Инициатива за по-добро мед.обслужване в АГ отделенията в цялата страна!

  • 3 753
  • 57
  •   1
Отговори
  • Разград-София
  • Мнения: 273
Мили мои мами!Това е тема която започвам с надеждата да се обединим и да изготвим петиция скоято ще можем да изразим своите желания и недоволства към АГ отделенията и гениколозите в цялата страна.Моля който има желание да се включи за да може да бъдем чути ,за да спрат да убиват децата ни!
Благодаря предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 114
"За"съм Марги   Peace  подкрепам инициативатанапълно защото много добре знам какво е в тези болници и освен мизерията те тритират като някой червей , викат и обиждат.Нима заплатите им не идват от нас????????? smile3512 #Cussing out

# 2
  • Мнения: 114
Искам да вмъкна само един цитат  койт прочетох и много ме трогна и същевременно ме ядоса от отношение на АГ - болниците.Надявам се ,че NikiKiki няма нищо против. #Cussing out

... В момента,в който го извадиха,чух бебешки плач...изпитах странно усещане и попитах "Моето бебе ли плаче" и сестрата до мен студено ми отвърна "Нямам право да давам каквато и да било информация". Оттук насетне всички около мен изчезнаха,а ако някой се появеше,се обръщаше на другата страна и не смееше да ме погледне в очите. Усещах,че ме шият,цялата треперех,а нямаше кой да ми каже,че това е нормално при секцио. Появи се една докторка,явно педиатърката,и започна да пише нещо в листа ми. По едно време каза "Кажете ми часът на последното". Аз вече знаех... След операцията целия екип се събра и ми го каза. Попитаха ме искам ли да го видя...естествено,че исках...това детенце беше моят син,когото с толкова любов чаках...и ми го дадоха в ръцете-толкова мъничък,толкова красив,гледах малката главичка,така добре оформените черти,имаше и косичка...на мама героят се беше борил до последно...но явно не му беше писано да вдиша дори една глътка въздух. Целунах малката главичка и една акушерка ми го издърпа от ръцете с думите "Николета,има и по-страшно. Аз загубих близнаци! Ти си млада,ще имаш други деца". Светът ми се срина,в оня момент имах сили само да си задам въпроса  "А аз защо останах

# 3
  • Мнения: 532
Здравейте момичета,

аз съм с двете ръце за петиция.Трябва да се формулира текст;може да се взаимства нещо от този на Русенската ,давайте идеи...

Понякога се отчайвам и си мисля,че с никаква петиция не можем да предизвикаме човещината в тези хора...
но не бива-трябва да им покажем,че повече няма да търпим !!!

# 4
  • Мнения: 73
Аз също апелирам от цялото си сърце и ви казвам аз повече няма да търпя подобно отношение от страна,които и да било доктор или акушерка!Да спреме АЛЧНИТЕ за пари да търгуват с живота ни и с живота на малките ни ангелчета!Да има Национална петиция,защото случаите на докторси грешки се увеличават всеки час!

# 5
  • Мнения: 1 735
Нямам думи!
Първо ще попсувам и ще си поплача върху това ,което прочетох и после ще се включа като ми изтрезнее главата.
Сега бих могла само да псувам в темата, а не ми се ще да я развалям.

С ВАС СЪМ!!!

Много ми стана мъчно. Margaret,NikiKiki, emsski,, дръжте се. Не сте сами.  spoko

# 6
  • Мнения: 13
   И аз съм с вас, нека се научат как да се държат човешки!
   Когато постъпих в АГ-то във Варна ми бяха изтекли водите, имаше кръв, а в приемното ми казаха да не сядам, че ще им изцапам леглото. Що за хора са те? И това не е всичко, винаги ще помня името на една убийца д-р  Мариана Тодорова /ако може да се нарече такава/, тя обрече дъщеря ми на ад и мъки. Проклинам деня, в който отидох при нея и поверих живота на детето си в ръцете й. Дано има Господ!
   Защо не ни подкрепят в мъката ни, а напротив - усилват я.
   За бога ние просто искаме да станем майки, толкова ли е много?

# 7
  • Мнения: 3 166
Подкрепям всяка такава инициатива! Но в интерес на истината -от краткия ми личен опит-мисля,че е невъзможно да се справиш с това! ConfusedПросто такава ни е системата.За съжаление...

# 8
  • Мнения: 7 109
Подкрепям всяка такава инициатива! Но в интерес на истината -от краткия ми личен опит-мисля,че е невъзможно да се справиш с това! ConfusedПросто такава ни е системата.За съжаление...
И аз имам голямо желание да се променят нещата, но си мисля, че за мое лично добро ще си платя (пак) като поп, но този път на когото трябва.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 941
Подкрепям, но Светлана е права за съжаление. И Рони също.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 85
И аз съм "за" прекалено много случаи вече има. Също имам ужасни впечатления от АГ във Варна, отвратителни са, вообще не помагат, направих спонтанен аборт 98 година и когато поисках резултати от изледванията ми заявиха че съм записана като аборт по желание и заради това не са ми направени никакви изследвания, да не говорим че кюртажа ми го направиха така че после имах слепвания по цялата матка. За отношението на персонала докато лежах в Аг-то не ми се говори, от 98 г. не съм влизала в тази болница, няма и да вляза, побиват ме тръпки дори като минавам покрай нея, дори 2000 г. ходих до София за да си родя детето.

# 11
  • Мнения: 15
Здравейте момичета,
Радвам се, че сме толкова много желаещите промяна в АГ-тата в страната. Явно, че проблем има и той трябва да се разреши. Затова нека всяка от нас изброи с "тирета" нещата, които смята, че трябва да се променят и желае да постигне. Така ще можем да обобщим всички идеи и да ги обединим в обща петиция. Другото, което се сещам, от постинга на една мама, е идеята да направим он лайн подписка за некадърните лекари в страната. Тя може отново да е под формата на петиция, с искане да се потърси лична отговорност от всеки един лекар посочен в този черен списак. А, който има честа да е цитиран като некадърник няколко пъти да му мисли... Тази подписка може да съдържа името на лекаря, здравното заведение, града и кратък коментар. Струвами се, че една такава масова инициатива и публичност в страната би била добър коректив за лекарите. Едва ли ще им бъде приятно да фигурират там. Ще пращаме на определен период от време подписката в МЗ, БЛК, НЗК и всичи органи имащи отношение. 
Кажете си мнението и да действаме!!!
Поздрави

# 12
  • Разград-София
  • Мнения: 273
Здравейте мили мои!  bouquet Радвам се че ни подкрепяте всички!Надявам се всеки да изрази желанията си и мението си за да можем да направим тази петиция ,за да могат да ни чуят дал Бог Praynig и да спре всичко това!

Нещата които лично аз мисля че трябва да се променят са :
-> По-добро отношение към майките и децата.не да крещят и да ни обиждат и да се държат с нас като с говеда
->Да обръщат по-вече внимание на майките и бебетаа не когато дойде време за взитация тогава да се сещат
->Да отговарят на всеки един въпрос на майките,да обеснява всяка манипулация и защо се прави,да казват какво е лечението им и защо са на това лечениеа не да мълчат и когато ги попиташ да ти се сопват и да ти казват че те си знаят работата
->Да бъде подобрена хигиената в отделенията , а не да крачат хлебарки напред назад из стаите


 smile3506 Thinking newsm78 като се сетя още ще пиша пак.

Другото, което се сещам, от постинга на една мама, е идеята да направим он лайн подписка за некадърните лекари в страната. Тя може отново да е под формата на петиция, с искане да се потърси лична отговорност от всеки един лекар посочен в този черен списак. А, който има честа да е цитиран като некадърник няколко пъти да му мисли

Аз лично съм за! newsm10
Aneta Stoyanova  нека първо да изготвим нея ,а после всеки като изрази исканията си и мнението си да направим и петицията.

Много ми е любопитно убийците на моето момче колко пъти ще фигурират в тази он-лайн подписка. #2gunfire newsm78 #Cussing out

# 13
  • по света
  • Мнения: 1 587
Аз също подкрепям инициативата, с вас съм!

# 14
  • Мнения: 114
Маги ти си го казала , не се сещам друго  поне в момента ,ако някой се сеща да допълва.

Общи условия

Активация на акаунт