откриха на детето далекогледство

  • 17 116
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 543
След имплантацията или горе-долу в този период, не мога да ти кажа с точност. Но какво да ти кажа - явно няма такава закономерност, защото аз познавам и съм виждала доста глухи деца с очила, а и с кривогледство. Иначе, въпреки всичко Йоан има много силно развито периферно зрение, а освен това е и много наблюдателен - нищо не може да му убегне, макар че винаги едното от двете му очички е закрито! Wink

# 31
  • Мнения: 356
Здрасти Ieppe,видях снимката/страшен сладур Hug/ ,аз обаче мисля ,че тези възглавнички не са подходящи,защото се получава луфт отгоре,отдолу,отстрани и детето все ще намери откъде да погледне с очето,а то закритото затова е закрито,за да не гледа. Така се получава ,че той си помага със закритото и много по бавно ще видиш ефект от закриването.Не е важно да закриеш стъклото на очилата ,а окото Peace
Поздрави  bouquet

Здравейте и от мен.Ieppe,голям сладур е  Heart Eyes твоето момченце.Дано скоро се оправи. Praynig
Вики, благодаря за обясненията.  Hug.Много хубаво и подробно си обяснила за лепенките на самите очилца.Това им е обяснила и докторката.Казала им е че след време, когато спрат закриването на самото оченце пак ще продължат с упражненията, само че с калъфче на самите очила.

# 32
дъщеря ми е на почти 6г. роди се преждевременно в началото но 8 ми месец като бебе към 6 ти месец вече се виждаше много ясно че имаме проблем с ляво око кривеше го към носа  педиатярката казваше че е нещо обичайно  при бебета и толкова .гледах как се измъчва дъщеря ми  и се опитва да гледа беше направо страшно зарязах направления и всичко е я заведох на лекар когато навърши година оказа се че детето е с далекогледство астегматизъм и кривогледство сложихме веднага очила закривахме последователно очите и следполовин година направихме операция във варна при доц.Контрова страхотен лекар и съм и много благодарна искам да кажа на всички млади майки вземете мерки навреме бъдете търпеливи не се страхувайте от операция щом тя се налага рискувате зрението на детето и наистина точният лекар е важен.По добре рано отколкото късно.Ако кривогледството се дължи на удължено мускулче то се скъсява и кара окото да заема правилна позиция ако не се направи детето предпочита да гледа със здравото и не развива зрение на болното след операцията продялжаваме да носим очила но вече не кривим окото зрението се разви и вече лявото и дясното око са с еднакво зрение това според лекарите е най важно всичко останало се коригира за тези 5 г. минахме през много перипетии но дъщерами е добре и е напълно нормално и красиво русо момиченце и всички много я харесват дори и с очила . Малко се увлякох но ако имате нужда от помощ и мнение аз съм на среща

# 33
  • Мнения: 888
Здравейте Hug
Моята дъщеря Теа се роди седмаче /37 дни кувиоз/ и до 6 месец всичко беше ОК /привидно/ с очичките, но на контролния преглед /на 6 месеца/ и поставиха зловещата за мен диагноза далекогледство 6-7-8 диоптъра на двете очи и кривогледство;- 1 месец пробвахме само със закриване на двете очи поред, но без видим напредък -след това сложихме очила на 7 месечно бебе /2,5 диоптъра за двете  очи/; след месец отидохме във Варна и там ни качиха диоптрите на 4,5 в последствие 5 диоптъра, последва закриване на очите и след 3 месеца /Теа беше на 11 месеца/ се установи че има напредък от закриванията- подобрено виждане с по-проблемноте /по-криво/ дясно око- т.е. беше започнала да го използва; На 1г.3 месеца я заведох в София при д-р Чернодринска просто за да чуя още едно мнение на специалист- прпоръча ми операция на двете очи //за кривогледството/ възможно най-скоро- направихме я в Александровска болница октомври миналата година и с чисто сърце мога да кажа че детенце гледа и изглежда доста по-добре и видимо не криви толкова навътре очите /преди дясното оченце беше почти само бялото на окото- това се виждаше/- в момента когато е с очилата /6 диоптъра в момента/ изобщо не криви очичките, има какво още да се желае, но не бързаме с друга операция, както ни казаха че може да се наложи...На контролен преглед сме  другия месец!
Относно очилата- ние и сега ги махаме когато не ни изнася!НО като малко бебе беше голям ад и който ми казва че си харесват очилата децата, аз не мисля така...но важното е да се подобряват нещата...не знам диоптрите кога ще намалеят и дали...- във Варна ми бяха обяснявали /д-р Николова/ че има деца при които много намаляват диоптрите с времето и годините , при други се запазват, а някои дори качват-... всеки случай сам за себе си...
Успех на всички и кураж! Hug

# 34
  • Мнения: 2 543
Здравейте, момичета! Благодаря за споделения опит.
Не мога да не забележа, че в България има тенденция кривогледството да се оперира на много малка възраст. Тъй като и моето момченце е с кривогледство, доста четох в И-нет по въпроса. Никой никъде не препоръчва на такава малка възраст да се прибягва до операция. Нещо повече - твърди се, че ако лечението е започнало преди 2 годишна възраст, почти 100% сигурно е, че кривогледството ще се коригира с времето. Разбира се, аз не съм специалист и не мога да дам аргументи за това нещо, нито пък личният ми опит го позволява, но ми стана интересно - защо след като детенцето на ivi2000 е имало напредък след закриването, все пак са го оперирали? Бихте ли споделили по-подробно как решихте, че само операцията е решение за проблемът? Благодаря ви предварително. Това е решение, което предстои и за мен, и ще ми е много полезно да чуя вашите истории.  bouquet

# 35
  • Мнения: 356
Здравейте  Hug,
Вчера заведоха племенника ми в Св.Петка във Варна.
Там след компютърна диагностика са установили, че реалните диоптъри са 7 на едното и 6.75 на другото оченце.Изписали са му други очилца с по-висок диоптер на едното 6 а на другото май 5.5, а сегашния диоптер беше 4 на едното и 4.5 на другото.Също така са казали да спрат закриването на оченцата защото според тях нямало смисъл понеже зрението на двете очи е със съвсем малка разлика.И по-високия диоптер щял да коригира кривенето.След три месеца са пак на контролен преглед и ако няма подобрение във кривенето пак ще почнат с лепенките.Също така са казали че ако до година , година и половина не се оправи кривенето ще му направят операция.
Това е новото при нас.Дано след 3 месеца да има подобрение Praynig
Целувки на малките ви слънчица и стискам палци назначените лечения да дадат добри резултати.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт