Миома

  • 11 745
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 269
Мили мами,откриха ми миома преди година и половина -33мм,сега е 87мм!Какво да правя?Дайте идеи!Имам дете на 12г,искам още едно ама тази миома пречи на десния ми яйчник и ,,,,,трудна работа! Rolling Eyes
Дайте съвет,че съм много объркана! Confused

# 1
  • Мнения: 1 497
Говори с лекар- гинеколог за предпочитане.

# 2
  • Мнения: 1 269
#Bad Talk Ами от много лекари та ----напълнявам от оргаметрила,от дуфастона ми става лошо,единия лекар каза,че е намаляла,а вчера правих скенер на малкия таз и се оказа,че е 80мм вече!!!!!!! Cry Тоест двойно!!!!!!! #Bad Talk На 36г. съм .Ако ме оперират да ме осакатят,не дай си боже!! #2gunfire
Побърквам се !Та за това ако някой нещо знае ,моля кажете! Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 1 497
Разбирам притесненията ти. Точно затова ти казвам да отидеш при специалист. Просто кой от нас може да отговори на опасенията ти "да не ме осакатят"? Никой. Може би не попадаш на специалисти. Доколкото ми е известно миомата се третира успешно, но това е всичко, което зная.

# 4
  • Мнения: 1 269
Благодаря ти Теодора!Търся по-добър лекар,че много баби хилаво бебе,,,ама и една свястна баба да има поне!  love001   animal037

# 5
  • Мнения: 1 497
Пусни една тема в дир-а. Там четат и пишат повече момичета. Ще те насочат към някой добър специалист.

# 6
  • Мнения: 6 877
Оперираха ме преди 4 години и половина от миома, която беше с диаметър 10 см и беше в кухината на матката, имах и поликистозни яйчници в допълнение... Лечението е само оперативно. На мен ми запазиха всичко, въпреки че операцията беше доста тежка и продължи почти 4 часа и пак казвам възела беше вътре в матката. Бях още на 26 години!!! Цикъла ми сега си е нормален и се опитвам да забременея.
УСПЕХ!

# 7
  • Мнения: 1 612
Здравей pazzza!
Според мен трябва незабавно да се подложиш на операция. Иначе рискуваш живота си. Дано не те плаша, но положението няма да се оправи с чакане. Просто трябва да се оперираш и след това да мислиш за други работи.
Сигурна съм, че не всички доктори са некадърни. Потърси някой който е добър и всичко ще се оправи.
Стискам ти палци!

# 8
  • Мнения: 1 269
Благодаря ви за съветите и за подкрепата! Flowers Rose
Страхувам се от операция,не крия! Thinking
А бихте ли споделили какви операции имате пред вид?Една лекарка ми препоръча чрез лазер в София,аз съм в Пловдив не това е проблема обаче! ooooh!
На 08.февруари съм на добър лекар в Пловдив и майка ми която е лекарка,но с друга специалност ще дойде с мен и тогава ще взимаме някакво решение! :clover
Въпросния лекар е д-р Дренски,възрастен и прочут ! Thinking

# 9
Здравей Pazzza,

Аз съм оперирана от миома преди три месеца. Моята беше от най-гадните - интрамурална т.е. в стената и към кухината на матката, 5 см. От цялото си сърце съм благодарна на доц. Николай Доганов от Майчин дом, София. Той е един от най -големите специалисти в тази област. Още щом ме прегледа беше категоричен, че е необходима операция. Според мен задължително трябва да се консултираш със специалист.

# 10
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Аз съм пред съЩата дилема....
на мен ми пратиха този сайт, www.vilcacora.com
Сестра ми разпитала в Бя и и казали 4е има излекувани..., Странно ми е оба4е  , 4е тук изобЩо не са известни...

# 11
  • Мнения: 6 877
Топи и защо са те оперирали като е само 5 см?
Моята беше същата, само че 10 см , също вътрешна , имах и кисти..

# 12
Здравей Росита,

Защото разположението на миомата беше неблагоприятно. Казаха ми че притиска тръбите. По време на операцията са махнали и киста от десния яйчник.

# 13
  • Мнения: 46 434
Цитат на: topi
.......Моята беше от най-гадните - интрамурална т.е. в стената и към кухината на матката, 5 см. ......


И аз имам такава, но не ми казват нищо за операция. При заради това, че притиска тръбите ли ти я махнаха? А ако не нараства налага ли се операция?

# 14
  • Мнения: 46 434
Цитат на: sl
Аз съм пред съЩата дилема....
на мен ми пратиха този сайт, www.vilcacora.com
Сестра ми разпитала в Бя и и казали 4е има излекувани..., Странно ми е оба4е  , 4е тук изобЩо не са известни...


Аз съм малко скептично настроена към такива работи, но майка ми пи от тези билки и избегна операцията. Аз не мога да кажа дали действат, но е факт, че при нея стана. Тя имаше миома, колкото 6 месечна бременност и растеше. Препоръчах го на още една мама от форума и при нея подейства, но аз още не съм решила да започна. Водят се Миома 1-ва част и Миома 2-ра част, за около 40 лв., в аптеката казват по какъв ред се пие.

Общи условия

Активация на акаунт