козметика за новороденото?

  • 2 270
  • 58
  •   1
Отговори
Здравейте, съвсем скоро очаквам първото си бебе и не зная каква козметика ще е най-подходяща за него. Трябва ли да използвам хидратиращ крем и масажно олио едновременно и в каква последователност? Ще се радвам да ми препоръчате някаква конкретна марка бебешка козметика. Благодаря1 newsm78

# 1
  • в центъра
  • Мнения: 445
Олио се ползва в началото, а крем като поотрасне малко. Ние все още сме на олио, но възнамерявам като приключа с последната опаковка да премина на мляко. Аз лично ползвам Buebchen, мога само да я препоръчам.

# 2
  • Мнения: 5 393
Ползвах Клоран и Бюбхен-доволна съм и от двете марки Peace След баня мажех с бебешко олио, мляко не съм ползвала.След 7мия месец спрях да го мажа.

# 3
  • Мнения: 1 043
Аз ползвам козметиката на Бюбхен и съм много доволна.За къпането-душ-гел за тяло и глава,а за след баня-олио за тяло Peace

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 973
От самото начало гел за измиване на Мустела. Олио не съм ползвала, но я мажа с хидратиращо мляко пак на Мустела. Също и витамин бариерния крем против подсичане и др. Въобще от продуктите на Мустела съм изключително доволна !!!

# 5
  • Мнения: 9 481
Аз а после и бебо ползваме Mustela. Лично на мен не ми харесва олиото -остава по дрехите, а и е по-добре хидратантен крем-той именно прави кожата еластична, а не "мазното".
Мустела си имат пълна гама и до ден днешен я ползвам за бебо и съм изключително доволна...а и е мн икономична-до момента /година и месец/ при ЕЖЕДНЕВНО къпане/мазане съм използвала 2 шампоана /500мл всеки за тяло и глава спец за новородено е/ 3 хидр. крема /по 300мл са те/, и съм взела крем за лице за студено време.
Леко раждане и здраво и усмихнато бебе Wink

# 6
  • Бургас и някъде на изток в Лондон
  • Мнения: 147
В началото ползвах козметика на Бюбхен но малката се изрина и сега сме на Мустела страшно съм доволна  Peace Peace и съжалявам че не започнах от самото начало с нея.До като бях бременна  и аз ползвах Мустела .Леко раждане и супер сладко бебече ти желая Hug Hug

# 7
  • Мнения: 4 668
От както е роден синът ми , до днес сме само на Мустела  Peace
Много съм доволна .
ЧИКО също е много хубава козметика  Hug

Бюбхен определено не я харесвам , носи и се име , но това , че е масово разпространена и сравнително евтина не я прави хубава . Смятам , че е абсолютно посредствена даже !
Бяха ми подарили , но така и не я използвах  Confused

Пред Бюбхен определено бих избрала Нивеа  Peace

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Бюбхен Нивея

# 9
  • Мнения: 2 159
Бюбхен Peace

# 10
  • Мнения: 1 382
Съвсем в началото използвах зехтин за мазане на тялото(преварен), а след това като свърши започнах с Бюбхен олио Simple Smile Но само докато свършиха студените месеци мазах Simple Smile

# 11
  • Мнения: 5 362
В началото ползвах зехтин,а по-нататък Нивеа.

# 12
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
От самото начало гел за измиване на Мустела. Олио не съм ползвала, но я мажа с хидратиращо мляко пак на Мустела. Също и витамин бариерния крем против подсичане и др. Въобще от продуктите на Мустела съм изключително доволна !!!

Ша кажеш, че аз съм го писала това  Mr. Green
Бебка се роди в големите жеги и просто беше немислимо да я мажем със зехтин, за това започнахме с Мустела и не съжалявам, до ден днешен е така. Каквото и да е купувам на Мустела.

# 13
  • Мнения: 832
В началото, до 3 месеца, го мажех с преварен зехтин, след това взех олио на Бюбхен, той се обрина от него и от тогава, до сега с млякото на Нивеа.

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Използвам само козметика на Мустела много ама много съм доволна.
Само в началото мазах малката със зехтин екстра върджин защото кожата и беше много суха.  Peace

# 15
  • Мнения: 59
да се включа и аз-скъп ли етози хидратиращ крем на Мустела

# 16
Отгледах първото си дете в германия, където имат много негативно отношение към козметиката за бебета (въпреки че повечето качествени продукти са произведени от немски фирми). Според педиатрите трябва да се започне с козметиката колкото се може по-късно. В началото може да се полчва ча телцето студено пресован зехтин, изварен на водна баня.
Химикалите в продуктите за деца могат да предизвикат алергична реакция (знам го от собствен опит... докарахме си тежка екзема на бебчо от бебешки сапун и ни забраниха до годинка да го къпем със сапун или шампоан). Така че по-добре е да се внимава. Наблюдавай внимателно кожата, след като употребиш някакъв продукт.

Иначе Бюбхен са страхотни!!!

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 260
Chicco  Peace

# 18
  • Мнения: 9 481
Естествено би трябвало цените да са еднакви на всякъде, обаче нали сме в БГ...
Намирала съм ги на различни цени според "политиката" на аптеката #2gunfire
Аз ги взимам по 15лв и некви ст. хидр. крем, а около 17лв /ако не ме лъже паметта/ шампоана.

# 19
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Мустела, Себамед и Клоран. Най- доволна съм от Себамед.

# 20
  • Мнения: 554
Аз също съм много доволна от МУСТЕЛА.
Ползвам измиващият гел от раждането на дъщеря ми и чак сега свърши. Витаминният крем против подсичане е страхотен, също го ползвах.
Скъпа козметика е, но си струва парите
Мисля, че крема беше около 8лв, а гелът около 17, но се ползва дълго и се изплаща.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 160
Bubchen Peace Първо започнах с олиото, понеже кожата на Хриси беше много суха в началото. После минах на мляко

# 22
  • Мнения: 1 272
Препоръчвам ти медицинска козметика - Мустела, Себамед. Все пак става дума за бебето и така поне ще си малко по-спокойна че манават по-строг контрол за качество.
Лично аз мажа бебето си от първия ден до сега с Мустела и съм доволна. Имат решения за всякакви ситуации.

# 23
  • Мнения: 999
Аз ползвам козметиката на Бюбхен и съм много доволна.За къпането-душ-гел за тяло и глава,а за след баня-олио за тяло Peace
и ние сме така, само че вече не използваме олиото, а млякото на Бюбхен.
препоръчвам ти Бюбхен, много е добра и не е от най скъпите. Peace

# 24
  • Мнения: 439
За сега мажа с преварен зехтин

# 25
  • Мнения: 2 807
От детската серия на Нивеа определено НЕ съм доволна.

Ползвам Бюбхен - имаме почти всички продукти, децата я понасят добре, а това е най-важното  Wink
Редувам олио и мляко.

Мустелата излезе на пазара малко преди да се роди Ива - консултирах се с педиатърката, но тя каза, че е за Бюбхен. А и тогава масово се използваше предимно Бюбхен.
За Мони вече не съм я питала - имам прекрасен и дългогодишен опит с "нашата" детска козметика.  Grinning

Първите 1-2 месеца обаче съм ги мазала с преварен на водна баня зехтин.

# 26
  • Мнения: 4 621
Бюбхен и Мустела Peace

# 27
  • Мнения: 5 140
Бюбхен.

# 28
  • Мнения: 5 026
Само на Бюбхен

# 29
  • Мнения: X
Нивеа и Авент ми беше купила свекърва ми, докато аз бях в болницата. В последствие ползвах и двете, и бях доволна и от двете. Авента ми мирише страхотно.

# 30
  • Мнения: 1 877
И за двамата ползвам Бюбхен

# 31
# 32
  • Мнения: 231
Бюбхен. Peace

# 33
  • Мнения: 1 555
Мустела !!!!!!!!!!  Peace

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Първите 2 месеца бяхме на Авент-олио,шампоан и сапун.След това минах на Бюбхен-олио/от лятото мляко/ и душ-гел за коса и тяло.

# 35
  • Мнения: 1 146
И аз препоръчвам Бюбхен.
Но първите два месеца след баня я мажеш с преварен зехтин.

# 36
  • Мнения: 1 081
SANOSAN! След неуспешните опити с Bubchen, Chicco i Nivea-много съм доволна. Рядко се намира, немска серия е, не много ароматизирани, но с някакви специални хипоалергични добавки, и за малки бебета е много подходяща. На цената на Bubchen e.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 820
Аз ползвах Бюбхен.
В началото го мажех със зехтин до към 3 месец,след това с млякото на Бюбхен още няколко месеца,а от 10-я месец спрях да го мажа.

# 38
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Използвам основно козметика на Мустела. В началото я мажехме с преварен зехтин и нямах никакви проблеми. Много добре и действаше на кожичката. НО след това определно заложихме на Мустела.Чувала съм, че към козметиката на Бюбхен има много алергични деца и не съм рискувала с нея.

# 39
# 40
# 41
  • Мнения: 942
SANOSAN! След неуспешните опити с Bubchen, Chicco i Nivea-много съм доволна. Рядко се намира, немска серия е, не много ароматизирани, но с някакви специални хипоалергични добавки, и за малки бебета е много подходяща. На цената на Bubchen e.
PeaceИ аз съм много доволна от Саносан

# 42
  • Мнения: 429
Мустела! От подаръци съм пробвала Бюбхен и Чико - не могат да се сравнят по качество с Мустела. Ползвала съм и едно кремче на Нивеа - в голяма кутия, лек, хидратиращ крем. Той също беше добър. Но, отговорът ми е Мустела, продължавам да я използвам за детето.

# 43
  • Мнения: 658
Аз все още ползвам Seba Med и съм страшно доволна от олиото - с него мажа дупето винаги след акане, ползвм го и за цялостно намазване след баня. Успешно ползвам още сапуна и гела за вана (вместо шампоан), както и Extra Soft крема за намазване на лицето преди излизане навън. В началото ползвах и лосиончето, но не видях много-много смисъл от него при положение, че имах олиото.
Успешно раждане Peace

# 44
  • Мнения: 948
От началото до сега използвам козметиката на Бюбхен.Доволна съм. Peace

# 45
  • Мнения: 2 309
От Бюбхен съм НЕдоволна,детето ми се изрина цялото...минах на АВЕНТ-лосион за тяло и шампоан...малко по-скъпа козметика е,но си заслужава Peace
В доста книги прочетох,че олиото не е препоръчително за новородени!
Но това може и да са поредните спекулации...кой знае!?

# 46
  • Мнения: 189
аз купих на Себа Мед-ползвам за мен и съм доволна Peace а сега и за бебо

# 47
  • Мнения: 2 897
Използвам само козметика на Мустела много ама много съм доволна.
Само в началото мазах малката със зехтин екстра върджин защото кожата и беше много суха.  Peace


Така правех и аз Peace
Мустела ползваме и ние.Много съм доволна.

# 48
  • Мнения: 216
От началото до сега използвам козметиката на Бюбхен.Доволна съм. Peace
И ние така!

# 49
  • Мнения: 151
Аз ползвам Бюдхен и съм много доволна.

# 50
  • София
  • Мнения: 3 271
От началото до ден днешен използвам козметиката на POUPINA - много съм доволна  Peace

# 51
  • Мнения: 683
Използвах Пенатен. Peace

# 52
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Момичета тази темичка беше страшно полезна за мен , моето момиче е вече на шест но се замисляме вече за второ и съм позабравила тези подробности , аз използвах бюбхен преди време , но това за преварения зехтин не съм знаела , сега сестра ми чака бебе и ще ползваме това , а може ли някои по подробно да опише това за зехтина , какъв трябва да бъде и как точно се преварява и колко време след това може да се ползва след като се обработи така.Благодаря много на всички предварително.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 260
Преварява се на водна баня 15/20 мин.

# 54
  • Мнения: 339
Mustela, Seba Med-от специалисти знам, че е добре поне до 3 месл да се използва само медицинска козметика за бебчето-олиото е ПОЧИСТВАЩО средство, може да  се използва и за масаж, но не прониква в кожата и не я хидратира, за това се използва хидратиращ лосион, мляко и т.н.

# 55
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
В началото и аэ маэах бебчо с преварен эехтин и после преминахме на Пенатен Peace

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Бюбхен гел за измиване от глава до пети и от 7-мия ден мляко на Бюбхен Traum Milk, защото синът ми е алергичен към олио независимо от фирмата производител  Confused

Последна редакция: ср, 17 яну 2007, 12:57 от Peppita

# 57
# 58
  • Мнения: 166
Аз лично,като се роди моето бебче го мажех първите един два месеца с преварен зехтин.След това,а и до сега ползваме козметика само на Бюбхен и Мустела! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт