Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София/Овча купел 2

Вчера правих винен кебап и съм се поуляла с ориза.Какво да направя с него,не ми се ще да го хвърлям.
Цитирай

София

Можеш да направиш ориз по китайски.
Запържваш в малко олио ( на силен котлон) различни зеленчуци: лук, моркови, малко зеле, грах и т.н.( каквито се сетиш) за няколко минути. Добавяш сварения ориз и него запържваш малко. Ако искаш може да добавиш и едно нарязано (предварително изпържено) яйце. Добавяш соев сос, сол и другои подправки( каквито прецениш) и е готово.
Цитирай

София

само внимавай със солта, че  соевия сос е много солен.  bouquet
Цитирай
здравей ,много неща можеш да направиш с този ориз.Направи напримерно зеленчуци с ориз и късчета пилешко месо и ли някакво друго месо може.Може да направиш пълнени пилешки пържоли с плънка от ориз и подравки като куркума и др. и завиваш на топка да се получи .Слагаш го в сгорещена фурна и печеш до готовност и правиш един бърз сос от сметана и горчица. За сега това от мен дано съм помогнала чоа
Цитирай

Ориз с гъби, зеленчуци и яйца

Салата с риба и ориз
Цитирай

Пиле с ориз (специална дроб-сърма)

Пилаф
Цитирай

Можеш да направиш и кюфтета.Като прибавиш малко сиренце и лук и др. подправки по желание стават хубави кюфтенца.Добър апетит  chef
Цитирай

Mediterraneo

Можеш да направиш и кюфтета.Като прибавиш малко сиренце и лук и др. подправки по желание стават хубави кюфтенца.Добър апетит  chef

Хубава идейка! А не се ли разпадат или сиренето слепва достатъчно ориза  newsm78
Цитирай

niunia препоръчвам това  Smile

Ориз с къри и моркови

Цитирай

София/Овча купел 2

Благодаря ви момичета.Всички идеи са хубави,но ще се възползвам от тази на marabu.Най-бърза и лесна ми се струва.Иначе и кюфтенца ми се щеше,ама другия път.После ще ви кажа как съм се справила Wink.
Цитирай

София/Овча купел 2

Направих го,но нещо не май не стана.Разкашка се,защото не е бланширан,ама май не е зле на вкус  Mr. Green.
Цитирай

Тарталетка яла съм но не си спомням много подправките но не прече дори и яйце да се сложи за спойка.
Цитирай

Mediterraneo

Тарталетка яла съм но не си спомням много подправките но не прече дори и яйце да се сложи за спойка.

Точно така ще направя- ориз, яйце и сирене плюс подправки.
А ако ги овъргалям в галета  newsm78 Ще експериментирам  Very Happy
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.