името Давид звучи ли ви еврейско

  • 14 517
  • 147
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 336
Типично еврейско име, но е много хубаво наистина Peace В Испания доста евреи се казват така.

# 76
  • Мнения: 864
Не мен ми звучи библеиско!

# 77
  • Мнения: 1 425
Еврейско е но пък е много хубаво. Аз имам познат италянец, който се казва Давид и няма еврейски произход. Така 4е да не ви притеснява.

# 78
  • Мнения: 465
Името си е супер по скоро библейско и сигурно е европейско. Но какво му е лошото?
На мен ми харесва  Wink Peace

# 79
  • Мнения: 11 003
Името е много хубаво, както и да ви звучи  Hug

# 80
  • Мнения: 677
Звучи и е и еврейско..
Но къв е проблема?!
Дейвид всъщност е Давид..А Бекъм не е евреин..

# 81
  • Мнения: 8 917
Да, звучи, и какво от това? Хубаво е Peace

# 82
  • Мнения: 1 800
И на мен ми звучи библейско, но е хубаво име.

# 83
  • във фурната
  • Мнения: 596
Давид е еврейско име.Но какво от това?Ако погледнеш американските имена,повечето имат еврейски произход,а далеч не всички американци са евреи,нали?Като почнеш:Джошуа-идва от еврейското Йешуа(Исус),Майкъл-от Михаел,Самуел,Даниел,Абигейл,Рейчъл.... и т.н.,мога да изброявам още.Така ,че ако името ви харесва,така си именувайте детето.Леко раждане  bouquet

# 84
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На дъщеря ми името го водят за библейско - Магдалена. Но аз съм атеист. Харесва ми името, на таткото също и няма значение за нас какъв е произхода и т.н.
Щом ви харесва - какъв е проблема? Simple Smile

# 85
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Името е еврейско. Също така е Библейско. Значението му е "възлюбен, обикнат". Сина ми се казва Давид, не ми пука, че могат да го объркат с евреин, избрах го заради това, че ми харесва, че е от Боблията и че има значение , което значение също ми харесва и че няма галено наименование. Това ми бяха критериите при избора на име и това име ги покри напълно. Peace Ако беше момиче щеше да е Сара, същите критерии покрива и означава "княгина, майка на много народи". Името звучи доста мъжествено. Въпреки, че напоследък започнаха често да си кръщават децата така. Познаваме още 2 Давидовци. Но, на кой му пука. Галено му казваме Дейвид. СУПЕРСКО ИМЕ!  Peace

Последна редакция: нд, 14 яну 2007, 19:41 от Tinka79

# 86
  • Мнения: 3 360
Хубаво е името Peace

# 87
  • София
  • Мнения: 978
Името е еврейско наистина, но това притеснява ли те?

# 88
100% Еврейско. Давидова звезда - Знакът на евреите. Има го изографисано и на националния им флаг. Той е бил един от малкото им царе. Не знам друго, въпреки че съм посещавала гроба му в Йерусалим  Crazy , ако се разтърсиш из нета ще откриеш със сигурност още инфо.
Какво като е Еврейско. Моята дъщеря се казва Стела и също ме питат дали произхода ни е еврейски, ама какво да правя. Според мен произлиза от латинското Звезда, но...... всеки си има гледна точка (Стела - Естер, според мен нямат много общо).
Имам приятелка, която кръсти детето си Давид, но аз си помислих, че са го кръстили на Дейвид Копърфийлд (тя му е фенка). Не бях познала  Laughing

# 89
  • София
  • Мнения: 725
Звучи ми еврейско, да, ама то повечето библейски имена са еврейски.

Общи условия

Активация на акаунт