Бихте ли ми помогнали,имам нужда от съвети за начина на раждане.

  • 2 925
  • 82
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 528
Аз лично раждах нормално без епидорална.Ако не можеш да търпиш на болка си поискай,но тя се слага до 4 см разкритие между два кръбначни прешлена,между две контракций.Цезаровото знам че е с упойка и то пълна,но на някой майки си осещат всичко.На нормалното се възтановяваш за няколко месеца,някъде два три,а цезаровото за повече от половин година.Също така ти остава белег от цезаровото.Ако имаш високо кръвно,или късогледство,дълекогледство си с цезарово задължително и ако имаш какъвто й да е проблем.Иначе нормално.Най добре ще ти каже лекаря като раждаш.Ако си мислиш че от глезотия цезаровото е мпо леко лъжеш се.Моя съвет е раждай нормално без упойки защото не се знае как ще ти я сложат и да ли няма да имаш последствия от нея после.

# 2
  • Мнения: 254
С две ръце гласувам за нормалното раждане. Аз лично раждах с епидурална по съвет на гинеколога. Но явно я препоръчват и за тяхно улеснение - ускоряване на раждането и по-малко викове. И станах точно на 2 час след като родих, въпреки че ми казаха да лежа 6 часа. Ама буба като ревна... бедна ви е фантазията - бяхме най-гръмогласните из целия родилен дом.
Давам ти такъв съвет защото имам операция от киста, което е горе-долу като секцио, даже мисля че беше по-тежка операцията - възстановявах се месец!!! от нея.
Но всичко е строго индивидуално,така че - ти си реши.

# 3
  • Мнения: 5 103
Раждах секцио по желание, и ако имам второ дете пак така бих родила Peace

# 4
  • Мнения: 4 668
Аз родих нормално , без упойка ... според лекаря - бързо и без усложнения ( за 4 часа ) , според мен беше ужасно .. просто такива болки не пожелавам на никой  Sick
За упойката не мога да взема отношение , не са ми слагали и не знам как е , но ако се навия втори път да раждам , няма да е нормално ...

Истината е обаче , че наистина се възстанових много бързо - за един - два дни , много бързо свалих килограми и коремът ми стана плосък , но и това си е до ген , а не до тип раждане . Peace

# 5
  • Мнения: 1 013
Родих нормално, без упойка и съм привърженик точно на този начин на раждане! Ти прецни какъв е прагът ти на болка, страхуваш ли се от раждането... Тук със сигурност ще срещнеш много разнородни мнения!

# 6
  • Мнения: 2 309
Ако смяташ,че от двата вида раждане,единият е по-безболезнен се лъжеш Peace
Така,че ако можеш да избираш - вземи сама решението,понеже тук всеки ще ти препоръча своето си Peace
Аз родих секцио по собствен мерак...дори след всички кандърми от познати,които изобщо не чувах Whistling
Достатъчно си зряла,за да се влияеш от хорското мнение!Било то и как да родиш Peace

# 7
  • Мнения: 903
Аз раждах нормално без упойки ... Не е страшно  Peace

# 8
  • Мнения: 2 821
Ти прецни какъв е прагът ти на болка, страхуваш ли се от раждането... Тук със сигурност ще срещнеш много разнородни мнения!

Според мен неможе да се прецени за нещо, което не си изпитвала...колкото и да разказват раждали жени как боли, се разбира единствено на собствен гръб за какво иде реч.
Раждах нормално, без упойка. Предстои ми скоро второ раждане и се надявам пак да родя така...И аз мисля, че избирайки секциото не си спестяваш болката. Раждането нормално способства за по лесно прибиране на матката, но разбира се всичко е индивидуално.
Дано вземеш правилното за себе си решение.Успех!

# 9
  • Мнения: 1 896
Аз раждах секцио, но следващия път непременно ще пробвам нормално. Секциото не е много приятно - бях със спинална, не че съм имала някакви големи болки, но спиналната е много неприятна - все едно някой ти е седнал на диафрагмата и не можеш да дишаш, кръвното ти се колебае от упойката и интервенцията, сухо ти е в устата все едно си лапнала шепа пясък, а органите в корема се спускат рязко надолу като се извади бебето и зверски ти прилошава, абе въобще не са естествени нещата.
След операцията имах контракции, но нали се сещаш - на вече разпорен и зашит корем, това боля гадно, поне докато ми дадоха някакво слонско обезболяващо средство венозно.
После най-гадното беше че ме болеше всеки път като ставам и се обръщам, чувствах се слаба и болна, а с новородено бебе просто трябва да си здрав.
След това коремът и тялото ти никога не са същите - има белег и релефът на самата коремна стена не е като преди, поне при мен, въпреки че съм слаба 45 кг.
Най-гадното е обаче, че нещата просто не ги правиш ти, а докторите. Да не говорим за убеждението ми, че нормалното раждане е по-добро за детето.
Не че не мога да родя пак секцио, не е нещо непоносимо, но много ми се иска да направя нещата както ги е предвидила природата.

# 10
  • София
  • Мнения: 341
Ти прецни какъв е прагът ти на болка, страхуваш ли се от раждането... Тук със сигурност ще срещнеш много разнородни мнения!

Според мен неможе да се прецени за нещо, което не си изпитвала...колкото и да разказват раждали жени как боли, се разбира единствено на собствен гръб за какво иде реч.
Peace

# 11
  • Мнения: 999
аз раждах нормално с епидорална. лошото при нея е че не усещаш точно как да се напъваш /поне при мен беше така/. а иначе изобщо не боли при самото раждане.   като тръгна да раждам втори път пак ще е нормално и с упойка Simple Smile

# 12
  • Мнения: 5 790
Раждах секцио по желание, и ако имам второ дете пак така бих родила Peace

 newsm10

И аз така, не съжалявам и за секунда за решението си.

# 13
  • Мнения: 1 081
НОРМАЛНО!!! Най-много с болкоуспокояващи! Хубавото при нормалното раждане е, че само 2-3 часа след раждането можеш да се движиш, и най-вече-да се грижиш сама за бебенцето. А при секциото(аз лично не знам как е раждането, но имам операция, което е същото)-самото раждане не го усещаш, но после...
А и си имам теория за човешкия организъм-като консервена кутия е-отвориш ли го веднъж, никога после нищо не е същото.

Какъвто и начин да избереш, ти пожелавам леко раждане!:)

# 14
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Исках и смятах че ще родя нормално, но накрая родих секцио!
Всеки сам преценява! Успех ти желая!

Общи условия

Активация на акаунт