Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Мами помагайте пак със съвет.

Донесох си мобилния от България, но незнам как да го зареждам тук.
Моя телефон е 220 волта а тук са на 110 волта.
Накрайник ми дадоха, но трябва ли ми трансформатор?
Едни казват че трябва, други че не.
Аз не смея да рискувам и за това да ви питам как става зареждането с или без трансформатор
Цитирай

Германия

Цитат на: aylin

питах съпружеското тяло и той каза, че е нужен трансформатор.
Цитирай

Ottawa, Canada

Цитат на: pepelyashka

питах съпружеското тяло и той каза, че е нужен трансформатор.

По принцип е така, но има телефони и компютри, които могат да ползват и двата вида захранване; моят портативен CD player например може да се зарежда и без трансформатор, стига да имам адаптор за контакта. Освен това има значение не само волтажа, а честотата на тока. Аз затова си купих нов телефон, нов будилник и т.н. като дойдох в Канада.
Цитирай
AZ SAM NOSILA TELEFON BEZJICHEN V BG. I SASHTO TAKA RABOTESHE SAMO S ADAPTOR BEZ TRANSFORMATOR, TAKA CHE PREDPOLAGAM CHE OBRATNOTO E VERNO.
Цитирай

Видин; Италия

Айлин, моето сьпружеско тяло така ре4е, 4е в зависимост от модела телефон ( има само за 220 и напр. за Нокиа 7210 зарядното е универсално от 100 до 220 волта). Изри4но трябва да видиШ какво пиШе на самото зарядно устройство.
За каквото пиШе за такьв волтаж става.
Цитирай

REGION OF PEEL, CANADA преди ВАРНА

Цитат на: iri
Изри4но трябва да видиШ какво пиШе на самото зарядно устройство.
За каквото пиШе за такьв волтаж става.

То4но това и аз запо4нах да пиша.......... Laughing

На самото зарядно си пише "input" и волтажа на които може да се вклю4ва, дали от 100-240 v или само 220 v или само 110v на зарядното го пише.
Цитирай

Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Хора, нищо не разбирам от техника  Embarassed  Embarassed

Сега пиша буквално какво пише на зарядното пък който разбира да превежда Smile

230 V - 0.3 A    50 / 60 Hz
5 V  -  0.4 A
Made in Thailand  Laughing

Телефона е Сименс СЛ 55 и е купен от България

Колегите ми казаха че тук имало и кабели с 220 волта, но знам ли. Едни казват има други няма. Не ми се рискува. И тия мои коеги са голями шегаджии " еее, ами ако не става и се развали телефона ще си купиш нов колко му е!"

Ама аз не искам да се разваля  Confused  Както и да е, ако някой може да разгадае  горенаписаното да казва дали да търся трансформатор или не
Ех, как забравих - благодаря на всички за отзивчивостта
Цитирай

Видин; Италия

Айлин, слуШай сега. Това твоето не става.
Трябва да си тьрсиШ

110V-.3 A 50/60 Hz

5V- 0.4 A

Успех Wink
Цитирай

Германия

5 V  -  0.4 A

сега направих сравнение с мойто зарядно (и аз съм със Сименс) и е абсолютно същото
и пак питах и пак ми беше казано, че е нужен трансформатор, за да се включи в 110.
Цитирай

REGION OF PEEL, CANADA преди ВАРНА

Цитат на: pepelyashka

5 V  -  0.4 A

сега направих сравнение с мойто зарядно (и аз съм със Сименс) и е абсолютно същото
и пак питах и пак ми беше казано, че е нужен трансформатор, за да се включи в 110.

Щом пише само 230 V зна4и ти трябва трансфорнатор който да ти обърни тока на 110 или по-то4но намали тока. Можеш и да си купиш едно зарядно за сащата марка телефон от там ще е най-лестно и не се притесняваи за телефона нищо друго не може да му стане освен да не запо4не да се зарежда.
Цитирай

Благодаря на всички !

Заредих си телефона вече Smile Не посмях дирекно и за това открих трансформатор. То се оказа, че в ставята имам хладилник с трансформатор който може да сменя волтажа на което си поискаш. Той хладилника е от Италия и е включен в трансформатора и от там на 110.

Това със зарядното и аз си го мислех, но не е въпроса само в зарядното - поне това ми казаха защото самия телефон е направен на 220 и пак може да изгори.

Е, преди да включа да зарежда си се простих с телефона за всеки случай, но бях приятно низненадана  Very Happy
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.