От каква възраст е нормално да започне окосмяването при децата

  • 3 751
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 130
Въпросът ми е от каква възраст е нормално да започне окосмяването при децата.Имам впредвид това по половите органи.По-точно ме интересува как е при момченцата.

Последна редакция: нд, 14 яну 2007, 08:22 от Vivi

# 1
  • Мнения: 7 723
Не мога да ти отговоря от собствен опит, но мисля, че не и преди 13 години  newsm78

# 2
  • Мнения: 1 069
Попитай мъжа си.

# 3
В нашият случай първите косъмчета по гениталите се появиха на 7г. Дори фактът беше обсъждан с приятелчетата от класа - те също имаха такъв обект за гордост. От тогава количеството им полека се увеличава.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
От около 8-9 години се появява малко мъх, който в последствие се заменя от истински косъмчета... Това е средна възраст и от нея има изключения - както надолу, така и нагоре...

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ами ако зва се, че е доста различно.
Щерката на 9г. няма нищо все още. Даже и засилен мъх. Пък майката на нейна съученичка ми каза, че детето й още лятото е имало доста окосмение под мишницата. Говоря за момичета.

При момчетата не ми е ясно, все още. Имам 2-ма племенника, единия вчера навърши 12г. и мисля че има солиден мъх повсеместно Wink. За другия (на 9г. е) нямам сведения...  Confused

# 6
  • Мнения: 130
Аз бях почнала да си внушавам ,че имаме някакво нарушение на обмяната,защото е на 10 г и половина и още малко да го заведа на лекар.Той е доста чувствителен и неискам да му заострям вниманието му в тази посока.Баткото е на 17 г и ме е срам, но изобщо не си спомням от каква възраст започна окосмяването при негоС

# 7
  • Мнения: 1 734
Не започва ли в началото на пубертета  newsm78

# 8
  • Мнения: 1 400
А кога е началото ан пуберитета?

# 9
  • Мнения: 47
Според мен при всяко дете е различно.Моят син е но 12.5 и още не се е окосмил.Докато племенника е с една година по малък и вече е.Доре започна да му "мутира"гласа.
Но според мен не би трябвало да се тревожиш та той е още мъничък Winkще си дойде всичко по реда.

# 10
  • Мнения: 1 734
А кога е началото ан пуберитета?

Ами от 12-13 годишна възраст, но е и индивидуално...

# 11
  • Мнения: 25 597
Не забравяйте акселерацията!  Wink
Когато бях на 10 години, имах 1-2 съученички с мензис и набъбнали гърди.
Когато синът ми беше на 10, половината му съученички имаха по-големи цици от майките си. И на ръст ги изпреварваха даже.  Laughing

# 12
  • Мнения: 4 555
И аз точно същото щях да кажа.
В днешно време пубертетът настъпва с 2-3 години по-рано, отколкото по наше време.
Моите наблюдения обаче са само по отношение на момичетата.

# 13
  • Мнения: 1 100
Много е различно всичко. Когато бях 2-3 клас някои мои съученички вече имаха цикъл, а аз още не знаех, че растат косми... на някои места.  Shocked Така, че...

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Едно беше по наше време преди двадесетина години...
Съвсем различно е сега... Тая акселерация, тоя Чернобил ли са виновни или нещо друго...
Не знам... Но направо не е истина... Момиченца на по 12 години с таз като на три пъти раждала жена, стриите и целулитите пак като на такава, на циците й ще завиди и Памела Андерсън... Но пък иначе кой го пита детето, че му се играе още с кукли...
При момчурляците - същата работа... Брадата им на 12 е вече като на бродяга с 30 годишен стаж в бръсненето... Гласовете мутирали до неузнаваемост и в главите им (по скоро в акъла им) само секс и свирки... Да им се чуди човек - те детство нямат ли...?
На мен това определено не ми харесва... А на вас...?

Общи условия

Активация на акаунт