Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 69 отговора
здравейте,

Въпроса, който много ме вълнува последно време е свързан с  тъпите пари!
Живея с един мъж, който страшно много ме обича и дава мило и драго за мен, но пък няма никаква амбиция в него за професионално израстване, с средно образование е(амбицирах го да запише висше от есента дистанционно ),работи като монтажист с  непостоянни доходи!Аз работя и се стремя към някакво професионално развитие! До този момент не съм отдавала кой знае какво значение на парите, разчитала съм изцялоо и единствено на себе си!С парите, които съм изкарвала се оправях, но откакто заживях с него едва свързваме двата края, не че той не носи никакви пари, но са по-малко от моите, оценявам факта, че щом вземе заплата ми я дава цялата аз да се разпореждам с нея, но честно вече ми омразна само аз да мисля за всички сметки и затова как да изкараме месеца!Започнах да му го натяквам, аз все по-често се замислям, че май е по-добре да бъдеш с човек който има финансови възможност или поне амбиция, и да не те обича толкова, отколкото човек който не може да диша без теб, но не може да ти подсигури бъдеще!Работата ми е такава, че контактувам с доста заможни господа, получавам предложения, но морала в мен е по-силен,а  в същото време осъзнавам, че този начин на живот с моя приятел не ми се нрави, това постоянно безпаричие! той ми говори за семейство, деца- как да мисля с него за деца, при положение, че виждам, че той сам не може да се оправи!
 Предната ми връзка, която продължи 3 год и която беше с мъж с пари и живеех добре, прекъснах доброволно, защото не ми харесваше отношението му към мен, сега когато имам доброто отношение, любовта, която толкова исках, мен не ме устройва финансовото му положение , но въпреки това съм все още с него, защото е изключително добър и ме обича истински, тази любов, която никога досега не съм усещала някой да изпитва към мен!!
 Но в тази връзка аз се чуствам супер доминираща, определяща, решаваща- с една дума, чувствам, че аз съм мъжа, а той жената, а толкова ми се иска аз да си стоя спокойно и да не мисля за тези финансови недоразумения, а това да е грижа на мъжа до мен!
Малко дългичко стана- но ще ми бъде любопитно да чуя ваште мнения, укори, съвети към мен!
Парите или любовта??????
Цитирай

Незнам какво да те посъветвам....
Аз бих избрала любовта. Най важното е, че се разбирате и обичате, другото ще се оправи. Парите се изкарват. Ще има различни моменти в живота ви, единият ще печели повече, може да остане без работа и т.н. И с малко пари се живее и с много, но без любов и уважение е трудно.

На колко години сте? От колко време живеете заедно?
Цитирай

парите
Цитирай

Не мисля, че може да се отговори еднозначно на този въпрос.
Любовта е до време, който каквото и да говори.
Парите също не се константна величина.
Не те съветвам да се обвързваш с мъж, който не те обича.
Както не те съветвам да се обвързваш с мъж без амбиции.
Цитирай
аз съм на 27г , той на 25, от 1г. сме заедно и от почти толкова живеем заедно!
Цитирай

Разсъжденията ти са ми напълно чужди. И в най-трудните ми финансови моменти не ми е хрумвало да се възползвам от връзка със заможен мъж, за да си подсигуря бъдещето.

И двамата с мъжа ми не сме мислили изобщо за пари и имоти, когато сме решили да бъдем заедно. Сега имаме всичко и сме го постигнали сами. За себе си знам, че не ми е възможно да съжителствам с когото и да е, в когото не съм влюбена, независимо какъв милионер е. Нали трябва да се будя всяка сутрин до него. Не, не е за мен тая работа. Пари бих изкарала и без мъж да бях.

Тази тема звучи доста измислено, не ми се вярва някой да разсъждава чак толкова елементарно.
Цитирай

Варна

Това е избор, който сама трябва да направиш.
Аз съм за любовта.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

е пълно щастие няма... Сама си прецени, кое да избереш.

За Lennie бях сигурна, че така ще отговори.
Цитирай
 Thinking
Малко жени биха се похвалили като теб с опит и по двата вариянта...
Аз разполагам с опит в единия случай. Колкото и да очакваш промяна от човек, на когото липсват амбиции - такава няма да настъпи фрапиращо. Ако не е научен на отговорност, да не спи за да търси "насъщния", никога няма да го направи, освен ако не настъпи някакъв катаклизъм. Нали знаеш "временното е най-постоянно", така че временното ти носене на отговорност ще продължи да бъде "временно" до безкрайност...
Колкото до това да живея с човек, който се държи лошо към мен - не съм го пробвала, надявам се да не настъпи време да се чувствам принудена на такъв компромис.
Цитирай
От това, което си написала, става ясно, че той много те обича, но въпросът е дали ти споделяш любовта му. За мен чувствата в една връзка трябва да са взаимни. Ако ти го обичаш наистина, парите изобщо не трябва да бъдат определящи, понеже дори и днес да ги има в изобилие, утре може да ги няма. Но ако днес я няма любовта, то утре монотонността на ежедневието ще те повлече с пълна сила след себе си. Друг е въпросът обаче за липсата на инициативност у партньора ти. За мен един мъж трябва да е мъжът във връзката, тоест, да чувствам, че мога да се опра на рамото му в трудните моменти от бита, пък даже и да не изкарва добри пари. Двете неща са различни. Не за парите става въпрос в случая, а за това как той може да се справя с трудности от различно естество. Също, много важно за мен е мъжът да бъде образован и с богата обща култура, за да ми е интересна компанията му. Но от парите по-преходно няма, както няма по-хубаво и осмислящо живота нещо от споделената любов и уважението между двама, от техните общи интереси и пълнотата в живота им, която изпитват, когато са заедно.
Цитирай

на най-обичания мъж в сърцето . . .

Парите (незная как ще прозвучи, но това е мнението ми и това избрах аз, еееееее не само това де)
Цитирай

София

Според мен изборът ти изобщо не е парите или любовта.
Става дума за конкретно качество от характера на един конкретен човек. Не ти е приятно това, че той е неинициативен и неамбициозен. Поради това ти е трудно да изпитваш уважението, което една жена изпитва към един мъж. Той никога няма да е "успял" в твоите очи.
В една друга тема беше станало дума с какво мъжете печелят сърцата на жените. С постиженията си Peace
Неинициативните хора си остават такива за цял живот.
Ако искаш, поговорете си, кажи му проблема. Не това, че не изкарва достатъчно пари, а точно в липсата на амбиция и инициатива. Помисли си дали можеш да живееш така цял живот и да се примириш с този му характер.
Попитай го как си представя бъдещето ви, той какво ще работи? Как ще те издържа, когато си по майчинство? Как смята да се развива в професионално отношение и т.н. От отговорите му можеш да си направиш изводи дали и твоята представа за бъдеще и семейство е същата.
Цитирай

Бях в твоето положение.Много ми беше трудно.4 години се борих с това.
Избрах парите (не като единствен фактор,разбира се).
Без парите...без излизане...ако щеш без кола   Mr. Green...без каквито и да било удобства... любовта се стопява.Факт.
Сега не живея с Рокфелер,но се чувствам сигурна,щастлива и-да подчертая за последващите нападки-ОБИЧАНА!
Моята теория е 'по-добре неизпепеляваща, но сигурна и дълга любов,отколкото страстна,кратка и мъчителна такава'.

Отново повтарям,че не говорим САМО за любов и САМО за пари в чистия им вид.Приемаме,че щом имаме връзка с дадената личност,значи любовта в някаква степен е налице.
Цитирай

Честно казано, твоята дилема не ми звучи като "парите или любовта", а като "да живея по-добре или да живея по-зле".
На твое място, не бих се обвързвала с човек, който е най-общо казано, "социално" неравностоен спрямо мен.
Дай си шанс - времето е пред теб, точния човек, с или без пари ще се намери и тогава тема като горната няма да ти минава през ума   bouquet
Цитирай

София

Май въпросът ти е "амбицията или любовта " ... Всеки може да е в момент да няма пари, но това, което те дразни е, че той сам не взема в ръце, не си поставя цели, които да гони. Така никога няма да стигне доникъде и само ще те тегли надолу.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 69 отговора