Бихте ли ми помогнали,имам нужда от съвети за начина на раждане.

  • 2 920
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 967
Аз родих нормално , без упойка ... според лекаря -  , според мен беше ужасно .. просто такива болки не пожелавам на никой  Sick
За упойката не мога да взема отношение , не са ми слагали и не знам как е ,
Истината е обаче , че наистина се възстанових много бързо - за един - два дни , много бързо свалих килограми и коремът ми стана плосък , но и това си е до ген , а не до тип раждане . Peace



И при мен така, но раждането беше значително по-дълго. Искам второ дете и смятам да е с някаква упойка и пак предпочитам нормално раждане.

# 16
  • Мнения: 1 866
Аз минах през 2 секцио за 2 години. Първото със спинална упойка (препоръчвам я, при мен нямаше никакъв страничен ефект), второто с пълна (от нея ми трябваха около 4 часа докато се опомня). Възстановяването ми от първото секцио беше по-бавно, трудно ми беше, въпреки че станах сама още на 6-я час, но сълзи ми течаха от очите от болка. Вторият път се възстанових учудващо бързо, на 4-я час станах и обикалях вече отделението и се разправях с всички, сестрите ме гледаха опулени и все ми повтаряха да лягам да не ми стане нещо, но аз наистина се чувствах много добре. С това искам да кажа, че от секциото може да се възстановиш много бързо и не е страшно стига да се стегнеш и да се раздвижиш колкото се може по-бързо. НО все пак бих ти препоръчала нормално да родиш. Аз много исках, но не можах да изляза на глава с лекарите и това е. Операцията си е операция, тя натоварва много организма, все пак корема ти отварят. И после колкото и да е, те придърпва, да не говорим какво става като вземе да се контрахира матката както е рязана. При второ и следващо раждане, когато това контрахиране е по-силно, на 3-я, 4-я ден просто си мислех, че все едно раждам. Особено когато кърмех. Така че помисли си - според мен природата всичко е предвидила, а секциото винаги могат да ти го направят по спешност, ако естественото не се получи.
Леко раждане!

# 17
  • Мнения: 8 917
Твърдо  ЗА секциото Peace

# 18
  • Мнения: 8 505
Нормално раждане с епидурална упойка.Това беше моят избор и нито за миг не съжалявам за него.Раждането ми протече бързо и леко.Разбира се-и безболезнено.

# 19
  • Мнения: 5 401
Нормално раждане с епидурална упойка.Това беше моят избор и нито за миг не съжалявам за него.Раждането ми протече бързо и леко.Разбира се-и безболезнено.

Аха!!!! И втория път, надявам се, ще избера раждане в този му вид!   bouquet

# 20
  • Мнения: 2 152
Винаги съм искала секцио и така родих. Не съжелявам и живот и здраве и второто така искам. Супер бързо се възстанових, а болката беше тъочно 3 часа след като ме пусна упойката.

Все пак това се преценява от лекар, не може ти сама да взимаш решение Peace

# 21
  • Мнения: 2 616
Много искам да родя нормално, обаче имам високо очно налягане-не е глаукома, а перманентно високо очно налягане. Очният ми лекар каза, че мога да родя нормално, гинеколога казва-секцио. На кого да вярвам? Първият дали знае как може да протече раждането и до какво да доведе, а вторият дали не го казва от икономическа гледна точка-все пак секциото минава по-бързо, доколкото знам възможността да сгафи лекарят е по-малка отклкото при нормално, а и струва повече, не бива да се забравя. Направо ще пощръклея цял ден да го мисля и премислям вече  #Crazy

# 22
  • София
  • Мнения: 107
родих нормално с упойка, на беше чак толкова страшно. При нормалнтото  боли преди, а доколкото знам при секциото след това. Няма безболезнено раждане.

# 23
  • Мнения: 2 309
"Оперирана от бебе","Отворена консерва",какво ли ще е следващото определение,при секциото newsm12

# 24
  • Мнения: 864
Първото и второто ми раждане бяха нормални,и съм за нормалното раждане!Да болка има,но не бих казала,че е толкова страшна.Сега ме чака трето раждане и май ще е секцио и вече наистина се плаша,и не от болката а от възстановяването след това!!!

# 25
  • Мнения: 3 456
Раждах нормално, без упойка и определено СЪЖАЛЯВАМ #Cussing out #Cussing out #Cussing out smile3538

# 26
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Раждах секцио по желание, и ако имам второ дете пак така бих родила Peace

и аз така и не съжалявам нито за миг! възстанових се много бързо и го препоръчвам, но не означава че всичко ще мине както прии мен, индивидуално е и всеки сам си рашава, тази тема е дискутирана хиляди пъти и мисля че адекватен и правилен съвет няма да получиш, все пак ние сме пристрастни, сама трябва да вземеш решението! Успех!!!

# 27
  • Мнения: 5 103
"Оперирана от бебе","Отворена консерва",какво ли ще е следващото определение,при секциото newsm12
Аз от тия определения много се дразня, и си имам готов отговор, ама ще се въздържа, че е малко просташки Mr. Green

# 28
  • Мнения: 7 474
Нормално с епидурална е моят избор  Peace

# 29

Общи условия

Активация на акаунт