Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 17 ян. 2007, 11:18 ч.
  • Преглеждания  227  Мнения  1  Онлайн  1
Отговори
Здравейте,мамчета!
Много се радвам,че беше удължен периода на платения отпуск по майчинство от 3 на 9 месеца.Честито на всички!  bouquet 
  Ние сме от групата на "завареното положение",бебка е родена на 24.07.2006 и ще навърши 9 месеца на 24 април т.г.
Може ли някой да ми каже дали трябва да се вземе нов болничен лист от педиатъра за периода 01.01-24.04.2007?Трябва ли да се подава специална молба в работата?Гледах доста ТВ предавания,четох и в сайтовете на НЗОК и НАП,но така и не намерих някъде да е обяснена процедурата.Разчитам на вас,ако някой е минал вече през това, или знае повече.
Благодаря предварително!

Реклама
# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 160
НЗОК и НАП нямат нищо общо с тази процедура,  за обезщетенията отговаря НОИ. В твоя случай трябва да подаеш молба-декларация до работодателя за удължаване на отпуска за брем. и раждане  на основание чл.50 и 51 от КТ за остатъка до 315 дни. Ще ти трябва копие от акта за раждане на детето.

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт