КАШКАВАЛКИ

  • 29 938
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 243
250 гр кашкавал-настърган
250 гр сирене- настъргано
250 гр маргарин/мас
1 ч.ч. кисело мляко
1бакпулвер
1 ч.л. сода за хляб
около 3 ч.ч. брашно
1 яйце - за намазване
Содата и бакпулвера са загасяват в киселото мляко. Всички продукти се смесват.Оформя се меко тесто - да не лепне на пръстите. Слягаме го в хладилника за 20 мин. След това го нарязваме на 6-7 топки, всяка от които разточваме на кръг с дебелина 1 см и се нарязва като за кифлички. Навиват се на кифлички, мажат се с разбито яйце и се наръсват с каквото имате - ким, мак, сусам.... Пекат се на 180-200 гр около 10-15 мин.
Много са вкусни!!! Heart Eyes

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Супер! Много обичам соленки и разни солени закуски. Ще пробвам!

# 2
  • Мнения: 215
И аз ги правя същите, само че с краве масло.
Свършват за отрицателно време като ги направя в къщи.

# 3
  • Мнения: 4 053
ммм,ето ми закуската за утре Party
благодаря за рецептата Wink

# 4
  • Мнения: 5 873
Рецептата е вече в тефтера!Ще направя още утре!Благодаря за рецептата. Hug

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Днес ги направих, станаха супер.  Peace  До сега се притеснявах да правя кифлички, но от сега на татък ще правя редовно. Даже, ако някой знае рецепта за сладки кифлички, ще го помоля да ми е даде.

# 6
  • Мнения: 506
Мерси за вкусната рецепта, през уикенда трябва да се изпробва задължително.   bouquet

# 7
  • Мнения: 1 640
Преди години съм правила кашкавалки-май по същата рецепта. newsm78
Е,добре,че ми я припомни,мерси!

# 8
  • Мнения: 2 926
Направих ги, даже вече успяха да свършат.Много хубави станаха.Благодаря!

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 113
Благодаря,тъкмо се чудех какво да направя с мас,че имам един буркан

# 10
  • Мнения: 3 647
 Hug
  bouquet Мама ги правеше на времето така
миси за рецептичката

# 11
  • Сливен
  • Мнения: 295
Леле, станаха ужасно вкусни и на външен вид са страхотни. Направих ги с вентилатора на фурната за около 10-15 мин на 170-180 гр. Такъв външен вид - направо не е за вярване, а на вкус са вълшебни. Жалко че немога да кача снимка. Ако има от тях по късно ще пусна.
Благодаря за рецептата, записвам я и аз в тефтера.

# 12
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Момичета, чак ми се приядоха.......

# 13
  • Мнения: 92
Много обичам кашкавалки!Но като не мога да готвя... EmbarassedНалага се да си ги копувам.

# 14
  • Мнения: 243
Много се радвам, че са ви харесали!
Sweet girl: не се отказвай да ги направиш - ще видиш колко е лесно и просто, а резултатът - вкусен! Heart Eyes

# 15
  • Мнения: 910
В събота ще ги пробвам!
Благодаря за рецептата!  bouquet

# 16
  • Мнения: 92
Много се радвам, че са ви харесали!
Sweet girl: не се отказвай да ги направиш - ще видиш колко е лесно и просто, а резултатът - вкусен! Heart Eyes
Може би ще пробвам защото наистина много ми се ядат.Ще пиша дали са ми харесали , но едвали ще се справя.Пак ще тичам до магазина да си копувам готови кашкавалки.И все пак надеждата умира последна. Peace

# 17
  • Мнения: 4 053
кашкавалките много важат,
много са вкусни,а с айрян как влизат Crazy
благодаря за рецептата  bouquet

# 18
  • Мнения: 422
И аз ги правих, но в бързината пропуснах да сложа маргарина и чак когато ги навъртях в тавата се сетих, но ги изпекох и се получиха страхотни.Направих и по точната рецепта с маргарина, но тези без на нас повече ни харесаха.

# 19
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Веднага си записвам рецептичката!

# 20
  • Мнения: 22 867
250 гр кашкавал-настърган
250 гр сирене- настъргано
250 гр маргарин/мас
1 ч.ч. кисело мляко
1бакпулвер
1 ч.л. сода за хляб
около 3 ч.ч. брашно
1 яйце - за намазване
Содата и бакпулвера са загасяват в киселото мляко. Всички продукти се смесват.Оформя се меко тесто - да не лепне на пръстите. Слагаме го в хладилника за 20 мин. След това го нарязваме на 6-7 топки, всяка от които разточваме на кръг с дебелина 1 см и се нарязва като за кифлички. Навиват се на кифлички, мажат се с разбито яйце и се наръсват с каквото имате - ким, мак, сусам.... Пекат се на 180-200 гр около 10-15 мин.
Много са вкусни!!! Heart Eyes

Не ми е ясно защо трябва да стои тестото в хладилник? newsm78 Момичета, всички ли го държахте 20 мин. там?

# 21
  • Мнения: 5 299
Ох, много ми се хапват кашкавалки Cry Последният ми опит беше с милинки, и бяха абсолютен провал Rolling Eyes Нещо сбърках в печенето.
Непременно ще пробвам тази рецепта тези дни. Grinning

# 22
  • Мнения: 243
ЗАЩОТО ИМА МАРГАРИН И ТОЙ ПРАВИ ТЕСТОТО МЕКО ПРИ СТОЕНЕТО НА СТАЙНА ТЕМПЕРАТУРА. ОФОРМАШ СИ ТОПЧЕТАТА, СЛАГАШ ГИ В ХЛАДИЛНИКА И ГИ ВАДИШ ЕДНО ПО ЕДНО.  Naughty

# 23
  • Мнения: 22 867
ЗАЩОТО ИМА МАРГАРИН И ТОЙ ПРАВИ ТЕСТОТО МЕКО ПРИ СТОЕНЕТО НА СТАЙНА ТЕМПЕРАТУРА. ОФОРМАШ СИ ТОПЧЕТАТА, СЛАГАШ ГИ В ХЛАДИЛНИКА И ГИ ВАДИШ ЕДНО ПО ЕДНО.  Naughty

Благодаря за пояснението!  bouquet

# 24
  • Мнения: 1 640
Направих ги най-сетне,чудни са на вкус,топят се,но да си кажа,че не сложих 250,а само 100 грама масло.Не купувам изобщо маргарин , след като прочетох "Черен списък на хран.продукти...".Мерси за рецептата.Лесно и бързо става!

Последна редакция: сб, 10 фев 2007, 01:19 от Къпинче

# 25
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Правих ги преди две седмици, наистина са много хубави!
 labrex , аз ги направих с масло заради детето, но в хладилника не държах тестото умишлено.Много по-лесно ми е да го точа когато е меко, отколкото изстудено.

# 26
  • под тепетата
  • Мнения: 9 291
И моите станаха много вкусни.Децата ги ометоха на момента.Другия път направо две дози  Mr. Green !

# 27
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Направих ги и аз снощи - за първи път в живота си и месих, и точих - заслужаваше си. Супер са!  Hug
Снимка слагам само на това, което остана  Embarassed

# 28
  • Мнения: 3 447
Почти всеки ден ги правя, детето ги омита за нула време  Simple Smile Благодаря   bouquet

# 29
  • Мнения: 422
Ето и моите кашкавалки, без каквато и  да е мазнина/поради разсеянота на готвачаSimple Smile/, както съм написала по напред в темата:
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=22507&AlbumId=72748

# 30
  • Мнения: 356
Момичета, моля за малко помощ Praynig
Досега никога не съм правила кифлички Embarassed
А тези кашкавалки изглеждат превъзходно и много искам да ги направя, само че не знам как да нережа тестото за да го завия на кифличка.
Моля ви да ми обясните как става.Може и на лични.
Благодаря ви  bouquet

# 31
  • Мнения: 243
От тестото откъсваш неголямо топче-колкото топка за голф, например. Разточваш го на кръг с дебелина около 1 см и го срязваш на кръст. Взимаш едната четвъртинка на срязаното кръгче и я завиваш на рулце - от широката част към острата. Laughing

# 32
  • Мнения: 356
От тестото откъсваш неголямо топче-колкото топка за голф, например. Разточваш го на кръг с дебелина около 1 см и го срязваш на кръст. Взимаш едната четвъртинка на срязаното кръгче и я завиваш на рулце - от широката част към острата. Laughing

Благодаря много.То било лесно, ама като няма кой да се сети???? Blush

# 33
  • София
  • Мнения: 1 353
Моето тесто стана едно на гранули.С тази доза брашно стана направо течно, никакъв шанс да се меси, сложих допълнително брашно, но пак не стана гладко, в никой случай не ставаше за точене. Къде обърках?
Направих ги на едни кюфтета и ги изпекох. На вкус биваше, но на вид -никак.

# 34
  • Мнения: 243
Ти, да не би да си разтопила мазнината?????? ooooh!

# 35
  • София
  • Мнения: 1 353
Ти, да не би да си разтопила мазнината?????? ooooh!
Да  Embarassed не трябваше ли ?
Аз си мислех, че от кашкавала ми стои такова на дантела  Embarassed

# 36
  • Мнения: 243
Мазнината - независимо каква е: масло, маргарин, мас, се оставя на стайна температура да се поотпусне и да може да се мачка. След това се смесва с останалите продукти и се оформя тестото......и т.н, и т.н.... Rolling Eyes

# 37
  • София
  • Мнения: 1 353
Благодаря ти!
Аз съм съвсем начинаеща в месенето и още имам поражения Simple Smile Embarassed
Но има и успехи де  Party

# 38
  • Мнения: 6 461
Ще ги пробвам задължително.
  bouquet
Благодаря за рецептата. Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 10 858
Моето тесто стана едно на гранули.С тази доза брашно стана направо течно, никакъв шанс да се меси, сложих допълнително брашно, но пак не стана гладко, в никой случай не ставаше за точене. Къде обърках?
Направих ги на едни кюфтета и ги изпекох. На вкус биваше, но на вид -никак.


И при мен се получи точно така. Не разтопих мазнината /правих с маргарин/. С дадената доза брашно тестото ми стана ужасно лепкаво. Определено си искаше още брашно. Така и не стана меко и гладко тесто. Стоеше си на гранули /може би от самите сирене и кашкавал/, Вкусът разбира се, не беше нещо кой знае какаво, след като се наложи да добавям още брашно...
Аз също не разбирам къде сбърках.
Да не говорим, че изобщо не бухнаха. Може би тр. да се направят с мая newsm78

# 40
  • Мнения: 356
Когато в тестото има кашкавал и сирене няма начин да стане идеално гладко колкото и да се меси.
А иначе и аз сложих още половин чаша брашно.Брашното зависи от големината на чашите.Просто сложете толкова че да не ви лепи на ръцете.
Иначе кашкавалките станаха направо правъзходни.
Определено пак ще ги правя.
Благодаря за рецептата.  bouquet

# 41
  • София
  • Мнения: 10 858
Ако сложа толкова брашно, че да не ми лепне на ръцете - просто тестото ми ще стане като камък.
 Crossing Arms

# 42
  • Мнения: 243
Вивиан, писала съм около 3 ч.ч. брашно, защото никога не отмервам точно 250 гр сирене и точно 250 гр кашкавал, а карам на око. И именно затова, слагам толкова брашно, колкото да не ми лепне тестото. После го прибирам в хладилника, да стегне, защото от топлината в стаята и тази на ръцете мазнината се отпуска и следователно тестото пак ще започне да ти лепи по ръцете. Така че, след като замесиш тестото, го остави да почине на студено за 15-20 минути. После....както съм обяснила и не мисля, че ще има проблеми. Wink

# 43
  • Мнения: 243
Вивиан, още нещо:
Ти, какво разбираш под "Да не ти лепне на ръцете"? Защото става въпрос за меко тесто, което като разточват, да не залепва за точилката, а не за гипсова отливка.  Joy

# 44
  • София
  • Мнения: 10 858
Е именно де - да не залепва, а да е меко.
Както и да е, на мен по принцип ми е трудно месенето, затова и рядко се захващам.
То си личи  hahaha

# 45
  • Мнения: 734
Тези кашкавалки ги сънувам от два дни вече и най накрая с подръчни материали ги навих;) Поради липса на кашкавал сложих моцарела а вместо бакпулвер 2 л. газирана вода, за да бухнат. Маргарина също го заместих с краве масло. Засега се пекат. Преди малко ги нагледах и нямам търпение да ги пробвам.
Вивиан, не е сложно и стават бързо - за 20 мин е цялата процедура по смесване и месене. Аз също съм много зле с месенето а и още повече ме мързи.
Оригиналната рецепта за 3 ч. брашно е акуратна но докато се оформят топчетата и след това да се разточат трябва да ги овалваш лего в брашно за да не залепват и да поръсиш брашно на дъската където точиш. 

Нали се сещате че ако не пиша съм заета с ядене;) Станаха супер само че ги пекох 20 мин, понеже фурната ми е на фаренхайт и ме домързя да изчислявам градуси.
Така ли трябва да са меки вътре?
Имат лека коричка отдолу и отгоре, надуха се, но вътре са доста меки?
Много съм зле с печенето, признавам си.
Сега си ги хапвам с кисело мляко;)

Последна редакция: пт, 02 мар 2007, 23:01 от Jungle

# 46
  • под тепетата
  • Мнения: 9 291
Не може да не са мекички,нали имат кашкавал опссс-моцарела. Да ти е сладко!

# 47
  • Мнения: 4 155
Търсих рецепта за кашкавалки и попаднах на тази. Направих ги, но тъй като не можеш да точа ги направих на топки и ги сложих във формата за мъфини. Станаха фантастични. Само добавих доста повече брашно.

Последна редакция: нд, 05 авг 2007, 18:45 от Stryper

# 48
  • Мнения: 6 015
Супер са

# 49
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Кашкаалките са супер,станаха ни любими вече.Благодаря за рецептата   bouquet

# 50
  • Мнения: 795
Благодаря за рецептата, записвам я!  bouquet

# 51
  • Мнения: 3 537
Аз след малко ще правя тези соленки, само,че замесих тестото  със сирене,че нямах кашкавал.Стана ми много хубаво и мекичко Simple Smile 
Сложих 150 гр сирене
150 гр маргарин
1 бакпулувер+ 1/2 л сода
1/2 л сол
И брашно слагах на око,мисля,че 3-4 чаши някъде.
Мисля като ги направя на кифлички и ще ги поръся половината със ким,а другата половина със сусам,ще ги намажа и със яйце,разбира се Wink

Мерси за рецептата, по късно като се изпекат ще пиша за резултата  bouquet

Само искам да попитам, преди да се наредят  за да се пекат трябва ли да намажа тавичката с някаква мазнина, или не?

# 52
  • Мнения: 3 537
Ето я първата изпечена партида със сусам, другите са със ким,страхотни соленки станаха ,мммммммм  bouquet Датата на апаратчета не ми е сверявана,така,че не гледайте Crazy


Тези са с кима,след малко ще ги слагам в тавичката и пека и тях



# 53
  • Мнения: 48
http://img512.imageshack.us/my.php?image=s4014682ep8.jpg
Малиииииииииии  толкова вкусни изглеждат,че просто не мога да им устоя.Ще бягам до магазина,че млякото ми е свършило и ще се пробвам да ги направя.
До скоро. Rolling Eyes

# 54
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Някой пробвал ли е тези кашкавалки да замеси от вечерта, а сутринта само да ги оформи и пече? Дали ще станат  newsm78

# 55
  • Мнения: 4 155
не вярвам да издържи бакпулвера и содата. пробвай да сложиш суха мая и би трябвало да станат

# 56
  • Мнения: 3 036
Да се включа и аз с няколко въпроса:
1.Трябва ли фурната да е загрята?
2.Тавичката трябва ли да е наваслена?
 EmbarassedДано въпросите  не ви се струват глупави, но всичко което е с брашно ми създава трудност.Да не ви говоря какво става с рецепта -  брашно колкото поеме

# 57
  • Мнения: 48
Вчера ги правих.Много лесно стават и са страшно вкусни.Следващият път ще сложа и парченце шунка вътре.Благодарско за рецептичката.
Да се включа и аз с няколко въпроса:
1.Трябва ли фурната да е загрята?
2.Тавичката трябва ли да е наваслена?
 EmbarassedДано въпросите  не ви се струват глупави, но всичко което е с брашно ми създава трудност.Да не ви говоря какво става с рецепта -  брашно колкото поеме

Аз загрях фурната на 200 и се изпекоха много бързо.
Тавичката намаслих със олио.
Препоръчвам ви да пробвате и да ви е вкусно. Peace

# 58
  • Мнения: 3 036
Porsha[img][http://www.party-service-kris.com/files/115455267146873.jpg/img]Благодаря за рецептата.Дано с мойте скапати ръце съм успяла да включа букета.Има само един проблем.Че няма да се отърва от сега нататък.Благодаря еи на другите в темата.  bouquet

# 59
  • Мнения: 1 951
Изпробвах ги най-сетне, страхотни са!

# 60
  • София
  • Мнения: 60
Направих ги и станаха много вкусни!Благодаря за рецептата!

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Само да попитам кашкавалът към тестото ли се слага или като се завиват кифли1ките? Благодаря

# 62
  • под тепетата
  • Мнения: 9 291
Към тестото,действай и няма да съжаляваш  Wink

# 63
  • Мнения: 6 015
  smile3508 Престраших се да ги направя, в момента са в хладилника, нали трябва да стоят 20 минути, следмалко отивам да ги разточвам, ще снемам и ще показвам какво се е получило после, стига да мога да намеря сайт в който да кача снимките че bgphoto.net вече не работи...  hahaha

# 64
  • Мнения: 11 607
Преди време бях помолила тук в готварския форум за нещо лесно,което е подходящо за пикник и lst  ми ги препоръча, тя пък ги научила от друга мама от форума и така...Наистина са страхотни, правих ги с и без мазнина и повече ни харесаха без мазнина......Препоръчвам ги!

# 65
  • Мнения: 6 015
Да, като чели са по- добри без мазнина  Peace и на мен така биха ми харесали повече, но другият път ще ги направя без мазнина.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Тия рецепти за тестени вкусотии са ми слабост  Blush.
Ще се пробва задължително  Peace.

# 67
  • Мнения: 6 015


Това са моите кашкавалки, много добре не съм издокарала формата да е като кифлички, но пак стават. Мисля че другият път ще понамаля мазнината....определено тази  дадена в рецептата е доста...и стават доста мазнички.  Joy

# 68
  • Мнения: 11 607
Ето я рецептата,която ми предложи Лст- Рецептата за кашкавалките

# 69
  • Мнения: 6 015
Ехх...ехх...еххх и в крайна сметка на кого е рецептата Мамо Цоцоланке???
Тук в темата е тази...
250 гр кашкавал-настърган
250 гр сирене- настъргано
250 гр маргарин/мас
1 ч.ч. кисело мляко
1бакпулвер
1 ч.л. сода за хляб
около 3 ч.ч. брашно
1 яйце - за намазване
Содата и бакпулвера са загасяват в киселото мляко. Всички продукти се смесват.Оформя се меко тесто - да не лепне на пръстите. Слягаме го в хладилника за 20 мин. След това го нарязваме на 6-7 топки, всяка от които разточваме на кръг с дебелина 1 см и се нарязва като за кифлички. Навиват се на кифлички, мажат се с разбито яйце и се наръсват с каквото имате - ким, мак, сусам.... Пекат се на 180-200 гр около 10-15 мин.
Много са вкусни!!! Heart Eyes

А ти ми даде тази...
Всичките рецепти , които ти предлагам да тук от форума събирани и издържали на вкуса на мето семейство.Дано ви харесат и приятен пикник.
Кашкавалки
250 гр кашкавал-настърган
250 гр сирене- настъргано
250 гр маргарин/мас-аз ги правя без мазнината
1 ч.ч. кисело мляко
1бакпулвер
1 ч.л. сода за хляб
около 3 ч.ч. брашно
1 яйце - за намазване
Содата и бакпулвера са загасяват в киселото мляко. Всички продукти се смесват.Оформя се меко тесто - да не лепне на пръстите. Слягаме го в хладилника за 20 мин. След това го нарязваме на 6-7 топки, всяка от които разточваме на кръг с дебелина 1 см и се нарязва като за кифлички. Навиват се на кифлички, мажат се с разбито яйце и се наръсват с каквото имате - ким, мак, сусам.... Пекат се на 180-200 гр около 10-15 мин.
Много са вкусни!!! Love
Правих ги без маргарина и без мас и бяха по хубави.
http://bgphoto.net/photos/22507/o633081966589423750.jpg


Мисля че и двете рецепти са еднакви...няма разлика между тях, или и двете мами са приятелки, или едната е откраднала рецептата от другата.... Незнам как е станало, но кашкавалките са си страхотни, а за мазнината ще я слагам на око вече.....

# 70
  • Мнения: 243
Рецептата я пуснах аз. Тя е копната и със "слягаме", вместо "слагаме", но това няма никакво значение. Много се радвам, че са ви харесали кашкавалките, макар че напоследък с тази ценова надпревара на сиренето и кашкавала излизат малко солено Mr. Green

# 71
  • Мнения: 422
Точно така, Сладко и Солено.От тази тема откраднах рецептата/мислех да ти се накарам едно хубаво, защото досега не ме бяха обвинявали в кражба/, НО! пък от друга страна ти е простено , още си малка, ще пораснеш, има много още да учиш, а и ми харесва желанието ти да кулинарстваш.Напоследък младо момиче да домакинства не съм срещала, то и сред моите връснички няма готвачки.Копнала съм си я от тук, и когато мога да дам линк към темата от която съм си копнала рецептата го правя,  но не винаги търсачката работи, но моя кулинарен бележник е винаги на линия, а и съм пояснила, че рецептите са събирани от форума.Ето как изглеждат моите кашкавалки, че стария линк е невалиден:
http://img72.imageshack.us/my.php?image=o633081966589423750ef6.jpg

# 72
  • Мнения: 6 015
lst Съжалявам че те обвиних в кражба...Извинявам се, не би трябвало аз да ти правя проблеми за рецепта която не е моя.....просто исках да покажа на мама Цоцоланка че рецептата към която ми даде линк и тази от самата тема са еднакви...в крайна сметка на когото и да е рецептата за  кашкавалките е страхотна... Още веднъж се извинявам lst...   bouquet  Hug

# 73
  • Мнения: 11 607
Не бях правила скоро кашкавалките.....

Замесих в хлебопекарната, аз съм си приспособила рецептата за повече хора.....Слагам повече от 1 кофичка кисело мляко, измивам после кофичките с прясно мляко и НЕ слагам никаква мазнина....Когато са топли....са толкова изкушаващи......и вкусни! Благодаря, Порша!

КАШКАВАЛКИ

# 74
  • Мнения: 314
Аз също ги направих , но изпуснах бакпулвера  въпреки това станаха много меки и хубави ,Сполучливи и лесни ,за което благодаря за хубвата рецепта .Малко поизмених рецептата ето така :
150 гр.сирене
150гр кашкавал
125 гр.маргарин
1 ч.ч кис .мляко
1ч.л сода
3ч.ч брашно
и яйцето за намазване
Според продуктите които имах ,но въпреки това резултатът беше страхотен

Общи условия

Активация на акаунт