Бременност и агресия

  • 3 125
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 175
При мен не отшумяха след първите месеци!!! И до сега съм страшно зла когато разни хора се държат неподобаващо - идиоти шофьори, зли продавачки и всякави подобни твари...

Даже ми се беше случило като се разхождахме със сестра ми и племенника /който беше на 6 месеца/ да сритам задния калник на един таралясник, който даде на заден на кръстовище при зелен сигнал за пешеходците на зебра!!!! Сещате се, че в този момент пресичахме с количката и щеше да ни отнесе ако се беше засилил малко. Сестра ми му се развика, а аз налетях на бой, както съм си с корема....

# 16
  • Pb
  • Мнения: 1 183
 Joy оф, значи не съм била само аз така. Добре, че е тоя форум, иначе отдавна щях да се примиря със съдбата си на полудяващ човек...

# 17
  • Мнения: 1 174
 Laughing И аз бях много нервна,особено през 1-вия месец и съвсем преди раждането,но до бой не съм стигала, Winkвъпреки че много му се ядосвах.
А тии... е, щом не си го изяла след оплождането (като една богомолка),разминало му се е! Wink
Пожелавам ти лека и спокойна бременност,а на таткото да разбира състоянието ти и да прощава! Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 35 941
Нормално е!
И аз правех така - причината е в по-голямата чувствителност и емоционалност на характера.
По време на бременност това се засилва.
Има хора които нищо не ги трогва - има и  такива, които и най-малкото нещо ги ядосва, притеснява и смущава. Аз съм от вторите.
Моят мъж в такива случаи ме прегръща силно и докато не се разплача или разсмея  не ме пуска, като не спира да ми говори:,, Спокойно, спокойно..." Накрая започвам да се смея - това е нещо като моментен емоционален срив и объркване на чувства и емоции.

# 19
  • Мнения: 113
И аз до  четвъртия месец бях сякаш в пубертета.Постоянно ме дразнеха всички и всичко.Виках за най-малките неща.Не знам как са ме изтърпяли хората около мен EmbarassedНо все пак това са хормони и дано близките и приятелите ти го разбират, и не ти се сърдят Peace

# 20
Ами на мен ми остават 6 седмици до раждането и чувството на спокойствие и щастие от факта че съм бременна изчезват с всеки изминал ден. Непрекъснато съм тъжна и не виждам смисъл в живота. (колкото и изтъркано да звучи това). С всички се карам и най-малкото ме обижда. Нещо като следродилна депресия преди раждането...

# 21
  • bulgaria
  • Мнения: 309
mama21 дай да им уредим групово оплакване на тия неразбрани татковци. newsm12....лошото е,че най-вероятно задружно ще решат, че жените сме пълни кукувици и толкоз smile3515 ама пък и аз да си призная експлоатирам го татито до дупка Mr. Green щом е толкова неразбран ще ми тича по свирката smile3508 smile3521

# 22
  • bulgaria
  • Мнения: 309
drag4eto  ама мила, ти не си ли чувала за предродилна депресия. кажи на таткото да е по внимателен и си мисли какво малко буболече ще гушкашМ№

# 23
  • Мнения: 683
Определено и мен ме избива агресия понякога smile3515, но още не съм посягала на таткото, но тон определено му повишавам отвреме навреме, без да има сериозна причина.
Нормално е,няма как...
Лека бременност  Hug

И аз така - мърморя за всичко, все съм недоволна...Добре, че е търпелив  Sick

# 24
  • Мнения: 7 418


И аз така - мърморя за всичко, все съм недоволна...Добре, че е търпелив  Sick
   Едно е да мърмориш,друго си е да си агресивен!
   И аз бях доста по-агресивна по време на бременността ми,не и с таткото.......С околните обаче много!Не се давах да ме нападнат---нападах първа!Карах се,търсих ред и справедливост,подгонвах бавещи се.....Бях по-агресивна в смисъл и по-активна също!Работих почти до последно,посещавах разни курсове......
    Предполагах,че съм така,защото съм бременна с момче и по-вече мъжки хормони играят в мен.Оказа се истина!
    Думата става обаче за истинската агресия,а не и за каквато и да е друга емоционална промяна!
   

# 25
  • София
  • Мнения: 3 064
Ха! Моя колежка психолог направи навремето дипломна работа на тема "Бременност и агресия", беше бременна по това време. И резултатите от изследването наистина бяха, че има връзка, макар и не много силна!

Аз лично пък бях изключително търпелива по време на бременността, странно... Само в (гр)адския транспорт гледах много лошо, ако не ми отстъпят място, но пък избягвах да го ползвам.

Общи условия

Активация на акаунт