До мамите с дечица над 1 година ...

  • 1 708
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Здравейте мили мами!
Много често ставам свидетел напоследък на коментари от майки с по-големи дечица, според които децата се гледат много по-лесно докато все още са малки и не могат да ходят. Вие как мислите ? Наистина ли е по-лесно да носиш едно дете непрекъснато със себе си, за да го гледаш докато е малко и съответно е по-трудно да тичаш след малкото човече щом като проходи? Споделете опита си ...
Благодаря Ви предварително...

# 1
  • София
  • Мнения: 3 672
Според мен сега ми е по-лесно, отколкото като беше по-малък
Първо като се вземе предвид ,че това е първото ми дете,липсата на опит и страха да не сгреша,да се мъча да разгадая защо плаче,цащо е неспокоен,защо не спи...
С времето се свиква,опознава се малкото човече и майкато се нагажда към новия си начин на живот
И второ- въпреки че казват :малко дете-малки ядове...мисля че с по-голямо детенце поне за мен ми е по-лесно отколкото с пеленаче
 Hug

# 2
  • Мнения: 4 362
Супер тема!Точно се чудя и аз това,мног ми се ще да прохожда защото си мисля ,че е по лесно,но всички с по големи деца казват обратното  newsm78

# 3
  • Мнения: 669
Ами май зависи, за коя възраст точно става дума. Докато беше съвсем малък  сега като се замисля беше много лесно - спи, яде, тогава въобще не плачеше, въпреки че тогава за момента пак ми е било притеснено и трудно, поради незнанието какво да правя. Но ако става въпрос за времето непосредствено преди да проходи, а иска, и времето когато вече ходи самичък, определено сега ми е по-лесно. Наглеждам го постоянно, не мога да го пусна и да забравя, че е наблизо, но ми е далеч по-спокойно.

# 4
  • Мнения: 8 505
По-лесно-не,по-спокойно-да.

# 5
  • Мнения: 7 723
Здравейте мили мами!
Много често ставам свидетел напоследък на коментари от майки с по-големи дечица, според които децата се гледат много по-лесно докато все още са малки и не могат да ходят. Вие как мислите ? Наистина ли е по-лесно да носиш едно дете непрекъснато със себе си, за да го гледаш докато е малко и съответно е по-трудно да тичаш след малкото човече щом като проходи? Споделете опита си ...
Благодаря Ви предварително...

Определено- много по- лесно е , или по- спокойно е по- точно определение  Peace
Като започне да ходи, се подлага на доста големи рискове, а оттам идват и белите коси на майката  Wink

# 6
  • Мнения: 37
Имам предвид за бебе, което тепърва ще прохожда, т.е. опитва се да пълзи, но все още му е трудно, надига се да става, но не може. Говоря за 7-8 месечно бебе ...

# 7
  • Мнения: 7 723
  Вие как мислите ? Наистина ли е по-лесно да носиш едно дете непрекъснато със себе си, за да го гледаш докато е малко и съответно е по-трудно да тичаш след малкото човече щом като проходи? Споделете опита си ...
 

Ти това питаш, а ние отговаряме  Peace

Имам предвид за бебе, което тепърва ще прохожда, т.е. опитва се да пълзи, но все още му е трудно, надига се да става, но не може. Говоря за 7-8 месечно бебе ...

Какво за него  newsm78

# 8
  • Мнения: 9 902
всяка възраст си има трудностите/или досадата/, но и очарованието. Сега съм много доволна, че не се налага да го нося или да свалям и вдигам количката, но пък не си лежи кротко в леглото....
възрастта на твоето бебе е началото на супер интересни промени, които трябва да чакаш с нетърпение, а не да се притесняваш от нещо.

# 9
  • Мнения: 1 353
На мен определено преди ми беше по лесно.

# 10
  • Мнения: 4 668
На мен сега ми е по - лесно  Wink имам предвид , че вече е проходил стабилно , излизаме си без количка , играем си много ...
Не се оплаквам от бебешкия период , синът ми беше много спокоен и кротък , сега е като фурия  Laughing но когато беше по - малък ми беше по - тежко ... и въобще не ми пречи да тичам след него  Grinning

# 11
  • Мнения: 46 492
Зависи от детето, всяко си има различен характер  Peace
Най- лесно ми беше преди да проходи, защото до 1 година и нещо беше невероятно кротко детенце  Laughing  най-трудно- когато прохождаше, защото все трябваше да съм след нея, после се кротна за малко и след 1г. и 6 м. стана много буйна, като отидем на площадката, само ме следи да си обърна главата и се отскубва на някъде, големи гонитби падат  Tired

# 12
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
преди да проходи ми беше по лесно.кики проходи  на 10месеца и до годинката стана много стабилна.лошото сега е ,че  тичам непрекъснато след нея защото ходи от беля на беля.навън не иска в количката и само мрънка да я сваля.хубавото е,че по лесно си върша домакинската работа като не ми виси по ръцете.

# 13
  • Мнения: 2 498
Всяка възраст си има своите рискове...на мен определено ми е по-лесно след като вече проходи Peace-обезопасила съм на всякъде и спокойно си върша домакинската работа.....

# 14
  • Мнения: 1 896
По-лесно ми е сега - не го нося, не мъкна колички, мога да го оставям на клубче по час-два без проблем, буди се най-много веднъж на нощ и то към 6. Изобщо става по-самостоятелно детето. Физически се издържа по-лесно. Сега предизвикателството е повече за ума, защото повече се учим и възпитаваме.

Общи условия

Активация на акаунт