Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 392 отговора

Анкета

Другия път искам да родя...

Може да изберете максимум 2 опции.
Въведи твоя глас

До хладилника, който обичам

Една анкетка за начало на седмицата  Very Happy

И така - анкета за всички вече раждали поне веднъж, нормално или със секцио - как бихте искали да родите следващия път?

Как бихте искали да родите другия път? Независимо ще има ли друг път или не се планира такъв!

Анкетата е теоретично-пожелателна - как мечтаете да родите другия път
(т.е. ако примерно се налага да е секцио, но вие бихте искали да е нормално, гласувате за второто)

Опция 'секцио по спешност/мед. причини' не слагам по очевидни причини - реалността няма общо с исканията и мечтите ни  Laughing

п.с. свиркайте, ако съм пропуснала някоя много важна опция за вот. За всеки случай давам право на два гласа, макар че един би трябвало да стига.
« Последна редакция: пн, 15 яну 2007, 10:46 от Бу »
Цитирай

София

Раждах нормално и пак бих родила така. Дилемата ми е дали да е както до сега или във вода  Thinking
Цитирай

София

Раждах нормално , без обезболяващи . Нямам оплаквания от лекаря , нямам последици от раждането , нямам шевове .

Но ... следващият път ( ако има такъв ) ще родя секцио по желание , задължително в частна клиника с всичките му глезотии !
Цитирай

До хладилника, който обичам

Раждах нормално и пак бих родила така. Дилемата ми е дали да е както до сега или във вода  Thinking
Уф, и аз това се чудя. Не, че има вана в Пловдив, нито съм бременна, ама анкетата е теоретична, все пак Laughing

Засега гласувах във вода, без обезболяване, но ако реша, че все пак искам нормално, без обезболяване, не във вода - ще си сменя вота.
Цитирай

София

Другия път искам да родя планирано секцио с много обезболяващи:)))) Родих трудно, но за сметка на това с вакуум....и доста трудно се възстанових както аз така и детето ми.
Цитирай

(Раждах нормално) Нормално във вода (без обезболяващи)
(Раждах нормално) Нормално във вода (с обезболяващи)

Ако се наложи обезболяващи. Но се надявам да сложат и в МД вани.
Цитирай

София

Родих секцио по необходимост.
Другият път пак по същия начин.Живот и здраве.
Цитирай

София

Родих секцио по необходимост.
Другият път пак по същия начин.Живот и здраве.
Peace но бих го избрала, дори и да ги нямаше причините
Цитирай

София, Младост 2

Моят отговор го няма - искам раждане у дома, с оргазъм Laughing И не се бъзикам никак - в краен случай и без оргазъм може Laughing
Двата пъти досега е било нормално и без обезболяване и никак не съм си променила мнението по тези две теми Very Happy
Раждането във вода ми е интересно и бих пробвала, ако случайно има условия за целта - но не и ако трябва да ангажирам определен лекар (който не е задължително да ми допадне Confused) и да пътувам до другия край на града за целта Stop
Това, на което наистина държа за следващ път, е да мога да си избирам позите и да не ми правят ЕПЗ, както и изобщо да не ми взимат бебето по никакъв повод - като гледам, е напълно постижимо вече Very Happy
Цитирай

София

Раждах нормално с епидурална упойка, следващият път пак така /само да не ми станат много годинките/ Smile
Цитирай

София

Раждах нормално с упойка, втория път пак така искам и при същия лекар пък! И аз се замислих за водно раждане, но не бих се доверила на нашите лекари, които нямат опит с вани..   : newsm78

Бу, анкетата е много добра! Може ли да се ковне, заради бъдещите неориентирани майчета, които всеки месец пускат подобни теми?!   bouquet
Цитирай

София

С оргазъм и с участието на Джони Деп  Mr. Green Но тъй като моят отговор го няма - бих искала да бъда "оперирана от бебе" както и първия път.
Цитирай

USA

Раждах секцио, по "нежелание"... до последно стисках за нормално, ма пък то диването не ще да излиза... и го извадиха, че и голямо на туй отгоре!
Та за второто, живот и здраве, гласувах "нормално без обезболяване" и същото, във вода... само да не е в някоя селска бара  Mr. Green
Цитирай

При хората, които обичам

Раждах със секцио по медицински показания. Следващия път бих родила секцио по желание. Говорим чисто теоретично - медицинските ми показания няма да изчезнат Laughing
Цитирай

София

Първият път родих нормално без обезболяване. Сега живот и здраве ако всичо е наред пак да е нормално, дилемата ми е за епидуриална ама това да ми е проблема  Mr. Green
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 392 отговора