Алианс или Британика

  • 34 977
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 146


Baby_doll  Simple Smile

Аз само казвам какво реши Британския Съвет докато аз работех там като преподавател. Но това беше в чужбина и работих за тях 4 години. По едно време изтеглиха шефа англичанин и настана анархия, т.е. превърна се в най-обикновено езиково училище, но с прово да провежда изпити.
Как ще ми докажете, че в София не е така.

# 46
  • Мнения: 2 922
Какво има да доказвам  newsm78
Това се е случило в държавата, в която сте работила, както се е случвало и в много други държави  - да бъдат закривани учебни центрове.
НО в Британски съвет София има действащ учебен център с квалифицирани преподаватели.
Отдел Изпити, както вече казах, е съвсем отделна дейност.
http://www.britishcouncil.org/bg/bulgaria-english-young-learners.htm

# 47
  • Мнения: 146
Възможно е в столиците да са оставили по един действащ център.
 Grinning

# 48
  • Мнения: 2 839
Възможно е в столиците да са оставили по един действащ център.
 Grinning
Точно това ми каза една от преподавателките във Варна

# 49
  • Мнения: 2 922
Възможно е в столиците да са оставили по един действащ център.
 Grinning

 Peace Не е възможно, а е така.

# 50
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Е как дя няма Британски съвет в София.
Лично съм ходила на курсове по Английски там а и всеки ден минавам покрай тяхната сграда на Кракра и Развиват страхотна дейност и прочие и прочие

# 51
Az ne mislq 4e britanika ili alians sa nai-dobrite messta za izy4avane na angliiski.Moqta 6terka y4i v 4itali6te Xristo Botev i sa mnogo dovolna.2pati sedmi4no po 1 astronomi4eski 4as i 1 4as po 90min. i to samo za 22 lv na mesec.umi ima intenzivno nivo kogato sa vseki den bez nedelq po 2 astronomi4eski 4asa za 44 leva.ot 1 septemvri do 15 septemvri pak e taka samo 4e taksata e 33 leva.az sam mnogo dovalna za6toto gospojata im gi oby4ava mnogo dobre. newsm10

# 52
  • Мнения: 2 229
Мисля, че Британика е по-добрият избор. Аз съм учила в Алианса и ако не се е променило за 6 години, не е много сериозно там...за Британика съм чувала добри неща, сестра ми учи там.

# 53
  • Мнения: 7 474
Някой да има нови впечатления за Британика?
В голям размисъл изпаднах днес ooooh!
Фарос, който ми е на две крачки(т.е. удобно място, няма да мисля за превоз...) 200 евро на година + 30 лв. учебниците-два пъти в седмицата по 50 мин. за сега само разговорно. Започвали да пишат след като децата са започнали в училище да учат буквите.
Алианс 600 лв. за тази година сме изпуснали приема, имат допълнителни групи, ама на обяд от 13ч. и събота от 8.30ч. - детето спи по това време и ще е скапано  ooooh! Обаче ми е много далече и тези два часа там не е ясно какво ще правя + още два в път ooooh! неудобно с две думи.
Британика сравнително близко и удобно място , добри отзиви досега  Thinking


За Фарос има ли някой впечатления? Praynig

# 54
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Според мен - на първо място удобството (т.е., близостта на мястото и времето).

Лео, а детето колко е голямо?
Пак да отбележа, че ако няма навици да чете и пише на български, а започва ниво Founders в Британика може да му дойде нагорно (въпреки че уж методистите щели да променят програмата за тази година и да разделят по групи децата в І и ІІ клас, това по информация от Пловдив), защото около месец учат буквите и после започват да пишат.

# 55
  • Мнения: 3 743
...
За Фарос има ли някой впечатления? Praynig


Синът ми учеше във Фарос 4 години, след това го прехвърлих в Британика. Във Фарос беше много малък като го записах (нямаше още 5 години), не че не съм доволна, защото имаха много добра учителка, но в Британика определено учат повече. Синът ми първо се научи да пише на английски, а след това на български и честно казано имаше малко проблеми, понякога в българските диктовки пишеше някоя английска буква, но сравнително бързо се оправи.
Аз ти препоръчвам Британика Peace

# 56
  • Мнения: 1 671
Дайте актуални цени за тази учебна година за Берлиц и Британика -  начално ниво.
Моят вече е грамотен, но не мога да разчитам само на английския от училище.

# 57
Дъщеря ми втора година посещава Британика -на Прага и сме доволни, като разбира се аз доста и помагам. Там цари ведра и свежа атмосфера, всичко е с цел детето да се стараее да научи повече неща, например уч.стаи не са номерирани, а са с имена на английски градове, всяка седмица имаха за домашно да направят проект на някаква тема-семейството, животните и др., като най-добрите проекти се окачват на стената и ред такива примамки за децата. Таксата е ок. 250 евро + 60 лв. за учебници + 25 лв. за книжка, която е част от уч. материал. Доколкото знам в Алианса са по 18-22 деца, зимата не е добре отоплено и май си живеят от старата слава, а в Британика залата е светла, масите са наредени в кръг , за да виждат всички дъската и тн., но истината за мен си остава в домашната подготовка.

# 58
Е как дя няма Британски съвет в София.
Лично съм ходила на курсове по Английски там а и всеки ден минавам покрай тяхната сграда на Кракра и Развиват страхотна дейност и прочие и прочие
Naughty
Няма
Това е "нещо" с прово да провежда изпити

# 59
  • Мнения: 2 922
Naughty
Няма
Това е "нещо" с прово да провежда изпити

Има, разбира се (все още)! И какво значи "нещо"   Joy

Общи условия

Активация на акаунт