бели налепи по езичето...

  • 1 101
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
моля споделете, имали ли сте проблем с едни бели налепи по езичето на 2 седмично бебе. Разбрах че това може да се дължи на млякото, преплаквам задължително след ядене с вода, но как може по -ефикасно да намалеят или направо да се махнат?
А причината може би е друга!??

# 1
  • Мнения: 192
Нистатин е решението.
Консултирай се с педиатъра за начина на обтриване на устата на бебо и за зърната си, ако кърмиш.

# 2
  • Мнения: 34
Ако са гъбички "млечица" се махат с Дектарин перорален гел!След всяко ядене даваш вода и с марля /от тези стерилните марли/ върху която слагаш от този гел , бъркаш в устата на детето и ги почистваш от езика - те падат сравнително лесно.Задължително след тази процедура даваш нов стерелизиран биберон и си миеш гърдите преди и след всяко кърмене за да изчезнат тези гъбички.И така 10-тина дни.Тези гъбички не се появават от лоша хигиена или нещо подобно , защото на мойто бебе като се появиха това си помислих , но се оказа , че при повечето кърмачета се получава.Устата на детето е подходяща среда за развиването на такива гъбички.Но преди да предприемеш каквото и да било се консултирай с педиатър да не се окаже нещо друго / за всеки случай/.  Wink

# 3
  • Мнения: 8 505
Най-вероятно е млечница.Дактаринът я лекува бурзо и ефикасно,но преди да мажеш каквото и да е,консултирай се с педиатъра на детето си.

# 4
  • Мнения: 2 865
Нашата педиатърка ми беше казала че ако е само по езичето е нормално, ако има из цялата уста тогава се налага лечение. И действително налепа по езичето изчезна от само себе си, но не се сещам за колко време може би няколко седмици.

# 5
  • Мнения: 657
Нашата педиатърка ми беше казала че ако е само по езичето е нормално, ако има из цялата уста тогава се налага лечение. И действително налепа по езичето изчезна от само себе си, но не се сещам за колко време може би няколко седмици.
PeaceДа и при нас така
Ако е млечница,няма да е само по езика

# 6
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
според мен става въпрос за гъбичките, които се образуват от млякото, лекуват се доколкото знам задължително, тъй като бебчето няма да може да яде в един момент, стават болезнени, аз ползвах нистатин, но става и с Дактарин гел; Нистатина се сипва направо в устата, но той е на точен грамаж, на мен ми го бяха направили на пакетчета, а Дактарин слагаш от него на стерилна марля и обираш езичето

# 7
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Според мен става въпрос за гъбички! Алекс имаше на два пъти и го мазах с Фунгостатин! Попитай педито! Peace

# 8
  • Мнения: 5 393
Нашата педиатърка ми беше казала че ако е само по езичето е нормално, ако има из цялата уста тогава се налага лечение. И действително налепа по езичето изчезна от само себе си, но не се сещам за колко време може би няколко седмици.
Точно така.Иво като по-малък 2 пъти хваща млечница , оправихме я с Дактарин, но езика продължи да е бял до 5-6ти месец някъде.Ако е млечница побеляват бузките от вътрешната страна и венците.

# 9
  • Мнения: 832
Според мен са гъбички. Аз мазах Вики с Дактарин и много помага. Но също така, като миеш бибероните измивай ги с сода за хляб, защото и по биберона има гъбички,а содата ги убива. Иначе ще му ги пренасяш пак с биберона.

# 10
Ние също имахме проблем с езичето. Ако е млечица наистина помага дактарин, но не напълно. При нас ту се появяваха, ту изчезваха. Лекарката ни каза, че в момента в който почне да яде пюрета ще изчезнат и наистина така стана. Както и много добро изваряване на бибероните. Аз си купих изварител за шишета, защото в тенджерата се образува много варовик и след всяко хранене ги изварявах. Успех!!!

# 11
  • Мнения: 1 483
На нас ни помогна Дактарин,бибероните киснат се извесно време в сода за хляб,а иначе след всяко хранене се дава водичка

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 706
--------------------------------------------------------------------------------

Според педиатърка ни ако е само по езичето е нормално, ако има из цялата уста и са нещо като бели пъпчици тогава се налага лечение. Бялото по езичето изчезна от само себе си за олко седмица или по-малко, не се сещам точно


 

# 13
  • Мнения: 2 159
Нашата педиатърка ми беше казала че ако е само по езичето е нормално, ако има из цялата уста тогава се налага лечение. И действително налепа по езичето изчезна от само себе си, но не се сещам за колко време може би няколко седмици.
PeaceДа и при нас така
Ако е млечница,няма да е само по езика
точно така не мажи с нищо излишно, нека види лекар Peace

# 14
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Най-вероятно е млечница.Дактаринът я лекува бурзо и ефикасно,но преди да мажеш каквото и да е,консултирай се с педиатъра на детето си.
  Peace
Аз ги преборих гадните гъбички с Дактарин за 3 дена  Hug
Не забравяй да мажеш и гърдите също, за да не се предават гъбичките пак на бебчето!
А всички залъгалки, шишете и биберони се стерилизират  Hug

Общи условия

Активация на акаунт