Грипна пандемия 2006 - 2007 Особености и "ЕКСТРИ"

  • 29 874
  • 229
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2
синът ми се събуди в понеделник сутринта с Т38.4.След преглед с педиатър се указа че е грип.Няма хрема но често кашли.Лекарствата които приема са за Т и сиропче Риско за кашлицата както и исоприносин.Вчера вече няма Т.но явно че вируса не ни е напуснал защото тази сутрин дъщеря ми е Т37.6

# 16
  • Хасково
  • Мнения: 726
При сина ми кашлицата е от 3 месеца,
без температура,без хрема,и кипи от енергия,
водила съм го на 100 изследвания,и на всичките резултата е един-здрав newsm78
пил е :Кларитин,
           Димекс,
           Проспан,
           Клацит,
           Зиртек,
           Вентолин......продължава да кашля,а и по никакъв начин не се променя Thinking
 
що е то?
сина ми беше така преди 2 години, кашля по3-4 пъти дневно 20-25 дни без нищо друго и тогава по наше настояване му направиха снимка, защото според няколко лекари бил здрав. Оказа се вирусна бронхопневмония.

# 17
  • Мнения: 4 053
Оказа се вирусна бронхопневмония.


не сме правили снимка,защото гърдите казват,че са му чисти

# 18
Дъщеря ми една седмица е болна и неможе да се оправи ooooh! Вместо да се подобрява тя става по-зле все си седи на 37,6 градуса температура, а вчера ми вдигна 38,5 Sad Този грип е много гаден всеки втори е болен baby_neutral

# 19
  • Мнения: 647
Дъщеря ми също е болна от грип вече 5-ти ден CryВдига нон стоп температура до 39,5 С която сваляме за максимум 2-3 часа.Пие антибиотик , но вместо подобрение получи ужасна суха кашлица и хрема.Днес е първия ден в който се събуди без температура /и все още няма/ като се има пред вид че снощи имаше до 4.00 часа. Днес ще я водя отново на лекар.Имам опасения да не се окаже пневмония. При някой от вас случвало ли се е толкова дълго с такава висока температура? Cry

# 20
  • София
  • Мнения: 1 546
Ние миналата седмица бяхме 5 дена с Т. Обилна задна хрема със зеленикав цвят. Изледвахме секрет и....Вета хемолитичен стрептокок. Сега почна АБ. Но наред с това направихме и спазъм...сега е по-добре но от тази сутрин нещо носът му пак потича. ooooh!

# 21
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Mecho Pyx
Цитат
При Иво протече по следния начин: без никаква температура.Първата седмица му давах сироп за кашлица-беше суха, гърдите му бяха чисти, нямаше хрема.Втората седмица -запушен нос
бистри секрети) и по-силна кашлица, леко зачервено гърло, чисти дробове.Лекарката изписа Суметролим-5 дни.Никакъв ефект, влоши се.Появиха се хрипове в гърдите, по-сериозни сополи и педито изписа АБ-Фромалид.Пи го 5 дни и беше доста по-добре, но не съвсем и педито изписа 2ри АБ като опашка на първия.След 2 дни вече беше добре.През цялото време Иво нито веднъж не вдигна температура, беше весел и имаше апетит.

От Казаното от всички вас, личи че правилно сме отбелязали "Екстрите" и опасностите при този последен (засега) Грип, като добавка от вас включвам и силно Главоболие и опасност от постепенно и незабелязано преминаване във Вирусна пневмония!

 - Предполагам че има полза от такава РУбрика, и при следващ Грип, пак ще обменяме опит за разкриване на "Екстрите" и "Физиономията" му. Peace

# 22
  • Мнения: 1 089
И ние вече 5 ден се опитваме да го преборим този вирус. До днес  качваше до 38,8 и трудно я сваляхме под 38. Днес от сутринта поддържа 37,1-37,2. С ужасна хрема и кашлица.
А някой успял ли е да го пребори без АБ?

# 23
  • София
  • Мнения: 2 181
И аз да се разпиша в темата.От петък сме болни и тримата.Малката е със сополи и с нищо не мога да и отпуша носа,кашля много яко.Вчера бяхме на лекар и гърдите са и чисти.Прати ни на изследване в центъра по вирусология,тъй като тя от 1 месец все си покашля.Слагана и е и ваксината ДТК и докато станат резултатите съм на тръни.Довечера почваме АБ.

# 24
  • Мнения: 5 140
 

  - То "Екстрите" при сегашния Грип са: липса на висока Т. - обикновено е около 37.5 - 38С, като по този начин боледуването се проточва 1 - 2 седмици, вместо да приключи за няколко дни.
 - И най-характерния - Дразнеща, Суха и много упорита ларингеална кашлица, която понякога бавно се спуска надолу по бронхите в белите дробове.






И тук е момента и мястото да попитам какъв сироп за кашлицата може, става въпрос за мен, тъй като вече се влача така близо 3 седмици. Сега в момента кашлям като магарица. Пих Мукосолван (гола вода за нищо не става този сироп), Синекод.

# 25
  • София
  • Мнения: 9 853
Голямата ми дъщеря имаше три дни Т,която не падаше под 38,пиеше АБ Фромилид.На третия ден и направих снимка-оказа се бронхит,а я бяха слушали трима различни лекари и всички казаха,че гърдите и са чисти.Нямаше никакви други симптоми,освен леко червено гърло.Изписаха и Аугументин и на третия прием температурата спадна и детето "живна".
Сега е болна малката ми дъщеря и отново се повтаря същия ад-висока Т,леко червено гърло,но този път и постоянно хъркащо носле ,без да изтичат сополи.изписаха ни оспамокс,пие го от снощи,а е вече трети ден с Т.Иначе е неестественно жизнена и въобще не сяда,освен като вдигне много висока Т.Снощи вдигна 39,5.Дано вече започне да се оправя. Praynig

# 26
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 586
   Сани  в четвъртък през ноща вдигна 39.1 Т.В петък веднага я заведох на хомеопат и от събота сутринта е без Т.Появи се оба4е много лоша дълбока кашлица-незнам точно как да я опиша и от нея от време на време повръща-дави се.От вчера има и прозрачни воднисти сополи.
   Бебе сияна е с гноина ангина и се надяам да я размине грипа,защото ще и дойде много.
   На всички бързо оздравяване!

# 27
  • София
  • Мнения: 551
Започна от нищото(вчера),изведнъж с влажна кашлица (става въпрос за големия ми син 6г и 6 м.).Днес вече е суха ларингеална кашлица,доста мъчителна.Норамална температура,няма хрема.
Утре сме на лекар.
Бяхме на лекар.Оказа се ларингит.Кашлицата е ужасна и стана по-зле.Няма температура.
Доктора изписа Оспамокс,сироп Перитол и вит.С

# 28
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
sineo4ka
Цитат
тъй като вече се влача така близо 3 седмици. Сега в момента кашлям като магарица. Пих Мукосолван (гола вода за нищо не става този сироп)
- А Панадол или друго парацетамоло-съдържащи - температуропонижаващи, пила ли си?
 - Отпадналост, слабост?
 - Сърцебиене?

# 29
  • Мнения: 5 140
sineo4ka
Цитат
тъй като вече се влача така близо 3 седмици. Сега в момента кашлям като магарица. Пих Мукосолван (гола вода за нищо не става този сироп)
- А Панадол или друго парацетамоло-съдържащи - температуропонижаващи, пила ли си?
 - Отпадналост, слабост?
 - Сърцебиене?


Парацетамол или Нурофен, редувах.
Витамин Ц плюс едно антистенокардинче.
Само снощи ми беше засилено сърцебиенето.
Отпадналост на моменти не постоянно.

Общи условия

Активация на акаунт