Мама без търпение е вече да си гушне ФЕВРУАРСКОТО човече!

  • 11 346
  • 306
  •   1
Отговори
# 45
mimi4,Здр.моята тапа пада на два пъти,първия изобщо незнаех че е тя-след като пишках се бърша и на салфетката видях едно такова твърдо като желе и жълто на цвят.Тогава мамите ме светнаха какво е ConfusedТова беше 7 месец.След 2-3 седмици-същата случка ooooh!направо панирах гъбите,но нямаше жилки с кръв,болки и тем подобни историйки.Сега съм в края на 8 месец и още не съм родила,тей че споко!

Това вероятно не е била тапата  newsm78

# 46
  • Мнения: X
Здравейте момичета-кокичета!
Добре дошли на новите бремелинки!
Колко много сте изписали самооо... Hug и по-колко много въпроси...
За плацентата- знам, че има 4 степени на зрялост, та 3-тата явно не е най- изконсумираната. Моята я видяха само когато лежах, после- не. Дори в края на декември за последно ме гледаха на ехо, от тогава само тонове и кръвно ми мерят. Тоновете зная, че се мерят ежеседмично в деветия месец, а при преносване- всеки ден. Кръвното ми е ниско по принцип- 90/60, но мин.седмица акушерката ми измери горна- 130, което ме стресна, но тя не каза нищо. Сега го следя у дома и варира около 100-120-горна и 70-80-долна. Вчера пак го мерихме в ЖК- 120/80, казаха- няма страшно. Моята акушерка ми каза- документите с мен, ама не вярвам да ни върнат. Тя по- скоро имаше предвид ако не дай Боже, стане така, че не сме в състояние да кажем къде (родилен дом) да ни откарат. Дано не се налага разбира се.
Памперси взех 20-тина бройки за новородено- ПАМПЕРС и едни обикновени бебешки мокри кърпички, но няма да ги взимам в багажа. Ще ми ги донесат после.
po-pi, имам чуството, че напразно те стряскат така. Майката по принцип си има запаси и бебчо се храни от тях. А седмица назад, според мен не е проблем, защото кой може 100% да ти каже кога си заченала? Всичко е приблизително, но ти все пак послушай съветите и си хапвай витаминозни храни и медец. Laughing
Аз избрах моята ДЖИ ПИ, която е педиатър- за бебо. Тя каза, като ни изпишат да и се обадя да дойде у дома. Документации и др.подобни неща се оформят в последствие.
Виждам, че има изненади с пола на бебчовците- няма страшно, момичета, ще си "носят новите дрешки" и ще са ни живи и здрави  Laughing
За тапата и контракциите: питах акушерката и тя ми каза, че почти няма начин да пропуснем тапата- точела се като сопол (с извинение) и не падала наведнъж  newsm78. А за контракциите- съвсем ме обърка, щото ми пипа корема и той си се втвърдяваше на често. Аз пък си чакам онези, дето са болки като при цикъл, щото те били предродилни. Абе, не знам, все си мисля, че не можем да сбъркаме като тръгнат да излизат мушмороците.
А моят май ще е гигантче- не знам как ще излиза... #Crazy
И мен все по- често ме връхлитат някакви емоции такива странни. И аз непрекъснато си представям и сънувам бебо... Остава толкова малко, направо не мога да повярвам...
Мяучето е добре, не е родила, праща поздрави на всички, просто в момента е възпрепятствана да си комуникира с нас.
Съжалявам ако съм ви отегчила, но много неща исках да ви напиша... Grinning

# 47
  • Мнения: 422

...... Аз пък си чакам онези, дето са болки като при цикъл, щото те били предродилни. Абе, не знам, все си мисля, че не можем да сбъркаме като тръгнат да излизат мушмороците.


Cvetelinka, би ли могла да кажеш за тези болки като пред мс, че проетох и се стреснах newsm78
Последните  няколко дни всяка вечер имам болки в яйчниците като си легна ама си мислех, че е нещо съвсем нормално, а ми е още много рано да раждам каде е то още 22... Аз във вторник съм на преглед и тогава и влизам в 9-тия, ама това което прочетох малко ме уплаши. Май ще се обадя утре на док да питам.

# 48
  • Мнения: 1 701
Не мога да повярвам колко много нови бъдещи мами записах днес, а сме вече на финалната права! Simple Smile Здравейте момичета и добре дошли при нас... Simple Smile Записах всички в списъка на първа страница и дано не съм пропуснала някой или объркала нещо. Ако някой види грешка да свирка - веднага ще я поправим...
И аз си взех от памперсите дето са 44 бр., но мисля да взема само 10-на в болницата с мен. Мокри кърпички взех някакви обикновени, защото и мен ме предупредиха че изобщо не стигат до бебока. Хубави са, но не са на Памперс например...
Аз също съм в скапано настроение. Днес си избрах най-хубавата резедава количка и смятам в понеделник да отида да си я капарирам, харесах си кошарка, разгледах дребните неща за бебчо, ккоито ще купят докато съм в болницата и си набелязах стерилизатор, нощижка за ноктенца, гребенче и четка за коса, ваничка, спални комплектчета .... толкова ми беше мило и радостно като си ги представях тези неща у дома и с бебчо в тях! Simple Smile После ходихме на гости в майкини и те ми казаха че си избрали сгъваема кошарка за "гостенче" с преспиване, след това ходихме при свекърва ми и тя ми каза че избрала комплектче за изписването и спално комплектче ... Simple Smile И цял ден всички греят като говорят за това и са щастливи и в следващия момент на мен ми идват някаква мисъл "оле ако нещо се случи в последния момент!"
Не знам какво ми става, но всяка хубава мисъл е помрачена от някаква трагедия която може да стане точно накрая ... Толкова много съм слушала за мът=ртви раждания, а миналата седмица имаше два такива случая в Бургаската болница, че просто изтръпвам ... и си представям как нито количка, нито кошарка, нито нищо ... само сълзи ще има за мен и за още две семейства... Sad
Съжалявам че ви пиша това, но много ме тормози! Искам да ми олекне. Искам да знам че ще родя здраво и хубаво бебе и всичко ще е наред!

# 49
  • Мнения: 958
Благодаря ви за съветите ама не съм за доктор още,бебо мръдна малко след като цял ден го разхождах напред назад. Чувствам се екстра само вечер ми е гадно,а ам за 4-5 контракции не върви да се занеса в болницата, аз точно реша да тръгна и те спират. Иначе когато ме свие освен че корема ми става на топкаимам и болак акто при цикъл, но ни води ни тапа ми е паднала, имах две съвсем мънички слузести като сополчета ама толкова символични че вече не знам дали е било тапа. Уж ми казаха че като започнеш да раждаш няма как да сбъркаш ама знае ли човек след като има случаи на родили по реисове и коли може и да не се усеща винаги Simple Smile
Надявам се на мен да не ми се случи да родя в къщи  Praynig
Уиш недей да мислиш въобще такива неща.Аз като бебето не мърда също почвам да си мисля кви ли не глупости ама не е хубаво, трябва да мислим позитивно и бебетата ще са добре  Hug

# 50
  • Мнения: 750
И аз съм с болки като преди цикъл... newsm78Но като полежа и ми минава!Понякога така ме боли 4ак краката немога си мръдна,абе странни болки имам #CrazyНо 4ак понеделник съм при доки,тогава ще питам какво ми е!Не ми е първа бременност...,но преди не ме е боляло така!А ще трябва да раждам 4ак на 15.02.Малко са ми 4ужди тези болки в яй4ниците ThinkingДнес дори си помислих 4е ще раждам...ама добре 4е след като поспах,ми мина!И опашката ме боли...оф,ве4е взе да ми тежи доста!И незнам при вас как е ама аз голямо спане му спя GrinningА беба хълца като за световномира не ми дава!  Пожелавам ви спокойна ве4ер моми4ета!  bouquet

# 51
  • Мнения: 1 516
Да си призная и мен ме нападат черни мисли понякога. Също изпадам в паника като не усещам ритничета. 


Снощи пък се наврях в Родители , приживели загуба   Embarassed ...  И като прочета за някоя трагедия - и няма да ви разправям ... Знам ,че сега трябва да мислим положително,но понякога не успявам наистина да си го наложа... Все в главата ми има едно " Ами ако ...."

Последна редакция: сб, 20 яну 2007, 20:12 от Radostche

# 52
  • София
  • Мнения: 3 560
"Ами ако.." винаги ще се появява - това, което аз съм избрала като решение за себе си е като се появи тая мисъл да я гоня. Дори не й позволявам да се заседи за минута две.

# 53
  • Мнения: X
Хей момичета, я тези лоши мисли ВЪН!!! Naughty Недейте така, МОЛЯ ВИ! Мислете си как настройвайки се позитивно ще извикате още положителна енергия към вас и бебенцата. Представяйте си хубави неща, за да се случат наистина. Тези чуства, коит всяка от нас усеща през този период са най- нормалните, но ако се опитваме да ги гоним или да ги борим с хубави емоции ще си помогнем много...А най- лошият съветник в този момент е да търсим още отрицателни емоции. 
А за болките- ами предродилните са точно както боли при месечния цикъл. Тези стягания на корема и втвърдявания си ги има по принцип и може да не са болезнени, дори може да не се усетят. Фактически те помагат на бебо да слиза постепенно по- надолу и да притиска шийката. А когато тя започне да се скъсява и да се разширява -болката е тип менструална. Това съм чувала и чела аз, като не претендирам в никой случай за компетентност.
При мен се появяват от време на време и е неприятно наистина, но са нормално явление. Абе, ще чакаме някакъв сигнал, независимо какъв, защото нека не забравяме, че при всеки е индивидуално.Ха и като стана дума за "сигнал"- днес позачистих добре стаята. Чуствах се добре, не ми натежа и се сторих съмнителна сама на себе си, ама да видим... newsm78
Само да досадя отново- БЪДЕТЕ ПОЗИТИВНИ!!! Пожелавам ви хубава и спокойна вечер и да сънувате най- сладките сънища на света  Hug Hug Hug

# 54
  • Мнения: 74
Ей момичета да ви кажа , че и при мен е така! И аз само да чуя нещо лошо и започвам да се вайкам, как ще го понеса и как ще го приживея! #Crazy Sick Направо понякога си мисля , че ще полудея! И покрай мен всички се гласят, виждам в очите дори  на бабите си неописуемо вълнение и ако стане нещо какво ще правим?????  Понякога си мисля , че аз ще умра при раждането! #CrazyАз за това не спя по цяла нощ, много ме е страх от тези неща, а не от раждането! Трябва да се успокоим малко, иначе като мине всичко ще се чувстваме много изморени!И ням да имаме сили за бебчетата! Аз моля мъжо да ме успокоява!
 Ама когато и него го няма, пак започвам да се побърквам!
 Лека вечер момичета и се опитайте да се оттървете от лошите мисли! Трябва да устискяаме още малко! Hug HugДа си погушкаме бебчовците тази вечер! Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 666
Здравейте момичета,

на мен не стига че ми се менят нон-стоп настроенията ами и днес за капак ми се обади док че са ми излезли резултатите от стерилната урина и се оказа че имам малко възпаление на пикочния мехур. Предписа ми антибиотик augmentin . Знам че го бяха изписали на някоя от вас скоро и исках да питам пи ли го и как се отрази. Много ми е тъжно днес. Хич не исках да товаря бебчо с антибиотици. Cry Tired

# 56
  • Мнения: 129
wish,
благодаря , че ме сложи във вашите редици.Можеш ли само да ми сложиш мъжко щъркелче. Ще ставам мъжка майка за втори път. Simple Smile

# 57
  • Мнения: 129
Bibi 2202 , не се притеснявай , аз с предната си бременност също имах проблеми и даже ми слагаха антибиотик венозно.Доста силен беше , но нямаше последствия за бебето.Даже лекарите предпочитат да е по време на бременноста за да не му дават на самото бебе в последствие. Иначе аугментина е един от най-пречистените антибиотици , с най-малко странични ефекти , предписва се не само на бременни жени , но и на съвсем малки бебета и възрастни хора с намален имунитет.
Не се притеснявай, всичко ще се оправи. Wink

# 58
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Здравейте, Мамита   Hug smile3521
аз отдавна не бях писала, но бях много заета с новия офис. Поръчах клатеща се кошара - ще дойде на 24-ти, а днес свеки купи едно страхотно мекичко и пухкаво испанско одеало-чувалче за изписването, но дигиталния ми апарат го няма до понеделник - тогава ще снимам и ще кача и аз някоя и друга снимка. Имам си и помпа и това е всичко за сега.
Днес бях на лекар и бебо е станал вече 3 кила и 100 грама  smile3521
Каква е тая параноя, която ви е обзела ?
Аз пък тъкмо свикнах с корема - вече не ми е трудно да си оправям педикюра и да си обувам чорапите и обувките, чистя и мия без проблем .... сега като ми спадне и ще ми липсва  Weary

# 59
  • Мнения: 750
Здравейте момичета,

на мен не стига че ми се менят нон-стоп настроенията ами и днес за капак ми се обади док че са ми излезли резултатите от стерилната урина и се оказа че имам малко възпаление на пикочния мехур. Предписа ми антибиотик augmentin . Знам че го бяха изписали на някоя от вас скоро и исках да питам пи ли го и как се отрази. Много ми е тъжно днес. Хич не исках да товаря бебчо с антибиотици. Cry Tired
Миналия месец пих Аугментин.Не се тревожи,безобиден е PeaceНе преминава през плацентата и неможе по никакъв на4ин да навреди на беб4е WinkИ освен този пих 2 седм.Зинат-сондирах мнение с двама доктори-казаха да не се тревожа за беб4о!Така 4е и ти се успокой,няма да навредиш на беборан4о Peace

Общи условия

Активация на акаунт