Алианс или Британика

  • 34 978
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 676
Нашите и двете са в Алианса. Не са ходили другаде и не мога да правя сравнение, но от тук съм доволна. Когато голямата беше в първи клас и аз бях втрещена от обема на материала и от това, че ще пишат на английски преди да пропишат на български. Освен това ми се виждаше и много продължителността на часовете. Само че детето не се оплакваше и изобщо не показваше да се изморява прекалено там. Сега вече е трети клас, ходи по три пъти седмично, по 80 мин и определено резултатите се виждат. Средната и тя ходи от тази година и за нея изобщо не съм се замисляла.
За Британика също съм чувала добри отиви от моя позната, но нямам лични наблюдения.

# 31
  • Мнения: 7 474
На мен Алианса ми е далече, ще губя два часа в път само ooooh!  Затова търся алтернативи. Thinking

# 32
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
В Берлиц ми казаха 707 лв. срещу 300 лв. за Британика за едни и същи часове  newsm78 Да не би аз да не съм разбрала нещо newsm78, разликата е огромна Thinking
Leo*, това сигурно е цена за възрастен. Мия ходи в Берлитц почти от 1 година в група от 4 деца. Плащаме около 200 лв. на ниво + учебници 50 лв.

# 33
  • Мнения: 2 839

Leo*, това сигурно е цена за възрастен. Мия ходи в Берлитц почти от 1 година в група от 4 деца. Плащаме около 200 лв. на ниво + учебници 50 лв.
Това ми се вижда много малко. В Берлиц едно ниво не е ли по 2-3 години  newsm78
Само си разсъждавам, не съм звънила да питам.

# 34
  • Мнения: 361
Моето дете също е в Британика, но очакванията ми засега малко се разминават с реалността. Е, до края на годината има още време...ще видим на 31.05. резултатите newsm10

# 35
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Обучението за деца от 4 до 7 години Sesame English е от няколко нива. Това е цената за едно ниво от 40 часа.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 654
Разбира се че има обучение за деца в Британския съвет, цените са много по-високи обаче. Но пък е най-доброто място!
ето линк http://www.britishcouncil.org/bg/bulgaria-english-young-learners.htm

# 37
  • Мнения: 2 839
Разбира се че има обучение за деца в Британския съвет, цените са много по-високи обаче. Но пък е най-доброто място!
ето линк http://www.britishcouncil.org/bg/bulgaria-english-young-learners.htm
Пак може да се поспори дали е по-добро от Берлиц, без да имам за цел да го правя  Mr. Green

# 38
sharon158, какви конкретно са аргументите ти?
100 годишната традиция, международна верига и т.н. - това по презумпция е признак за качество, ама достатъчно ли е?
Децата ти са посещавали едното и другото, имаш база за сравнение?
Повече информация за Хелен Дорон би ли споделила, моля.
Здравейте!
За мен най-важното е качеството на обучение (детето ми да говори англ свободно с чужденци), а Берлиц има своя система и помагала и много високо качество, говоря от собствен опит.
Тук в София има и ще има все повече български езикови центрове като Алианс или Британика, но те нямат собствени материали и спецялно изработена система на обучение. Там децата ни ще се обучават дълго, по много часове и с малък резултат.
Аз живях в един милионен град на запад с 160 езикови центъра и най-добри бяха Берлиц (за деца и възрастни) и Хелен Дорон (за бебета и дечица). И на двете места първо детето ми го учеха да говори, а чак след време да пише и това е най-естествения ред на нещата. Сега английският го обичаме  Simple Smile
Ако имате още въпроси питайте.

# 39
  • Мнения: 2 922
Разбира се че има обучение за деца в Британския съвет, цените са много по-високи обаче. Но пък е най-доброто място!
ето линк http://www.britishcouncil.org/bg/bulgaria-english-young-learners.htm
Пак може да се поспори дали е по-добро от Берлиц, без да имам за цел да го правя  Mr. Green

За Варна - определено Берлиц. То вече и няма Британски съвет във Варна де  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 639
За София и Британика съвсем актуално инфо - таксата за първокласниците ниво Founders за цялата учебна година е 4 вноски  по 47 евро.  Учебниците и тетрадките -  55 лева.
Записах щерката в школа " Hello" срещу сумата от 220 лв. за учебен срок по препоръка на класната и ръководителка. Във зимната ваканция реших да изпитам колко е научило детето и паднах! Уж взели азбуката, научили думички, в тетрадката само "екселент", госпожата не спира да я хвали.... а то детето буквите не знае, не да ги пише или произнася, тя ги гледаше като че ли ги вижда за първи път!  Отидохме в Британика, защото ми е по-удобно и държа да учи език наследничката. Наваскваме с индивидуални занимания, вече минаха първите три учебни часа от по 45 минути. Резултата - спелува всички букви от азбуката , пише Aa Bb Cc Dd Ee Ff Gg Hh Ii Jj Kk Ll Mm Nn Oo Pp, пише с думи от едно до 12, пише и чете осем цвята,  и 16  думи  с научените букви, произнася още доста думи като ги вижда на картинка. Това само за три учебни часа! Наистина - занимаваме се и в къщи, но без това не може. За сега съм доволна!

# 41
Здравейте, мойте деца са в АВО-3. Много съм доволна ! През годините сме минали и през Алианса и през Британика. Предучилищната в Алианса навремето беше много хубава. Нещата се промениха за нас след това ,от първи клас нагоре - големи групи, огромно натоварване . Децата губят интерес. С малкото пробвахме предучилищна със  Зиг-Заг в Британика. Не сполучихме, за една учебна година се смениха три учителки.Видя ми се неорганизирано и несериозно. Голямото ми дете вече ходеше в АВО-3, преместих там и малкото. За мен те са отлични. Цените са нормални, изключително са коректни. Децата имат по двама учители - българин и англичанин. Свикват да общуват с човек, който не говори български. Групите са малки, децата мотивирани.

# 42
  • Мнения: 146
Британският съвет преди няколко години решиха да закрият всичките си училища и да оставят само библиотеките си. Така, че тези езикови центрове, които продължават да се наричат по инерция Британски съвет само имат правото да провеждат изпитите на Cambridge, но не и директори изпратени от Великобритания, които да следят за нивото на обучение.
Така че ако някоя приятелка ви се похвали, че децата и ходят в Британския съвет е все едно че ходят в което и да е нашенско училище. Само нещо са им надути цените. Заради предишната слава ли е? newsm78

# 43
  • Мнения: 2 922
Британският съвет преди няколко години решиха да закрият всичките си училища и да оставят само библиотеките си.

Не е вярно. В София учебният център на Британски съвет си функционира както винаги  Peace
Съществуват много други учебни центрове в цял свят.
Изпитите са си отделна дейност.

Последна редакция: пн, 29 яну 2007, 02:26 от baby_doll

# 44
  • Мнения: 1 355
Следя темата с интерес. Искам да ви попитам какво мислите за предучилищната в Къщата на Алиса? Интересуват ме мнения на родители, чиито деца я посещават. Сайтът изглежда чудесно, програмата - също, а и пишат че децата учат 300 учебни часа (по 30 мин) годишно английски с преподаватели от АВО-3. Чудя се дали езиковото обучение там е по-ефективно от това в детския курс?

Общи условия

Активация на акаунт