за второто бебе и живота след това

  • 1 342
  • 26
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 877
мами с две дечица,
какво е чувството да станеш майка за втори път?
пак такива ли са чувствата на вълнение , както и първия път? или се чувствате по - различно и как по - точно? аз съм с едно и не мога да си представя как бих могла да се "раздвоя"  Grinning.
интересно ми е да разбера как се променя жената и когато започнат да растат децата и вече не са бебета. как се раздавате и запазвате душевното си равновесие в същото време?
споделете моля!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 610
Аз нямам още много стаж в това да гледаш две деца,но мога да кажа че отново изживяваш всичко с такова вълнение колкото и първия път.С голямо нетърпение чаках да се роди,да си го гушна,да изгука за първи път,да се усмихне.В същото време обаче ставаш свидетел и на други емоции-реакциите на по-голямото дете което също е много вълнуващо.Аз истински разбрах удовлетворението от раждането на дете втория път,може би защото бях по-спокойна,по-уверена и знаех какво ме очаква.Първото дете беше планирано и много чакано от мен,но като се роди ме свари неподготвена за това какво ме очаква и непрекъснато се притеснявах за нещо,а сега това вече го няма и спокойно мога да се наслаждавам на развитието на бебчо без излишни притеснения.Също така мога да кажа,че станах по-толерантна към баткото и подхождам към него с по-голямо търпение от преди.Сега си имам две щастия в живота,два пъти повече усмивки, е и ядове също Mr. Green но какво да се прави хубавите неща изискват жертви.Май се поулях в писането за което ме извинете  bouquet

# 2
  • Мнения: 124
И аз щях да задам същия въпрос.Чакам второ дете и не мога да си представя какво ще правя.Нека споделят мамите с повече опит

# 3
  • Мнения: 7 723
какво е чувството да станеш майка за втори път?
 

Същото Peace

пак такива ли са чувствата на вълнение , както и първия път?

Да, че и по- силни  Peace

 аз съм с едно и не мога да си представя как бих могла да се "раздвоя"  Grinning.
 

То си идва от самосебе си   33uu

.... интересно ми е да разбера как се променя жената ........

Чак тогава, вече започнах да се чувствам наистина пълноценна жена  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 8 932
Докато бях бременна с Евка се чудех дали ще я обичам така, както обичам Мони. Защото си мислех, че не може да имам и за двамата. Като се роди и ми я показаха, ми се стори че въобще не е толкова хубава като брат си (може би изкривен спомен, за това как изглеждат новородените). Сега като гледам снимките му виждам, че и той е бил същия. Но сега знам, че ги обичам по равно и не мога да ги разделя. Мойта приятелка, с която си отгледахме големите деца все ме пита дали ги обичам еднакво. Ами да, еднакво ги обичам, вълнувам се на всяко нейно постижение така както и първия път с Мони. Радвам и се, но се радвам и на отношенията помежду им. Въпреки че е малка, тя вече разпознава батко си и много му се радва, а и той я обожава.

# 5
  • Мнения: 1 455
Чуството е невероятно.Чуствам се щастлива и го пожелавам на всеки.Децата си обичам различно,но всяко едно е уникално.И аз преди да родя дъщеря ми не вярвах,че бих могла да я обикна така и да и се раздам докрай..,но няма такова щастие.Те самите са много щастливи като са заедно,търсят се,играят си,за мен са много по пълноценни когато са заедно. family

# 6
  • Мнения: 3 336
Мила, при мен първото и второто дойдоха едновременно, така че не мога да кажа как е с едно, но с двете - нямаш много време да мислиш, което има повече нужда от вниманието ти или се е насочило към по-опасно място - то е с предимство. Никаква разлика не правя кое от двете е Peace И двете си ги обичам еднакво Peace

# 7
  • Мнения: 2 821
Чакам второ дете и не мога да си представя какво ще правя.

Еее чак пък....
И аз чакам второ дете и не ми е минавала мисълта колко и как ще го обичам...предимно си мисля за това как ще се организираме.
mylenka 202uu

# 8
  • Мнения: 2 613
Когато родих втората си дъщеря вълнението,радоста,гордоста и каквото още се сетите бяха в пъти повече отколкото с каката.Вече бях осъзната като родител,наясно бях какво е да си майка и емоциите ми бяха много по-силни и осъзнати.Веднага след като ме пренесоха в стаята,грабнах телефона и почнах да звъня наред и да се хваля,че си имам момиченце.Задушавах се от сълзи и вълнение,по-щастлива никога не съм била!
С първото раждане бях като зашеметена от това,че се наложи спешно секцио,и емоциите ми бяха насочени не толкова към бебето,колкото към преживените болки и последвалата операция.Не можах веднага да се осъзная като майка,мислех повече за това,което изтърпях,отколкото за новороденото...
И двете ги обичам ужасно много,но по различен начин.Самите те са различни и отношението ми към тях е различно.Организацията е трудна,особено първите седмици,но постепенно всичко си идва на местото.Не е лесно,поне на мен не ми е лесно,но съм удовлетворена и преизпълнена с щастие,когато казвам- МОИТЕ ДЪЩЕРИ!

# 9
  • Мнения: 1 425
Чувството е невероятно. Аз още нямам много опит защото с аминали смао 4 ри месеца, но се чувствам още по щастлива, макар, че сега лудницата в къщи е пълна  Mr. Green Все пак разлика от 2 г. и 3 мес. не е голяма. В много случай нашата кака на 2 г. и 7 мес. си е още бебе и не може да разбере защо на бебето трябва да говори тихо и тем подобни. Но пук и забавлението с двете дечица е страхотно.
Кака пее песни а бебо гука и се залива от смях.... по сладка картинка не мога да си представя  Laughing Heart Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 1 056
Ох, момичета, като ви чета, още повече ми се доиска да имам още едно бебенце ей сега...
Жалко, че го планираме за след две-три години...

# 11
  • Мнения: 5 362
И аз чета,и си мисля,че ако имам второ дете,ще е по-различно.
В момента обожавам дъщеря си,не мога да си представя живота си без нея,боготворя я,и незнам въобще с какви думи да ви опиша какво изпитвам към нея.
Мисля си,че ако имам още едно дете,няма да мога да си разделя обичта... newsm78
Че едното ще обичам повече от другото...
Незнам,може и да греша.
Като дойде и този момент,ще ви пиша пак Wink

# 12
  • Мнения: 8 917
И аз чета,и си мисля,че ако имам второ дете,ще е по-различно.
В момента обожавам дъщеря си,не мога да си представя живота си без нея,боготворя я,и незнам въобще с какви думи да ви опиша какво изпитвам към нея.
Мисля си,че ако имам още едно дете,няма да мога да си разделя обичта... newsm78
Че едното ще обичам повече от другото...
Незнам,може и да греша.
Като дойде и този момент,ще ви пиша пак Wink

И аз мисля така, затова и искам поне още година две да се задържим така ,преди второто бебче. Живот и здраве само Hug

# 13
  • Мнения: 2 237
И аз си задавам същия въпрос.Чудя се ако имам второ дете как бих реагирала  и как бих се чувствала....Ще поживеем ,ще видим   Grinning

# 14
  • Мнения: 50
Радостта ми в мига в който, се роди второто ми дете
беше невероятно голяма.Той се роди много по-лесно
и бързо от каката и аз бях много щастлива
от факта, че Бог ме благослови и направи всичко
толкова лесно и безпроблемно. Когато се прибрах
в къщи на третия ден изведнъж се почувствах много
объркана и притеснена от това, как от сега нататък
ще трябва да разделям любовта си и времето си между двете деца.
Плачех често и не знаех какво точно изпитвам в момента
към второто си дете. С времето всички тези чувства и
объркването изчезнаха и аз започнах да чувствам спокойствие
и увереност, че мога да се справя и да отдавам по-равно любовта си
на двете си деца. Синът ми е много сладко и кротко бебенце и аз вече знам,
че много го обичам. Станах по-организирана и определно мога да кажа
че вече тригодишният ми опит с първото дете ме прави по-уверена и
много по-спокойна при отглеждането на второто.
Бебето много се забавлява, когато каката му говори и му пее песнички.
Става все по-интересно и забавно за всички.
Адоника няма търпение братчето и да порасне
и да си играят. Това мога да ти кажа засега.
Дано съм ти помогнала с отговора си.
Бъди изобилно благословена!
  Hug

 

Общи условия

Активация на акаунт