормално.
А относно кмета ни - съвсем се омешах този човек честен ли е, не е ли. Медийна звезда ли е само или си върши работата - много ми е противоречив напоследък......................

# 40
  • на терасата
  • Мнения: 660
Цитат
От къде на къде пък 'бравосвате' на Бойко Борисов? 

Да не си е дал собствения апартамент нещо??

Като го намерили от Нова Телевизия обещал да даде - ми то обещаването не е като даването - нали? А и какво значи 'най-големия"? Едва ли е над 150 кв. въпросният апартамент - дали ще им е чак толкова широко на 11 човека там...

Между другото никой ли не прочете, че жената преди е търсила връзка с него, но 'глас в пустиня'. "Великия" Бойко Борисов помага само, когато ще го покажат "на телевизора" иначе какъв е смисъла   

Мога да се басирам, че 'даването' на въпросния апартамент ще бъде отразено поне от 3 вестника с национално покритие и поне 1 телевизия. Задължително ще има ухилени снимки на ББ гушнал детенце.

Бат Бойко си е измислен медиен герой, изживява се като Супермен или Батман или не знам кой... Колко хора, вкл. и аз, сме останали с едно дете само, защото нямаме жизнено пространство? Да се е сетил на нас да дава апартамент?  Mr. Green

И малко встрани от темата... Бат Бойко ми стана ужасно, ама ужасно отвратителен откакто се сети, че може да направи от "Овча купел" циганско гето, т.е. да строи там циганско селище за ВСИКИ БЕЗДОМНИ цигани не само от София, но и от цялата България...

Извинете ме за отклонението, но не се сдържах  #2gunfire

# 41
  • Мнения: 5 370
ЛЕТИСИЯ и ПЕНЕЛОПА-явно не сте ме разбрали.
Не говоря по принцип за седене и домакинстване вкъщи с 1,2,3 4 деца, а с цели 9!!!!
За това говоря.
Нали тази е цифрата, която се дискутира от един определен момент или може би греша?

# 42
  • Мнения: 9 990
Сврака-аз те разбрах, на твоето мнение съм.Едно е да домакинстваш в своят дом също така и това да е начина ти на живот, друго е да си нон-стоп по майчинство и болничен...

# 43
  • Мнения: 5 577
само аз ли копнея да имам много деца и да си стоя у дома да ги гледам.... Rolling Eyes

Да. Въпрос на принципи - аз изобщо не копнея за такова нещо например.  Ами такава съм, какво да направя - много обичам да съм с детето, но много обичам и да има някой друг. който да го гледа.

Пожелавам на всички искащи много деца да им се сбъднат мечтите!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт