Пюре или каша за захранване на бебок със запек?

  • 628
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 081
Здравейте:)
Тъкмо се връщам от поредната безмислена консултация(метър и теглилка и аз си имам у нас). И на въпроса с какво да захраня малкия(вече яде по 10-20 грама натурално пюре от круши или сливи за разхлабване)-със зеленчуково пюре или с каша, тая моята педиатърка ми каза с пюре с месо и поне 2-3 зеленчука, че много съм изостанала! Joy Joy JoyЕ, какво да ви кажа...
Че аз пак съм пред чуденка какво да му давам на моя бебок(все още не му се оправил корема от тоя пуст запек-на 2 дена ме радва с пълен памперс). Не знам кое ще е по-подходящо-зеленчук или каша?И в тоя ред на мисли някой знае ли има ли безмлечни неоризови каши(елда например), които могат да се приготвят с кърма?И кой зеленчук не запича-знам за картофите и морковите, че не са препоръчителни в случая?

Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 101
Здравей! и ние имахме същият проблем допреди 2 мес.Вие поне сте на 2 дни с запек, а ние по 5 дни стигахме. Оправяхме се с компот от сини сливи и Дуфалак, а също така и с киви, но ти ще решиш дали да дадеш от него - все пак е цитрус, гд при нас действа и сега. А ние се запичаме и от картоф, а кашите не ги кусва. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 897
Можеш да захраниш с пюре от тиква,тя е със слабителен ефект.

# 3
  • Мнения: 27
Пробвай с пюре от круши то действа добре на стомаха-успокоява и регулира.

# 4
  • Мнения: 306
тиква и сливи newsm10

# 5
  • Мнения: 566
И аз съм за пюре от тиква, бебчетата я харесват

# 6
  • Мнения: 153
по-добре почни с пюре, а после към кашата можеш да прибавяш и разхлабващо рюре/пр. от тиква/,поне аз така процедирам и има ефект,безмл. каша от елда има на хипп  bouquet

# 7
# 8
  • Мнения: 506
Сигурна ли си, че е запек? На два дена да се изхожда ми се струва съвсем нормално предвид възрастта на бебока.

# 9
  • Мнения: 1 081
Те двата дена са постижение след седемдневни мъчения и куп илачи...SadТа затова ме е страх с какво ще го захраня, защото предстои да му спра и лекарствата.
А плодовото пюре замества ли кърмене??????????????
А тиквата плод ли е, или зеленчук?(извинете ме за профанския въпрос, ама наистина не знам newsm78)

# 10
  • Мнения: 506

А плодовото пюре замества ли кърмене??????????????


Не замества
Тиквата е зеленчук -

Последна редакция: чт, 18 яну 2007, 11:39 от Мадона

# 11
  • Мнения: 1 081
:)10х, Мадона

# 12
  • Мнения: 5 178
пюренце, кашата трябва да е оризова и съвсем ще се затегнете ..
мисля, че тиква, тиква с картофи и други регулиращи ще са идеалния старт за детенце

Общи условия

Активация на акаунт