Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Варна

Мнения: 950
Бебчето ми в момента е на 4 месеца, т.е. 135-те дни болниен изтекоха и през месец декември получавах майчинство. За остатъка до 315 дни тряба да ми се исплаща 90% от заплатата. Подадох декларация+копие от акта за раждане за това нещо в работата, а финансовата служба ми търси болничен лист (педиатърката ми каза, че няма право да ми издава такъв). За в момента няма да ми изплащат тези пари, та затова въпроса ми е какво да правя (ако може и с най-малката подробност, че вече ме ядосват финансиските) и в какъв документ е описано. Благодаря ви предварително.
Цитирай

София

Мнения: 109
   Съгласно чл. 45 от Наредбата за работното време, почивките и отпуските остатъкът до 315 дни се ползва с писмено заявление /молба/ до работодателя и се разрешава от датата посочена в заявлението. Към него се прилага декларация /образец 7/ и акта за раждане на детето.
   Мисля, че със задна дата не може да се подаде. Така че, вариантите в случая са два - ако на документите, които сте подала има входящ номер, прикрепете към тях заявлението. Ако не, подайте ги още днес ако имате възможност, поне от днес да Ви тече този отпуск.
   Нормативната база е чл. 163 от Кодекса на труда и чл. 45 от Наредбата за работното време, почивките и отпуските. Просто трябва в счетоводството да прочетат наредбата.
   
Цитирай

Русе

Мнения: 264
аз пък така и не разбрах - майките заверон положение, които са родили през 2006, трябва ли да попълват всички декларации и кой ще им изплаща парите НОИ или работодателя, както до сега?  newsm78
Цитирай
ето един линк. може пък този форум да помогне:
http://www.odit.info/?s=6&i=39718&f=3
Цитирай

София

Мнения: 109
аз пък така и не разбрах - майките заверон положение, които са родили през 2006, трябва ли да попълват всички декларации и кой ще им изплаща парите НОИ или работодателя, както до сега?  newsm78
Тези, които вече /към 31.12.06 г./ получават обезщетение за бременност и раждане, продължават по стария ред - от работодателя се изплаща.
Тези, които излизат в отпуск за бременност и раждане от 01.01.2007 г. - обезщетението се изплаща от НОИ. Документите се подават чрез работодателя.
Цитирай

Русе

Мнения: 264
Благодаря, Meribal! Значи ще си получавам парите от работодателя, както до сега.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.