Първите обувки

  • 1 479
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 250
Здравейте,
Искам да ви попитам какви бяха първите обувки на децата ви.
Като купувам обувки какво трябва да гледам.

# 1
  • Мнения: 4 668
Аз смених няколко чифта обувки , докато намеря най - удачните . Ще чуеш много мнения и то различни , но истината е , че обувката трябва да е с твърд форт , но подметката да е удобна , т.е да може да се огъва , а не да е като дървена .
Ако имаш възможност отиди с детенцето , за да му ги обуеш на място и да прецениш как стъпва .
Иначе моят син проходи с маратонки на Адидас , после със сандали на ECCO , но беше лятото .
Много хубави и удобни обувки има маркови , а са много малко по - скъпи от Колев и Колев , които според мен са боклуци ...

# 2
  • Мнения: 2 891
Глявният спор, всъщност е около това дали да имат ортопедична стелка. Мненията на ортопедите са в двете крайности. Лично аз, на първите предпочетох да няма, а в къщи го остави да шляпа по терлици или чорапи, в зависимист от сезона. З подметките и форта вече са ти писали.

# 3
  • Мнения: 4 668
Да вярно , това го забравих  Confused Аз също съм против много високо повдигнатите сводове , както обикновено ги правят ...

# 4
  • Мнения: 254
Моят син проходи с марката "Перлина" - турски са, но са много добри. Най-важното е глезенът да е стабилен, твърд. Тоест купувай обувки с висок свод отзад и по твърдички така пак отзад на глезена, а иначе самото стъпало да е меко. Тоест като свиеш обувчицата на две да се прегъва без голям зор.
Съветвали са ме специалисти, освен това синът ми проходи добре и стъпвайки с цяло стъпало.

# 5
  • варна
  • Мнения: 193
за това петата да е стабилна са ти написали вече. моят съвет е да не слагаш ортопедични стелки. аз на синът ми само с ортопедични стелки съм купувала, включително и за в къщи. от както е проходил е с подметка със свод./незнам дали го обяснявам правилно/. изводът е че си повредих детето. започна да си събира предната част на обудките като върви. получи му се плоскостъпие. ортопедите ми обясниха, че причината е стелките със свод. след като ходи бос цяло лято в къщи и се оправи и сега нямаме такъв проблем.
нашият ортопед ми обясни, че преди почти го е нямал проблема с плоскостъпието. но сега понеже всички сме много "модерни" и се опитваме да купим най-доброто на децата си сами им вредим.
аз лично второто си дете ще го оставя да ходи в къщи по-терлици, а обувките му за навън ще гледам единствено петата и глезена да са добре хванати и да нямат ход

# 6
  • София
  • Мнения: 1 282
Когато предстоеше Алекс да проходи, ортопед от Горна Баня ми каза да я сотавя да ходи боса. Това беше началото на есента 2005 и тя ходеше в къщи само по чорапи. За навън обикалях дълго време. Повечето "ортопедични" обувки ми се струваха толкова твърди, че не исках да мъча детето с тях. Накрая се спрях на есенни мокасини на Минимен (около 40лв.). Отзад високи на глезена, ходилото се огъва, а пръстите са свободни, кожата е мека, и отвътре са с кожена подплата. Няма изпотяване, всичко им е супер. От тогава само този модел и купувам. Като имаха намаление и взех и за в къщи миналата зима. Сега в къщи пак е с такива, износва си есенните вместо пантофи (пробвах пантофи, но и се изпотяват краката). Много съм доволна.

# 7
  • Мнения: 683
Глявният спор, всъщност е около това дали да имат ортопедична стелка. Мненията на ортопедите са в двете крайности. Лично аз, на първите предпочетох да няма, а в къщи го остави да шляпа по терлици или чорапи, в зависимист от сезона. З подметките и форта вече са ти писали.
Така е.  Peace
Най-добре е в къщи да е босичко.

# 8
  • Мнения: 1 896
Когато може без обувки, а когато е със - да са максимално свободни и меки.

# 9
  • Мнения: 27
Аз също съм за босите крачета колкото може по-дълга, а първите обувки колбкото може по- тънички  и меки подметки

# 10
  • СОФИЯ
  • Мнения: 850
Ние също в началото като си правеше първите стъпки ходеше босичка а навън с буйки.(колев и колев) но стеснения вариант. той е мн.по-добър.Като захладня в къщи продължи с буйките а навън и взех пак на КОЛев И КОЛев те са като тип ботушки и се водят за 2-я етап като проходи детето само.

# 11
  • Мнения: 2 589
Вкъщи сме с терлички,а наскоро купих буйки Колев и Колев,но навънка се страхува да стъпва на земята,та така и не сме ги ползвали.

# 12
  • Мнения: 2 897
Глявният спор, всъщност е около това дали да имат ортопедична стелка. Мненията на ортопедите са в двете крайности. Лично аз, на първите предпочетох да няма, а в къщи го остави да шляпа по терлици или чорапи, в зависимист от сезона. З подметките и форта вече са ти писали.
Така е.  Peace
Най-добре е в къщи да е босичко.

Съгласна съм Peace

# 13
според ортопеди, сводът най-добре се развива, когато детето ходи босо. всичко останало е намеса против естественото развитие на крачето. всякакви твърди и високи обувки, стелки и т.н. нарушават издигането на свода и водят до куп други дефекти

# 14
  • Мнения: 1 150
Моят син проходи с марката "Перлина" - турски са, но са много добри. Най-важното е глезенът да е стабилен, твърд. Тоест купувай обувки с висок свод отзад и по твърдички така пак отзад на глезена, а иначе самото стъпало да е меко. Тоест като свиеш обувчицата на две да се прегъва без голям зор.
Съветвали са ме специалисти, освен това синът ми проходи добре и стъпвайки с цяло стъпало.

Същото  Peace

Общи условия

Активация на акаунт