Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора

София

newsm78
Цитирай

Подарък за бебето да,а пари ако имаш на сърце и на джоб,защо не? 35
Цитирай

До парка

На нас ни носеха подаръци за бебките,а някои хора даваха и пари. Май всеки сам си преценява  newsm78
Цитирай

София

И на нас ни носеха подаръци, а под възглавницата й слагаха железни монети - да била здрава като тях newsm78.
Цитирай

София

Много ви благодаря за отговорите, защото утре ще ходя  при едно малко бебче.  baby_neutral
Цитирай

София

освен гореспоменатите се носи също нещо сладко(кекс,бонбони,сладкиш)
Цитирай

София

освен гореспоменатите се носи също нещо сладко(кекс,бонбони,сладкиш)

Да, така е. По принцип е хубаво и подарък да се подари, и пари да се дадат /не е казано 20-30 лв./, може и 5-10 лв. да дадеш, но да са от сърци. Обикновено парите се оставят в/у погачата. Аз си имам мой принцип, който е да купувам нещо мъничко  за майката на бебето, защото цялото внимание е фокусирано в/у бебето като цяло, а така и "мама ще се почувства човек".
Цитирай

под голямата лоза

Подаръци и сладки.  Peace
За парите- подготви се, за всеки случай, че почнат ли да събират, ще се почувстваш доста нелевко, ако си неподготвена   Wink
Цитирай

София

Дават се парички , да  Wink И се носи подърк за бебето . На мен ми донесоха и торта моите приятелки  Peace
Цитирай

София и там където не се пуши

Сладки и подаръци.

Иначе на погачата на моето дете първото една съседка дойде и го предложи това за парите и връзването и аз умрях от срам всички го подеха. На следващата погача на второто не беше така не я поканих май. Истинския обичай да се сложи метална пара
Цитирай

под голямата лоза

Сладки и подаръци.
.......... Истинския обичай да се сложи метална пара

И аз така знам, ама един да извади банкнота, и се започва едно надцакванееее..........

Цитирай

СОФИЯ

Zavisi kak si go napravish. Podaruk razbira se nosi za bebcho, cvetia za mama a otdelno v edna kurpa se slaga zvonkovi moneti i banknoti ama ne e kazano da e goliama sumata moze i 2-5 lv.Vseki spored vuzmoznostite si. Kakto ti go napravish taka ste bude. ako kazesh samo stotinki samo stotinki ste ti ostaviat.

Зависи как си го направиш. Подарък разбира се носи за бебчо, цветя за мама а отделно в една кърпа се слага звънкови монети и банкноти ама не е казано да е голяма сумата може и 2-5 лв.Всеки според възможностите си. Както ти го направиш така ще бъде. ако кажеш само стотинки само стотинки ще ти оставят.

Пишете на кирилица! Какво е КРЕДОР, как се използва? Кирилизиращи програми.
« Последна редакция: нд, 14 яну 2007, 08:18 от Vivi »
Цитирай

На погача цветя не се носят. Носи се нещо сладко
Цитирай

СОФИЯ

Naprotiv nosiat se cvetia. Na men sa mi nosili a i az sum nosila. Tova e uvazenie kum maikata.

Напротив носят се цветя. На мен са ми носили а и аз съм носила. Това е уважение към майката.
« Последна редакция: нд, 14 яну 2007, 08:19 от Vivi »
Цитирай

Да уважение е и носенето най вече на сладка на родилката, а цвете не се носи защото ако 20 букета се занесат ще алергизират бебето., затова и в родилните домове вътре при бебетата не дават цветя.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора