ПОМОЩ!!! Ще бутат квартала ни!!!

  • 2 604
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 721
Здравейте,
От община Красна поляна са залепили на електрическото табло бележка, че са изготвени новите подробни устройствени планове. Предвиждат да изпобутат всички блокове в Карето бул. Т. Александров, бул. Стамболийски, бул. К. Величков и още нещо, но не запомних... Embarassed Било въз основа на чл. 128 (2) от ЗУТ, обн. ДВ 09.01.2007. На бележката пише, че решението може да се обжалва в едномесечен срок с подаване на молба.
Моля, нека тези които разбират да помогнат Praynig Praynig Praynig Лошото е, че нямам достъп до ДВ, не знам как точно да тълкувам това, Къде са тези планове??? Сайтът на Столична община не работи, а хората са втрещени, че ще им бутат жилищата. Тамън направихме ремонти, изолации, защото сградите са на по 70 години, но все пак са нашите домове. Плаче ми се, това е дома ни Sad

# 1
  • Мнения: 7 474
 #Crazy #Crazy #Crazy  Това сериозно ли?  #Crazy #Crazy #Crazy
За кои блокове говориш до пазара Д. Петков  ли?

# 2
  • Мнения: 721
води се Илинден

# 3
  • Мнения: 7 474

Да де , ама за тези дву или три -етажните стари блокчета с големите градинки зад Щъркела ли говориш ?

# 4
  • Мнения: 721
блокчетата зад 3-то РПУ. Те са дву- и триетажни, но докъде стига Подробния устройствен план - НЕ ЗНАМ???

# 5
  • Мнения: 863
извикайте Господарите,как така ще ви бутат блоковете?!?!?!?

# 6
  • Мнения: 7 474
Ужасно е, да не би да се водят опасни вече , щом са на 70 г.  newsm78  Другото ,което ми идва на ум е, че между тях има огромни тревни площи, които са много подходящи някой да построи  големи кооперации  Close Стачкувайте, пишете по всички телевизии и инстанции-много кофти Sad

# 7
  • Мнения: 721
Утре, ще проуча въпроса в детайли. Аз също смятам да се алармират всички медии и ще настъпи жесток скандал.
Лео, сградите са на перфектно място - метро, близо до центъра, тихо е и т.н.

# 8
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
 Twisted Evil
Това новият метод за отчуждаване ли се явява?
Как пък така на 70 г. и опасни, в други държави има сгради на по 200-300 години - поддържат се и си живеят хора в тях съвсем нормално.
Прилича ми на общински апетити, земята под блоковете чия е?
Munichka, проучете въпроса, алармирайте когото трябва и действайте Peace.
Лошото е, че със сигурност добър адвокат ще трябва да се намеси, а те костват доста средства Confused.

# 9
  • Мнения: 126
Това включва ли и "Разсадника"? Ще бъде ужасно ако е истина Shocked

# 10
  • Мнения: 721
Какво си мисля аз - за да удължат живота на панелките, карат хората да санират. Тогава какво ги бъркат нашите блокчета??????? Почти всеки месец някой съсед санира.....
Наистина тук има много големи интреси и някой е лапнал добри пари. Имам приятелка, добър адвокат, та утре ще проучи въпроса. Мисля си, че ако ни дадът апартамент от новите сгради ще е ок, обаче, ако са решили да строят търговски обекти - увисваме здраво Cry Утре ще говоря със съседа, който е проверил в общината какво точно замислят. Четох в закона, че се дават парични обезщетения по направена оценка на имота по пазарна стойност. Просто не знам, ако ни разкарат, къде ще се местим с малко бебе????? Скапана Държава!!!

Бебина, излез пред блока и виж дали на ел. табло има бележка. При нас там са я лепнали

# 11
  • Мнения: 126
Какво си мисля аз - за да удължат живота на панелките, карат хората да санират. Тогава какво ги бъркат нашите блокчета??????? Почти всеки месец някой съсед санира.....
Наистина тук има много големи интреси и някой е лапнал добри пари. Имам приятелка, добър адвокат, та утре ще проучи въпроса. Мисля си, че ако ни дадът апартамент от новите сгради ще е ок, обаче, ако са решили да строят търговски обекти - увисваме здраво Cry Утре ще говоря със съседа, който е проверил в общината какво точно замислят. Четох в закона, че се дават парични обезщетения по направена оценка на имота по пазарна стойност. Просто не знам, ако ни разкарат, къде ще се местим с малко бебе????? Скапана Държава!!!

Бебина, излез пред блока и виж дали на ел. табло има бележка. При нас там са я лепнали
Още сега ще накарам мъжът ми да слезе.Ужас Rolling EyesВсеки си прави каквото си иска май в тази държава ooooh!

# 12
  • Мнения: 4 651
Въз основа на чл. 128(2) ЗУТ, изготвения  подробен устройствен правилник се обнародва в ДВ и се свежда до знанието на заинтересованите като се залепя съобщение на видно място.

Така, че ако ще събарят нещо, не го правят въз основа чл.128(2) ЗУТ. На 09.01.2007 само е поблукуван в ДВ въпросния документ.

# 13
  • Мнения: 721
Въз основа на чл. 128(2) ЗУТ, изготвения  подробен устройствен правилник се обнародва в ДВ и се свежда до знанието на заинтересованите като се залепя съобщение на видно място.

Така, че ако ще събарят нещо, не го правят въз основа чл.128(2) ЗУТ. На 09.01.2007 само е поблукуван в ДВ въпросния документ.

# 14
  • Мнения: 126
На нашият вход нямаме нищо такова.Дано се намери някакво решение на въпроса newsm17

Общи условия

Активация на акаунт