Какво ще ми кажете за релактацията?

  • 374
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 560
Колко време след като е спряно да се кърми едно бебе е възможно да се започне отново? И може ли да стане? Как да го направя? Четох, че на теория е възможно, но пробвал ли е някой да кърми отново?

# 1
  • Мнения: 2 829
Не мога да дамконкретен съвет, но искам да те насърча малко. Попаднах на брошура за кърменето, в която дават съвет на осиновителки ако имат желание да си кърмят осиновените бебоци да го правят. Казват че е възможно да им тръгне кърма, но не е сигурно. Но казват-дори и да няма мляко това е един от начините да се създаде връзка с бебето.
По същата логика-пробвай- дори нищо да не стане-надявам се че ще ти е приятно, а и на бебчето.
Смятам обаче че ако имаш желание и вярваш че ще успееш то непременно ще се получи!!!
 Hug
А иначе за да получиш по-точни съвети ще е хубаво да споделиш колко ти е голямо бебчето, от кога не го кърмиш, излизат ли капчици мляко като си стиснеш гърдата, защо спря да кърмиш и т.н.
  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 2 896
По-важно е дали бебето ще поиска да суче, много зависи от това на каква възраст е. Теоретично не би трябвало да има срокове - има ли стимулация (търсене) би следвало да има и лактация (предлагане). Обаче имам някакви спомени да съм чела някъде, че отнема толкова време, колкото е отминало от спирането - в същото време има осиновителки, които без да са били бременни, успяват да кърмят.
Не съм го правила, но със сигурност знам, че ще трябва да се цедиш, ръчно или с помпа, известно време, което ще изисква от теб доста усилия и твърда решеност отново да кърмиш. Ако успееш да релактираш, опитай да предложиш. Със сигурност няма да е лесно, но със сиигурност, ще си струва.

P.S. какво се правя и аз на знаеща като всъщност има 2 много полезни материала в библиотеката - ето:

Основи на релактацията и кърмене на осиновено дете

РЕЛАКТАЦИЯ

Последна редакция: пн, 15 яну 2007, 01:15 от Гуш

# 3
  • Мнения: 560
Много благодаря за съветите и статиите.

Бебчето ми е на два месеца. Три седмици я кърмих, след това мина на смесено хранене. Сега е само на АМ. Причината да спра да кърмя е, че скоро след раждането се разболях и се наложи да пия антибиотици и лекарката ми каза, че са противопоказни. Освен това бебчето е много мързеливо. Сучеше едва едва. Аз се цедях и додавах, но постепенно кърмата много намаля. Сега като стисна гърдите излизат капки, но тя вече ни еска изобщо да засуче. Бута ме и плаче. А най-неприятното за мен беше, че още от самото начало нямаше кой да ми помага. Мъжа ми е на работа, а аз съм съвсем сама от сутрин до вечер. За да имаш кърмя трябва и да се храниш, нали, а като бебето е постоянно на гърдата, кога да си приготвиш нещо? Сега съм здрава и много искам пак да кърмя, но не знам.

# 4
  • Мнения: 1 896
Според мен никак няма да ти е трудно да релактираш - минало е много малко време. Ако почнеш да се цедиш с помпа няколко пъти на ден, вероятно много бързо ще имаш резултат.
Не е добре това, че бебето не сукало активно и сега не иска гърдата, но можеш да правиш още опити като тръгне повече мляко. А и даже да не засуче, ще направиш прекрасно нещо за нея като й даваш изцедената кърма.
Много добри са материалите в библиотеката, които ти е препоръчала Гуш.
Стискам ти палци и не се отчайвай! Дори да имаш съвсем малък успех, за бебчето ти пак ще има положително значение.

Общи условия

Активация на акаунт