Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
здравейте направих ПТП слава богу всички са невредими  единствено само двете коли пострадаха моите застрахователи изплатиха обезщетение  проблема ми е в това че ми искат много пари а те надхвърлят стоиноста на колата
Цитирай

Бургас

Ако е изплатено обезщетение на другия шофьор по Гражданска отговорност и ако вината за ПТП-то е твоя, то застрахователя ти ще търси това, което е платил от теб.Цената на колата ти няма никакво значение.
Цитирай

София

здравейте направих ПТП слава богу всички са невредими  единствено само двете коли пострадаха моите застрахователи изплатиха обезщетение  проблема ми е в това че ми искат много пари а те надхвърлят стоиноста на колата
Кой ти иска пари, застрахователите или другите участници в ПТП-то. Защото ако са другите участници-нямат право. Щом са взели пари по застраховката, могат само да те съдят, ако има неимуществени вреди, я ти твърдиш, че такива няма.
Цитирай

София

Ако е изплатено обезщетение на другия шофьор по Гражданска отговорност и ако вината за ПТП-то е твоя, то застрахователя ти ще търси това, което е платил от теб.Цената на колата ти няма никакво значение.

Е защо, нали за това плащаме застраховката - ако нещо стане да платят?
Цитирай

Бургас

Хм, я си помисли, справедливо ли е някой да се е натряскал, да седне зад волана, да причини огромни щети в едно ПТП и някой друг да ги плаща?
Цитирай

Велико Търново

Е защо, нали за това плащаме застраховката - ако нещо стане да платят?

Разбира се,че това е идеята на застраховката,а това,че трябва да връщаш на застрахователното дружество обещетението,което е изплатило не е вярно.Това си е чиста проба рекет,за който може да сигнализираш в полицията.Нали затова всеки плаща по 100 и кусур лева всяка година,АКО стане нещо-дружеството плаща,а АКО не стане нищо си ги прибират тези пари.
Цитирай

София

Хм, я си помисли, справедливо ли е някой да се е натряскал, да седне зад волана, да причини огромни щети в едно ПТП и някой друг да ги плаща?
Ами ако стане ПТП, окаже се, че вината е в теб, но ти си пил, то застрахователната компания по гражданска отговорност няма да плати /според мен/, по каско - за щетите на твоята кола - пак няма да плати,защото си пил.
Но ако аз примерно причиня ПТП, аз съм виновна, не съм пила, имам редовна гражданска отговорност  - то очаквам щетите, които съм нанесла да бъдат покрити от моята гражданска отговорност. Не е ли това идеята на застраховката?
Цитирай

София

Това е идеята, но пак казвам, ако има неимуществени вреди, т.е. пострадало лице, много често се стига до такъв рекет, иска се определена сума директно от причинилия ПТП. АКо не стане договорка, потърпевшата страна може да заведе дело. Затова питах, кой ти иска пари, ако е потърпевшия, кажи му да те съди!
Цитирай

пълното автокаско не засяга щети върху други коли.
според мен застрахователите й търсят пари над гражданската.
има ли авторката платена гражданска отговорност?
Цитирай
имам гражданска даже и за 2007  не съм пил  застахователите вече изплатиха обезщетение на другото невинното лице  реших от морална гладна точка да помогна и аз но ми искат прекалено висока сума
Цитирай

в моя дом

кажи им да те съдят, не давай пари
като те осъдят тогава, защото над 5000 лева няма как да ти вземат, колкото и пари да искат
освен това ти можеш да подадеш молба да заявят исканията си към застрахователя ти по гражданска отговорност, щом като ти е в ред и няма да получат пари изобщо от теб.

Мъжа ми така искаха да го съдят за неимуществени вреди и платиха застрахователите по гражданска. Той само подаде молба в съда, че има валидна гражданска застраховка и исканията да се прехвърлят към застрахователя. Само застрахователя плати. ВИната в ПТП беше негова и не е употребил алкохол.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.