Слънчевия сплит

  • 8 069
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте маминки Heart Eyes
Отново съм аз с въпрос.
В 4тия месец съм,но от може би 5 дни усещам напрежение,тъпа болка в слънчевият сплит.Това място е по-познат като езотеричен термин и определя точката над стомаха,ако се сещате Wink
Та понеже аз харесвам такава литература,навремето бях чела,че ако усетиш болка там,значи нещо не е наред Sad
После си мислих,всъщност кой орган се намира там и засегнат ли е той от бременността? Тъй като нали от бебето всичко се измества.
Ако има някой който е запознат и ако сте изпитвали подобно нещо - пишете.
Както и дишането започва да ми се затруднява.
Мерси Blush

# 1
  • Мнения: 729
Аз също имах такава болка но към 6-тия месец.Док. каза че е нормално.Бебо расте и притиска органите нагоре към сл. сплит.А що се отнася до дишането то ще се затруднява все по- вече с напредване на бременноста.това също е нормално

# 2
  • Мнения: 139
не се претиснявай, мисля, че е нормално.
поне съм чела, че с растежа на матката е нормално да усещаш лека болка в тази област.
на мен самата ми се  е случвало за кратко обаче, не беше постаянна болка, а остра режеща.

лека и спокойна бременност.

# 3
  • Мнения: 1 382
Слънчев сплит боли съшо от притеснения, не случайно казват 'топка ми се е свила в корема когато предстои нещо важно и от притеснение', а става дума точно за слънчевия сплит. Помагало жълто парцалче точно върху него, но не съм пробвала Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 596
благодаря ви мили мами
приятна вечер и целувки от мен Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 131
И аз имах такава болка и то точно към 4-я месец.  Най-вече се проявяваше като стоях повече време седнала на стол. Моята лекарка каза, че е нормално да ме наболява и няма за какво да се притеснявам.

# 6
  • София
  • Мнения: 276
Същото беше и при мен - в 4-и месец ме болеше там, когато седя повече.
И дишам по-трудно и се задъхвам, абе изобщо...   Tired

Общи условия

Активация на акаунт