Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 155 отговора

Brossard, QC, Canada

Мнения: 642
Искам да прехвърля майчинството на майка ми или баб ми, защото се върнах на работа. Някой има ли представа как става това и каква сума се получава в този случай?
Цитирай

всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин

Мнения: 2 971
Отпуск за отглеждане на дете до 2 години може да се прехвърли само на човек на трудов договор. Имаше миналата седмица подобна тема, огледай там.
Цитирай


Мнения: 32
Здравейте, мили настоящи и бъдещи мами.
Имам въпрос относно прехвърлянето на майчинството. Интересува ме мога ли да прехвърля майчинството на свекърва ми, която в момента работи  на трудов договор и съответно се осигурява. Ако да, как би следвало да процедирам /какви документи и къде трябва да се предоставят/
Благодаря предварително на всички, които могат да ми дадат компетентен отговор
Цитирай


Мнения: 4 462
Попълват се Приложение №2 и 3 от Наредбата за работоното време, почивките и отпуските. Тези документи свекърва ви представя на нейния работодател.
Цитирай


Мнения: 1 465
А дали може да се прехвърли майчинството на първа братовчедка, която е безработна? newsm78
Цитирай

София

Мнения: 6 154
А дали може да се прехвърли майчинството на първа братовчедка, която е безработна? newsm78
не
Цитирай

Все още в къщи, но скоро може и в лудницата

Мнения: 8 230
Можете да го прехвърлите на бащата на детето, на ваите родители или на родителите на бащата на детето само ако към момента на прехвърлянето работят по трудов договор.
Цитирай


Мнения: 13 820
чл.164, ал.3 от КТ: "Отпускът по ал. 1 /за отглеждане на малко дете/ със съгласието на майката (осиновителката) се разрешава на бащата (осиновителя) или на един от техните родители, когато работят по трудово правоотношение.". Това е изчерпателното изброяване на кръга от лица, които могат да ползват то вид отпуск. Пригласете си копие от акта за раждане на детето, двата броя декларации /работодателят следва да Ви предостави такива формуляри за попълване/, като сега за 135- те дни отпуск, през времетраенето на който се изплащат 90% от възнаграждението работодателят ще Ви предостави и други документи.
Само да Ви кажа, че можете по всяко време на двете години да решите и да започнете Вие да ползвате отпуска, като лицето, ползвало същия на основание ал.3 преустановява ползването му.
Цитирай


Мнения: 1 465
много благодаря за изчетрпателната информация
Цитирай

Стара Загора

Мнения: 1 706
Ето в тези теми ще намериш отговори:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=162848.msg3161793#msg3161793
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=141775.msg2697429#msg2697429
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=116778.msg2125395#msg2125395
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=121579.msg2231388#msg2231388
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=171923.0
Цитирай


Мнения: 4 462
Отпуск за отглеждане на дете до 2 години може да се прехвърли само на човек на трудов договор.

 Peace

Човекът, който го ползва, ще получава цялото обезщетение от 180 лева.


Цитирай


Мнения: 132
Здравейте мами. Аз също имам един въпрос. Искам да прехвърля майчинството си на майка ми, която е на постоянен трудов договор, на на 4 часа. В такъв случай каква сума ще и бъде изплатена. А също така ме интересува след като й прехвърля майчинството си тя трябва ли да да продължава да се осигурява или това ще се прави от НОИ. Благодаря ви.
Цитирай

Карлово

Мнения: 1 233
аз искам да попитам,има ли работодателя  на бащата ,право да откаже прехвърлянето на майчинството на бащата
Цитирай


Мнения: 4 462
Можете.

Ще получава 180 лева на месец.

Няма да я осигурява НОИ. Нито пък тя ще се осигурява. По време на отпуск за отглеждане на дете осигуровки не се дължат. Дължи се само 3,9% здравно осигуряване за сметка на работодателя.
Цитирай


Мнения: 4 462
аз искам да попитам,има ли работодателя  на бащата ,право да откаже прехвърлянето на майчинството на бащата

Не.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 155 отговора