Било ли е анемично бебето ви от недаване на сок?!

  • 1 688
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 753
Моля майките на по-големи бебета /преживяли етапа на захранването  и привърженички на изключителното кърмене до 6 месец да споделят своя опит./сега сме на 3 1/2 месеца/
Провокира ме "свеки" - дразнещо се опитва да ме отдалечи от кърменето?!?!?! а аз за поредна вечер съм и бясна, защотот взех решение нищо различно от кърма да не давам.
Еи,човек и от растояние може да ти вгорчи живота,ако поиска!
Моля,ако сте имали анемия,кажете как е минала тя.
Много благодаря.

# 1
  • Мнения: 3 760
Нямаме  Laughing Все още не съм давала сок  Wink

# 2
  • Мнения: 753
то и аз аз все така си мисля,но тя " да се изследва хемоглобина,та хемоглобина..."
Ако я бях слушала , до сега нямаше да кърмя!!! И тя е гинеколог-ВИЖДАТЕ ЛИ КАКВИ ХОРА НЕ НАСЪРЧАВАТ КЪРМЕНЕТО-ОТ ГИНЕКОЛОЗИТЕ ТРЪГВА СЪЩО.....просто съм възмутене, защото, като полагаш усилия,поне не очакваш забележки......

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 099
правилно ли разбрах, ако не даваш сок, бебето ще има анемия?!?
Синът ми не е имал и няма анемия, сок е опитал на над 1 годишна възраст и то в яслата.
На мен са ми странни тия постоянни изследвания на хемоглобин, тук само при някакво съмнение ги боцкат, невероятен стрес е за детето Cry та било и едно боцване Rolling Eyes
Отплеснах се, но по темата: вземи се разрови за нагледен материал и дай на свеки да се просвещава, а да не раздава непоискан акъл. Източници на желязо има много, въпроса е кое как колко се усвоява от бебешкия организъм
 Peace

# 4
  • Мнения: 753
Да,това беше въпросът.
Мерси за споделеното от теб.
Лека вечер на теб и бебока.

# 5
  • Мнения: 1 896
Ха-ха-ха! Разбира се че не е бил анемичен.
Какво се връзваш, именно изключителното кърмене е защита от анемия.
Свекито ти сигурно не ги знае тези неща, що не й дадеш да прочете от библиотеката да се светне?
Дадох сок малко преди годинка за протокола, защото преди това предлагах, но не искаше.

# 6
  • Мнения: 753
Bazilisk :   bouquet

# 7
  • Мнения: 1 382
Дрън-дрън, че пляс ! На 6 месеца без сок бяхме с хемоглобин 117, сега на годинката пак без сокове сме 115.
За свекърва ти незнам, дръж на своето. И моята се опита да ме провокира, но не стана. Успех !!!

# 8
  • Мнения: 784
Синът ми имаше анемия. Лекарката каза, че е нормално за деца, които наддават по много - както него - защото по-бързо се изчерпват запасите в организма от желязо. Аз започнах захранването към 5-я месец - с плодови пюрета, 6 месец - каши,  7-ми - жълтък и месо и като се дават желязосъдържащи препарати - към 8-я месец се нормализираха нещата.
3 и половина месеца е много рано за захранване, пък и от соковете няма никакъв смисъл, захранването трябва да започва направо с плодово пюре или каша.
Във всеки случай плодовете се отразяват на усвояването на желязото само когато се дават след месо, защото вит.С улеснява усвояването на желязото от месото. Но вие имате още време до тогава! Simple Smile

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Сок съм дала доста след годинка, захранена е на 6 навършени месеца с оризова каша и не сме имали анемия, макар че и моята педиатърка постоянно беше притеснена, защото Ева е с много бяла, буквално като тебешир кожичка и все очакваше катастрофални резултати. Но - на 6м хемоглобинът беше 111, на 1г - 107, а на 2г (извънредно изследване пак по настояване на педиатърката заради това, че е много бяла) - 121 Laughing

# 10
  • Мнения: 753
Благодаря. Хедра.
А искала ли е педиатърката ви да ви изследва 3-4 месец кръвта?

# 11
  • Мнения: 539
Просто има доктори, които "едно си знаят едно си баят". Да ме извиняват много. В никакъв случай не искам да ги обидя. Цял свят не дава нищо преди 6 м., а ние за какво е този зор. В момента и аз съм така. Мислех да карам само на кърма до 6-ия, но моята докторка - давай та давай сокове и пюрета. След толкова натискане аз започнах да търся съвет и от други изявени имена в област захранване доктори - и за мое съжеление и те така - почвай пюретата. Искам да уточня че нямам видима причина да ги започна,т.е. бебка си наддава добре. Но просто те не могат да приемат нещо, което не са практикували и не са се убедили и затова. И моята майка е докторка и само ме хока "...храни детето, недей да си правиш експерименти, лишаваш го от соли и минерали, от които вече има нужда и т.н..."А кажете какво да правя!

# 12
  • Мнения: 753
А какво мислите относно повече ядене на порукти, съдържащи желязо?
черен дроб и ......какво друго?
Това би ли помоганало бебо да не развие /евнтуално/?!анемия?
Благодаря ви много.

# 13
  • Мнения: 753
Нати, това ми се струва жалко....мисля,че сме светлинни години назад спрямо световните тенденции...
Sad
и аз изпадам в подобни мисли.....
но имам и приятелки, които издържаха до 6ти вкл. само на кърма-техните педита поддържат изключителното кърмене............

# 14
  • Мнения: 1 081
Ейййййй, тез свекита и педита...Моите две любимки(че са и приятелки на всичкото отгоре, ужас!) пък ме убеждават, че таткото на 4 месеца ма'ал супа с надробен хляб, и синът ми бил нервен и ревял постоянно от глад, и бил анемичен(и той е бая бозавичък). Така че сокчета на 3 1/2 месеца е по-добре все пак от съвет за супа с хляб Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт