прехвърляне на майчинство? някой знае ли?

  • 24 294
  • 155
  •   1
Отговори
  • Canada
  • Мнения: 649
Искам да прехвърля майчинството на майка ми или баб ми, защото се върнах на работа. Някой има ли представа как става това и каква сума се получава в този случай?

# 1
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Отпуск за отглеждане на дете до 2 години може да се прехвърли само на човек на трудов договор. Имаше миналата седмица подобна тема, огледай там.

# 2
  • Мнения: 32
Здравейте, мили настоящи и бъдещи мами.
Имам въпрос относно прехвърлянето на майчинството. Интересува ме мога ли да прехвърля майчинството на свекърва ми, която в момента работи  на трудов договор и съответно се осигурява. Ако да, как би следвало да процедирам /какви документи и къде трябва да се предоставят/
Благодаря предварително на всички, които могат да ми дадат компетентен отговор

# 3
  • Мнения: 9 050
Попълват се Приложение №2 и 3 от Наредбата за работоното време, почивките и отпуските. Тези документи свекърва ви представя на нейния работодател.

# 4
  • Мнения: 1 986
А дали може да се прехвърли майчинството на първа братовчедка, която е безработна? newsm78

# 5
  • Мнения: 6 155
А дали може да се прехвърли майчинството на първа братовчедка, която е безработна? newsm78
не

# 6
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Можете да го прехвърлите на бащата на детето, на ваите родители или на родителите на бащата на детето само ако към момента на прехвърлянето работят по трудов договор.

# 7
  • Мнения: 24 467
чл.164, ал.3 от КТ: "Отпускът по ал. 1 /за отглеждане на малко дете/ със съгласието на майката (осиновителката) се разрешава на бащата (осиновителя) или на един от техните родители, когато работят по трудово правоотношение.". Това е изчерпателното изброяване на кръга от лица, които могат да ползват то вид отпуск. Пригласете си копие от акта за раждане на детето, двата броя декларации /работодателят следва да Ви предостави такива формуляри за попълване/, като сега за 135- те дни отпуск, през времетраенето на който се изплащат 90% от възнаграждението работодателят ще Ви предостави и други документи.
Само да Ви кажа, че можете по всяко време на двете години да решите и да започнете Вие да ползвате отпуска, като лицето, ползвало същия на основание ал.3 преустановява ползването му.

# 8
  • Мнения: 1 986
много благодаря за изчетрпателната информация

# 9
# 10
  • Мнения: 9 050
Отпуск за отглеждане на дете до 2 години може да се прехвърли само на човек на трудов договор.

 Peace

Човекът, който го ползва, ще получава цялото обезщетение от 180 лева.


# 11
  • Мнения: 133
Здравейте мами. Аз също имам един въпрос. Искам да прехвърля майчинството си на майка ми, която е на постоянен трудов договор, на на 4 часа. В такъв случай каква сума ще и бъде изплатена. А също така ме интересува след като й прехвърля майчинството си тя трябва ли да да продължава да се осигурява или това ще се прави от НОИ. Благодаря ви.

# 12
  • Мнения: 1 232
аз искам да попитам,има ли работодателя  на бащата ,право да откаже прехвърлянето на майчинството на бащата

# 13
  • Мнения: 9 050
Можете.

Ще получава 180 лева на месец.

Няма да я осигурява НОИ. Нито пък тя ще се осигурява. По време на отпуск за отглеждане на дете осигуровки не се дължат. Дължи се само 3,9% здравно осигуряване за сметка на работодателя.

# 14
  • Мнения: 9 050
аз искам да попитам,има ли работодателя  на бащата ,право да откаже прехвърлянето на майчинството на бащата

Не.

Общи условия

Активация на акаунт