Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 223 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Варна

От къде във Варна да си вземем естествен паркет следователно на разумна цена? newsm78 Ако някой си е вземал наскоро, моля да сподели! Praynig Знам че навсякъде има, но ако мога да си спестя обикалянето от магазин на магазин ще е добре.
Цитирай

Варна

Ние слагахме естествен паркет през есента. Фирмата от която го взехме е Детай Паркет ООД, те ни го и сложиха. Много сме доволни, стана страхотно. Преди години сестра ми им ползва услугите и също е доволна, затова и се насочихме към тях. Нашият паркет е дъб трето качество, 6/20/1.6 см, цената беше 16 лв/кв.м. Монтажът излезе някъде 18-20 лева/кв.м., не си спомням точно. Телефонът им е 64 20 21, а мострената зала е под пазар Чаталджа - тръгваш по бул. Чаталджа пресичаш 8-ми Приморски Полк и свиваш по втората улица вляво. Има голяма табела на магазина.
Цитирай

Варна

Точно днес, т.е. вчера ходихме да поръчваме пакет. За съжаление нямаме късмет, защото преди 1 седмица са вдигнали цените с около 5 лв/кв.м
Дъб, второ качество 6/20/1.6см - 28лв/кв.м;
                                6/30/1.6см - 37лв/кв.м
Редене, циклене, лакиране - 20тина лв в зависимост от лака.
За други размери и видове паркет не питахме и не мога да те ориентирам. Ние се спряхме на първия вариант, така че ще ни излезе около 50лв/кв.м
Фирмата е Елдорадо - тел.604137. Преди 3 години те ни редиха паркета в спалнята и съм много доволна.

Питаш за препоръки, но аз ще ти кажа и къде да НЕ ходиш - Интерпаркет. Техните цени са може би най-ниски, но не се подлъгвай. Имам познати, които си патиха.
Цитирай

Варна

не разчитай паркета да е евтин, важно е материалът да е сух.
Цитирай

Варна

Според мен "Полекс" са най-добрите - фабриката им е до Долни Чифлик май,там някъде.Имат магазин на ул.Бенковска , преди кръстовището с ул.Пискюлиев.Една моя колежка си взе от там страхотен,цвят абанос,но за около 60 лв./кв.м.,ако не се лъжа.Мисля че не трябва да се правят компромиси с паркета,както казва и Malenna.
Цитирай

Варна

Благодаря ви мамчета за съветите!  bouquet
Цитирай

На ул.Капитан Райчо /от рибната борса като тръгнеш,от дясно на ъгъл/има магазин за паркет,малко преди чико-за месо.Нашият е от там и съм доволна.Излезе ми по ефтино от Полекс.Там където има неравности слагат пяна и ми е бетон,не мръдва бе!
Цитирай

Varna, Bulgaria

И аз си купих от Полекс
1кач. 25х6.5х2.2 см за 31.50лв
3кач. 20х6.5х2.2см за 25.60лв
Малко ме изненадаха с цена за поставяне, не знаех,че горе-долу колкото ти излиза паркета, толкова и поставянето. Казаха между 25-30лв с лепилото и первазите без лакиране. Аз така или иначе сама ще си го лакирам, не го правя за първи път.
Принципно и лепилото имам от къде да си го взема и мисля,че ще излезе около 5 лв. квадрата. Колкото и да го мисля и смятам,излиза най-много между 15 и 20 лв поставянето. Имам усещането,че си слагат надценка наматериала,респ. лепилото , все едно си го купуваш от магазина.
И така реших, лепилото си го купувам, имам майстор ,който да ми го нареди и реденето и цикленето ще ми излязат около 10 лв.
Ей такива тънки сметки си правя,а квадратурата ми не е малка.
Цитирай

Варна

Kally, имаш ли шлайф машина? Питам те, защото процедурата по цикленето и лакирането е следната:
1. Циклене;
2. Фугиране;
3. Пак леко изцикляне;
4 Шлайфане;
5. Лакиране 1-ва ръка;
6. След 1-2 часа пак минаване със шлайфа;
7 Лакиране 2-ра ръка
....и така се редуват шлайф и лакиране, колкото ръце лак искаш, най-добре поне 3, като последната ръка лак вече не се шлайфа.
Разбира се, може да се ползва ръчна шлайф машина, но ще ти отнеме много време Peace
Цитирай

Varna, Bulgaria

Mentolka голяма шлайф машина нямам, но майстора ми има и ще шлайфа между другите процеси, разбрали сме се, а за ръчна имам, нея я използвам за местата,където голямата не достига.
Благодаря за подробното описание на целия технологичен процес ,ще го имам впредвид   bouquet
Цитирай

Варна

Щом имаш е добре Peace
Цитирай

Варна

Момичета  Hug някой може ли да ми помогне с координати на фирма само за циклене и лакирване на паркет.
Предварително благодаря  Hug
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.