Без предимство при приемане в ясла и градина???

  • 2 015
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 263
Здравейте майчета! И за много години!
Онзи ден се прибрахме в София най-сетне след празниците и днес мъжа ми отива да подава документи за ясла и градина. Директорката му  обяснява, че за градина сега подават родени през 2004г., а ясли ще има 2 групи по 20 деца - там сме записани 150 и 151 номер  Sick.. хубаво. Бях си говорила с Азаф за нейните котета, които ходят в същата градина, и знаех, че близнаци се приемат с предимство. НО!!! Директорката обяснила, че вече няма предимства за близнаци, а само за самотни майки и деца, от които едно вече е в градината. Действително, мъжът ми прочел и новата наредба, където пишело точно това. И аз ще я издиря из нета.. ама вие знаехте ли за това??? Остана ли изобщо някаква подкрепа за семействата с близнаци?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Ние за ясла подавахме документи през 2005 и пак нямаше предимство,добре че бяхме напред в списъка.А в градината влязохме направо на късмет)в тази в която исках де)защото ни бяха приели и вдруга ,но по-далеч.Пак без предимство,поне не са ми казали ,че ни се полага такова,а това беше през 2006 г.
Моят съвет е да подадете и другаде документи.Успех  bouquet

# 2
  • Мнения: 263
Да, ще подадем в 3 заведения наоколо...

# 3
  • Мнения: 1 895
Моите дечица тръгнаха на ясла през 2004 и на градина през 2005. И за двете детски заведения не сме ползвали предимство. Дори когато подавах документи за градина на едното място директно ми казаха,че нямам шанс, групите вече са запълнени и да търся друго заведение. За първи път чувам,че съм имала някакво предимство - явно не се е спазвало много стриктно. Побързай и подай молби и в други градини и дано ви приемат на читаво място  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 6 550
На мен ми беше обяснено, че по старата нормативна база директорът можел сам да решава дали и кой ще е с предимство извън законоустановените случаи - примерно близнаци, тризнаци и прочее, а по новата Наредба ( на Бат Бойко от лятото) директорът вече няма това право иначе никога не е имало текст в закона и подзаконовите НА, че близнаците са с предимство. Аз затова през месец два ходя да разпитвам и да досаждам Confused

# 5
  • Мнения: 263
Мдаа, мерси на Биби за обяснението Simple Smile. Сега разбирам, защо някои изобщо не са чували за такова ''предимство'', дет' вече го няма. Иначе днес ходих в една ясла, където ще си ни вземат на драго сърце юли месец.

# 6
  • Мнения: 4 965
Лу, Биби го е обяснила най-добре. Съжалявам ако съм те подвела случайно.
Досега директорите можеха да решават и ние имахме късмет нашата директорка да е благосклонна към приема на шушулките миналата година, а и още при подаването на документите не бяха запълнени всички места и ни включиха в редовните бройки, което също беше предимство.
Според новия закон вече директорът и да иска не може сам да взема решения. Предимство ще имат само самотните майки, които обаче могат да докажат, че наистина са такива, а не съжителстват без брак с бащите на децата си на семейни начала.
Дано всичко е наред и малките сладури бъдат приети в ясла, където да се чувстват максимално добре.
Успех.

# 7
  • Мнения: 7
Здравейте и Честита Нова Година на всички!!!
Искам да попитам как може една самотна маика да докайе,че е самотна?Пред кго триабжа да го доказжа?И кога след раждането трябва да се подаде молба за ясла и/или градина и къде?Simple SmileМоите мишлета са доста малки-на 20 дена сме,но е хубаво да знаем,за да реагираме навреме!

# 8
  • София
  • Мнения: 12 225
  По-добре просто от сега си подай документи  Simple Smile
  Аз отидох преди два дни и ми заявиха че чак догодина март месец може да има шанс да ги приемат в ясла. Сега ще ходя да подавам и на други места ...

# 9
  • Мнения: 7 640
  По-добре просто от сега си подай документи  Simple Smile
  Аз отидох преди два дни и ми заявиха че чак догодина март месец може да има шанс да ги приемат в ясла. Сега ще ходя да подавам и на други места ...

мисля, че вече не може така, приемат документи само за текущата година.
Има резон, дано се спазва поне.

# 10
  • София
  • Мнения: 12 225
   Това което е по-закон доколкото аз схванах е че годината в която подаваш документи малките трябва да навършват възраста за приемане. Това важи за нас. Сега сме с номер 25 което би било достатъчно да ни приемат, но молбите от миналата година все още си важали и затова няма да се класираме. На същата логика нашите молби пък ще важат другата година и просто ще трябва отново да се потвърди желанието, но реда ще се пази още от миналата.
    Мисля че все още и директорките не са много наясно каква е тази новата система..

# 11
  • Мнения: 4 965
Според новата система, това е последна година, когато важи това прехвърляне на молбите от миналата година.
Вече молби ще се приемат само за настоящата година, като за следващата ще се подават нови и това, че вече веднъж сте кандидатствали, няма да се отчита като предимство.
 ooooh!

# 12
  • София
  • Мнения: 512
Инструкция за реда на подаване на молби и прием на деца  в детските заведения ( за София):

http://sofia.bg/template_oks.asp?ime=INSTRUKCIA%7D&title=ОБРАЗОВАНИЕ

Новата наредба за таксите :
http://www.sofiacouncil.bg/index.php?page=ordinance&id=75
Раздел III

 

Последна редакция: вт, 23 яну 2007, 19:44 от тединцето

# 13
  • София
  • Мнения: 512
Може би ще е от полза и списък на учебни и детски заведения по райони:
http://www.sofiaculture.bg/edu/edu_address.html

# 14
  • Мнения: 7
Много ви благодаря мамчета,по полезна информациа не съм и очаквала!
А предпочитани/препоръчвани детски градини???Нямям представа на какво да се спра!Живея в центъра,но бих ги дала в градина която не е много близо до нас!
Вие какво бихте ми препоръчали?

Общи условия

Активация на акаунт