Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 15 ян. 2007, 09:18 ч.

За ортопедичните гащички ;-)

• 323
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте момичета,

Интересува ме някоя от вас слагала ли е на детето си ортопедични гащи и какво са ви съветвали педиатрите и ортопедите.
До колкото знам тези гащички са два размера.Започват да се носят от 1-ви размер, когато детето е на 1 месец и се носят 45 дни, след това 2-ят размер още 45 дни.
Те служат за правилното оформяне на ябълката на краката.

Моля споделете опита си! Hug

Успешен и усмихнат ден на всички!  bouquet
Благодаря предварително!

# 1
  • София
Flying, бих те посъветвала да направиш консултация с ортопед

# 2
Не съм слагала такова чудо на детето си. Нито педиатърката, нито ортопеда са ме съветвали за такова нещо. Знам, че се ползват при проблем, а сина ми нямаше.

# 3
Препоръчаха ни ги-профилактично,но се съм ползвала за децата Wink

# 4
  • София
Когато дъщеря ми беше на месец и половина, ходихме на ортопед. Каза, че нямало проблем, но да съм я носела по час-два всеки ден в кенгурото, за да не ни изписвал ортопедични гащички. Ами не съм я носила. Тя тогава още не можеше да седи много изправена и ме беше страх.
Мисля, че само при проблем се ползват.
Колежка ми беше казала да гледам как спи бебето, трябвало когато е по гръб да седи с разкрачени крачета-като жабче. И до сега така си спи. Според мен са излишни тези гащички при деца без проблем.

# 5
  • На черешата
 При нас ги препоръча ортопед,носихме ги,сега нямаме никакви проблеми  Peace

# 6
  • София
Не съм му слагала.

# 7
  • някъде под слънцето
Здравей, на нас също ни ги препоръчаха макар да нямаме проблем!Нашето педи каза да ги слагаме защото момиченцата са по0 податливи на луксации от момченцата и доста често луксациите са придобити а не вродени-от неправилно носене, поза за сън и т.н. Ние ги носим от 20-ия ден/ сега е на 2 мес./ и мисля да ги носим до 4-ия когато ще я водим пак на ортопед! Мисля че не е излишно още повече че на нея въобще не  й пречат, не изпитва никакъв дискомфорт от тях, така че защо не! По-добре профилактично отколкото после заради проблем!

# 8
  • София
Каква е тази профилактика за дете без проблеми? Нашия ортопед, а и педиатъра не са ни казвали нищо такова. Детето се преглежда още когато е на 40 дена за проблеми с луксацията и само ако има проблем се слагат ортопедични гащички. Това с профилактичното носене ми звучи като увиването едно време, за да се изправят крачетата. Или като ръсенето със сол да не му мирише потта.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт