не мога да забременея с второ дете

  • 12 350
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 599
Здравеите момичета.За пьрви пьт пиша в този форум и се надявам да ми помогнете.От 4 год. немога да забременея,а времето се минава и шанса намалява-скоро ще навьрша 34год.Имам един проблем-когато се предполага 4е ми е овулацията запо4ва едно леко кьрвене и продьлжава до цикьла ми.Ходих на много лекари,които само ми лекуват вьзпаления и ништо пове4е.Само един през м.ноември ми каза 4е имам някакво хормонално отклонение(без да ми е правил изследвания) и ми изписа Дуфастон.Имаше резутат за един месец и сега пак запо4на кьрвенето.Моля ви ако някои е имал сьщия проблем или подобен да ми отговори.Благодаря.

# 1
  • Мнения: 4 324
Здравей,
4 години са си бая време. Потърси специалист по стерилитет. Може да ти звучи страшно, но поне ще помогне.
Такак като чета историята ти, не си правила хормонални изследвания, а ми се струва че е задължително. Колко дена ти е лутеалната фаза?

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
Звучи като липса на прогестерон, но трябва да направиш съответните изследвания. Както ти е писала Верити, посети специализирана клиника по стерилитет - 4 г. не са малко, а с възрастта все пак шансовете намаляват. На мен ми трябваха 5 г., за да забременея с второто, като 2 от тях посещавах такива клиники. Искай изследване на полови хормони, проследяване на овулация с УЗ /фоликуметрия/ и спермограма на мъжа ти като начало.

# 3
  • Мнения: 370
Здравей.Аз също вече от година и 4 месеца пробвам за второ,ама не се получава.Ходих на преглед преди време и на пръв поглед всичко беше наред е да ама никакъв резутат и сега започваме изследвания на хормони,затова не се бави а действай за да имаш успех по-скоро.Не губи надежда,а продължавай да се бориш.Успех ти желая от все сърце.

# 4
  • Мнения: 390
Явно вторичния стерилитет(не съм сигурна дали точно така му казват) е проблем на доста жени.Преди година един лекар при цветната ми снимка ми каза,че 90% се лекува.Да не се безпокоя.Но и до сега...
Ако на някой не му представлява трудност,моля:Какви са точно хормоналните изследвания?

# 5
  • София
  • Мнения: 7 242
LH, FSH, естрадиол на 2-3-ти ден от цикъла, след овулацията - прогестерон. евентуално и пролактин.

# 6
  • Мнения: 7 718
Аз съм също с вторичен стерилитет - три години вече.
Всички изследвания - в норма.

Направи следното:
1. Спермограма в клиника по стерилитет.
2. Репродуктивни хормони.
3. Тест за проходимост на тръбите
4. Фоликуметрия

# 7
  • Мнения: 397
Здравейте на всички!
Аз рядко пиша, но редовно следя всички теми. И аз съм с вторичен стерилитет вече една година и половина. Трябва наистина да започниш изследвания и то в реда, в който ти е написала Лали. На мен преди известно време момичетата от форума много ми помогнаха, като ме насочиха към поредността на изследванията. При мен в началото всичко беше наред и аз чаках и се заблуждавах, че всеки втори месец ще стане, в крайна сметка като направихме след 1 година чакане и опити спермограма се оказа мъжки фактор. Сперматозоидите бяха толкова слабо подвижни и увредени, че изобщо не са достигали до отделената яйцеклетка по време на моята овулация. Тръгнахме на лечение при д-р Кацаров (андролог) и вчера мина успешно операцията на мъжа ми от ляво варикоцеле. След шест месеца чакаме резултат и надявам се хубави новини. Стана много дълго, но само исках да дам пример със себе си, че от много чакане на тази възраст (и аз навърших сега 34 г.) няма полза. От излишни успокоения и заблуди също...Така, че действай с изследванията и правете любов. Стискам палци!

Целувки и усмивки на всички. Благодаря още веднъж на всички момичета, които преди 6 месеца ми помогнаха с търпение и ме изслушаха   

# 8
  • Мнения: 599
Благодаря на всики за съветите bowuuЩе се възползвам от тях и ако има резултат вие първи ще разберете Hug

# 9
  • Мнения: 107
лали, какво е фоликуметриа?

# 10
  • Мнения: 7 718
Фоликуметрията обиковено се състои от три прегледа.
Един преглед на ултразвук 3-4 дни преди предполагаемата овулация, за да се види дали има доминантен фоликул /фоликул е мехурчето, в което се намира яйцеклетката, която ще се отдели от него и ще тръгне по тръбите, за да бъде оплодена/.
Втори преглед на ултразвук един-два дни преди овулация, за да се види дали доминантния фоликул е нарастнал. Той трябва да нараства с 1-2 мм на ден.
Трети преглед на ултразвук след овулацията - да се види дали доминантният фоликул се е спукал, което предполага отделяне на яйцеклетка.
Овулация - това е точно спукването на фоликула и отделянето на яйцеклетка.
Към фоликуметрията е добре да се включи и изследването на естрадиол и ЛХ при фоликул над 18 мм, за да се прецени дали евентуално има качествена яйцеклетка в него.

# 11
  • Мнения: 107
mersi, zna4i ne trqbva koj znae kakva tehnika, pitam za6toto sam ot malak grad, a takova izsledvane o6te ne sam si pravila

# 12
  • Мнения: 128
Аз съм 36 години и чаках детето си 8 години (минала съм през всякакви доктори и иследвания)
а сега имам вторичен стерилитет от 6 години и едиствено се  Praynig Praynig Praynigзащото само като се сетя за всичко преживяно преди години ме хваща страх Embarassed smile3518

# 13
  • Мнения: 104
МОмичета,не се отчайвате! Просто ходете по лекари,сверявайте,питайте,пробвайте абсолютно всичко,но не чакайте.Аз така си чаках и си мислех,че съм наред,но просто не мога да забременея,докато на 36 г.разбрах истината:запушени и нагънати тръби,унищожен фимбриален апарат.Прогноза-само инвитро.Беше черен ден в живота ми.Започнах да обикалям лекари,врачки,шамани,знахари каквото чуя и прочета се прилагаше.Не се оправих и стигнах до пластика на тръбите.Вече бях на 38. Имам голям син,на 20 г. и всички ми казваха да се откажа, стара съм била,голяма разлика на децата и куп простотии. заинатих се. и...един ден разбрах най-чаканата вест.Вече си имам момиченце ,сега е на 2,5 г.,живота ми е пълен и съм най-щастливата на света.
Написах това за да ви дам курай и да ви кажа да се борете,не се спирайте пред нищо и ще успеете.
Прегръщам ви всички тук,този форум много ме е крепял в моята борба.

# 14
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Не знам дали още четете тази тема,но Мариана много ме окуражи.Аз също имам голям син - на 15 г., аз съм на 35 г.Много искам да имаме второ дете,вече две години не се получава.Мъжът ми е на 41 г. и казва ,че трябвало да го направим по-рано.Е съгласява се с хиляди уговорки.Каза обаче ,че ако не се получило до края на тази година , разликата между децата щяла да бъде много голяма и не било хубаво.А на мен толкова ми се ще да гушна едно малко сладко бебче.И сигурна съм ако се получи - дай Боже,и таткото няма вече да мисли така.Той много ,много обича децата.

Общи условия

Активация на акаунт