220w - 110w

  • 1 385
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 458
Мами помагайте пак със съвет.

Донесох си мобилния от България, но незнам как да го зареждам тук.
Моя телефон е 220 волта а тук са на 110 волта.
Накрайник ми дадоха, но трябва ли ми трансформатор?
Едни казват че трябва, други че не.
Аз не смея да рискувам и за това да ви питам как става зареждането с или без трансформатор

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Цитат на: aylin

Накрайник ми дадоха, но трябва ли ми трансформатор?


питах съпружеското тяло и той каза, че е нужен трансформатор.

# 2
  • Мнения: 2 452
Цитат на: pepelyashka
Цитат на: aylin

Накрайник ми дадоха, но трябва ли ми трансформатор?


питах съпружеското тяло и той каза, че е нужен трансформатор.


По принцип е така, но има телефони и компютри, които могат да ползват и двата вида захранване; моят портативен CD player например може да се зарежда и без трансформатор, стига да имам адаптор за контакта. Освен това има значение не само волтажа, а честотата на тока. Аз затова си купих нов телефон, нов будилник и т.н. като дойдох в Канада.

# 3
AZ SAM NOSILA TELEFON BEZJICHEN V BG. I SASHTO TAKA RABOTESHE SAMO S ADAPTOR BEZ TRANSFORMATOR, TAKA CHE PREDPOLAGAM CHE OBRATNOTO E VERNO.

# 4
  • Мнения: 1 072
Айлин, моето сьпружеско тяло така ре4е, 4е в зависимост от модела телефон ( има само за 220 и напр. за Нокиа 7210 зарядното е универсално от 100 до 220 волта). Изри4но трябва да видиШ какво пиШе на самото зарядно устройство.
За каквото пиШе за такьв волтаж става.

# 5
  • Мнения: 676
Цитат на: iri
Изри4но трябва да видиШ какво пиШе на самото зарядно устройство.
За каквото пиШе за такьв волтаж става.


То4но това и аз запо4нах да пиша.......... Laughing

На самото зарядно си пише "input" и волтажа на които може да се вклю4ва, дали от 100-240 v или само 220 v или само 110v на зарядното го пише.

# 6
  • Мнения: 4 458
Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Хора, нищо не разбирам от техника  Embarassed  Embarassed

Сега пиша буквално какво пише на зарядното пък който разбира да превежда Simple Smile

230 V - 0.3 A    50 / 60 Hz
5 V  -  0.4 A
Made in Thailand  Laughing
 
Телефона е Сименс СЛ 55 и е купен от България

Колегите ми казаха че тук имало и кабели с 220 волта, но знам ли. Едни казват има други няма. Не ми се рискува. И тия мои коеги са голями шегаджии " еее, ами ако не става и се развали телефона ще си купиш нов колко му е!"

Ама аз не искам да се разваля  Confused  Както и да е, ако някой може да разгадае  горенаписаното да казва дали да търся трансформатор или не
Ех, как забравих - благодаря на всички за отзивчивостта

# 7
  • Мнения: 1 072
Айлин, слуШай сега. Това твоето не става.
Трябва да си тьрсиШ

110V-.3 A 50/60 Hz

5V- 0.4 A

Успех Wink

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Цитат на: aylin

Сега пиша буквално какво пише на зарядното пък който разбира да превежда Simple Smile
230 V - 0.3 A    50 / 60 Hz
5 V  -  0.4 A
Made in Thailand  Laughing
 Телефона е Сименс СЛ 55 и е купен от България

сега направих сравнение с мойто зарядно (и аз съм със Сименс) и е абсолютно същото
и пак питах и пак ми беше казано, че е нужен трансформатор, за да се включи в 110.

# 9
  • Мнения: 676
Цитат на: pepelyashka
Цитат на: aylin

Сега пиша буквално какво пише на зарядното пък който разбира да превежда Simple Smile
230 V - 0.3 A    50 / 60 Hz
5 V  -  0.4 A
Made in Thailand  Laughing
 Телефона е Сименс СЛ 55 и е купен от България

сега направих сравнение с мойто зарядно (и аз съм със Сименс) и е абсолютно същото
и пак питах и пак ми беше казано, че е нужен трансформатор, за да се включи в 110.


Щом пише само 230 V зна4и ти трябва трансфорнатор който да ти обърни тока на 110 или по-то4но намали тока. Можеш и да си купиш едно зарядно за сащата марка телефон от там ще е най-лестно и не се притесняваи за телефона нищо друго не може да му стане освен да не запо4не да се зарежда.

# 10
  • Мнения: 4 458
Благодаря на всички !

Заредих си телефона вече Simple Smile Не посмях дирекно и за това открих трансформатор. То се оказа, че в ставята имам хладилник с трансформатор който може да сменя волтажа на което си поискаш. Той хладилника е от Италия и е включен в трансформатора и от там на 110.

Това със зарядното и аз си го мислех, но не е въпроса само в зарядното - поне това ми казаха защото самия телефон е направен на 220 и пак може да изгори.

Е, преди да включа да зарежда си се простих с телефона за всеки случай, но бях приятно низненадана  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт