За или против кухнята да е в хола

  • 13 964
  • 139
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 246
Имаме двустаен апартамент с много голям и слънчев хол и искаме да направим там кухня с барплот и в другия край да има едно диванче с масичка. Нещо като кухня и всекидневна в едно. Така помещението,което в момента е кухня и се намира до спалнята ще се пригоди за детска стая.
Моля, кажете ми какво мислите за тази идея.

# 1
  • Мнения: 214
Идеята е много добра, аз съм ЗА

# 2
  • Мнения: 565
В такъв случай заложи на мощен аспиратор Peace

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ние сме направили точно като вас и се получи добре. Доста хора май се спират на тоя вариант, за да спечелят една стая, а и все по-често при новото строителство към хола има кухня в чупка (дневен тракт му викали), което си е същото.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 244
В такъв случай заложи на мощен аспиратор Peace
Peace

У нас не са в едно, но са свързани с арка (то май все същото)...

# 5
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
В такъв случай заложи на мощен аспиратор Peace

Идеята наистина е добра! Flutter

# 6
  • Мнения: 551
Идеята е много добра, аз съм ЗА

Аз също подкрепям идеята ти, но наистина се замисли за добър аспиратор.

# 7
Идеята според мен е добра,  chef но трябва много добре да го измислиш защото не винаги се получава това което си намислила и важното е да не мирише на ядене много.

# 8
  • Мнения: 17
Идеята е много добра, аз съм ЗА
И аз съм ЗА,но без аспиратор не може Naughty

# 9
  • Мнения: 5 393
Аз съм "за" този вариант.

# 10
  • София
  • Мнения: 480
За мен това е по-добрия вариант. Мразя да готвя затворена в кухнята, докато детето и баща му вилнеят оттатък. Чувствам се като заточеник. Понякога си мисля, че готвенето щеше да ми харесва много повече, ако кухня и всекидневна бяха заедно, за да съм със семейството си.

# 11
  • Мнения: 1 014
И ние така сме съединили кунята със всекидневната, но към нея имаме и остъклена тераса на която готвя. Много ми е удобно и не се усещат никакви миризми.

# 12
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Като идея - да добра, но съседката от време на време ми прави ремонт на хола, защото не знам защо но все ми го залива, защото моето си е хол, а нейното е хол с кухня. На снаха ми при празен апартамент се обаждат съседите нещо им течало и тя ама как 6 месеца не съм ходила, няма от къде да ви тече отива всичко в теч, мухъл от съседите над нея сложили си в хола кухнята. По закон е забрано в помещения, които не са предвидени да са баня или кухня да се слагат кухни.

# 13
  • Мнения: 3 164
на мен тази идея не ми допада, защото:
1.по принцип хола е проектиран да е в най-слънчевата и уютна част на апартамента-като се изтипоса там една кухня и става  Sick
2.в повечето случай към хола има и тераса, т.е. и тя се усвоява за целта-получава се едно затворено пространство от всякъде, не се диша и дефакто нямаш слънчева тераса(а и прането не е малък проблем ooooh!)
3.съмнявам се да е законно (все пак се избиват стени, някои от  тях са носещи и се нарушава целия архитектурен план по безопасност на жилищната сграда)
4.все пак на съседите отгоре/отдолу и встрани ще им мирише на манджа, а не е приятно и не е редно.
5.обикновено кухнята е в северната/западна част на апартамента-а вие казвате , че там ще е детската, все пак хубаво е в една стая(особено детска) да влизат и слънчеви лъчи Peace

# 14
  • Мнения: 5 362
В такъв случай заложи на мощен аспиратор Peace
Да,ще ти трябва със сигурност.
Иначе е хубава идеята.

Общи условия

Активация на акаунт