да тръгне ли на градина сега??

  • 539
  • 7
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Прецакаха ме с градината Sad
Шефката от септември е обещала,че на Нова година го взима (само да си подредяла бройките).
Вчера звъннах и ме отряза:появили се деца,колкото да запазят местата си...както и да е...
какво да правя сега?
а) Записвам го в друга градина и на есен го местя в "неговата".
б) Гледат го баби до есента


тъпо ми е,направо съм като ударена с мокър парцал  Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 2 271
Ти не си ли подала молба още от Септември, или само на думи сте се разбрали с Директорката?

# 2
  • Мнения: 14 133
Ти не си ли подала молба още от Септември, или само на думи сте се разбрали с Директорката?
Ако имаш такава с уточнена начална дата на постъпване на детенце, можеш да се търсиша правата.
Ако все пак не го вземат, ти си прецени кое по-добро за него. При положение, че има подходяща баба на разпложение, аз бих го записала направо в градината, която ще бъде от есента.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 704
а, имам пусната молба, разбира се, но не е с уточнена начална дата  newsm78

просто се чудя - искам да е вече сред деца, но пък това означава,че на есен ще смени колектива и госпожите. А и от тези 6-7 месеца, предполагам,че половината ще е болен.
Но пък болестите така и така ще ги изкара, какво ще прави с баба си по цял ден  Crazy

и все пак надеждата умира последна - може пък някое детенце да напусне и шефката да ми се обади тези дни,седмици... Tired

# 4
  • Мнения: 1 937
Момичетата преди мен са изчерпали възможните страни на проблема.
Ще отговоря от личен опит - преместването впоследствие се оказа голям стрес за дъщеря ми.
Но децата се адаптират различно.
Ако имаш съображения относно оставянето на малчугана при бабите, запиши го на градина.
После ще ти е нужно просто малко повече търпение и подход, за да преодолеете заедно възможните тревоги при смяна на обстановката.
А такива може пък и въобще да няма! Simple Smile

Последна редакция: ср, 17 яну 2007, 12:51 от Verdad

# 5
  • Мнения: 118
 Simple SmileНа твое място не бих се чудила изобщо-остава с баба си в тези "грипни" времена! че ще боледува пак,то е ясно,но нито ще е толкова често,колкото ако е на градина,нито на теб ще ти се налага да си почти непрекъснато в болнични,!  Peace

# 6
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
С боледуване имунитет не се гради. На твое място при наличие на алтернатива бих задържала детето поне до април-май.
Синът ми ходи на детска от септември. От другата седмица го спираме до края на февруари, а ако се наложи и март заради болестите в детската.

# 7
  • Мнения: 1 640
С боледуване имунитет не се гради. На твое място при наличие на алтернатива бих задържала детето поне до април-май.
Синът ми ходи на детска от септември. От другата седмица го спираме до края на февруари, а ако се наложи и март заради болестите в детската.
И аз смятам,че с много боледуване няма да се засили имунитет и недоумявам защо дори опитни майки  като папагали повтарят и твърдят обратното.
   Реши си сама-здравето или социалните контакти? Аз съм за здравето и гледането от съвестна баба.И дано няма много разглезване,ако избереш този вариант.

Общи условия

Активация на акаунт